Media
Tutaj jesteśmy
Finał Dew Tour'u
data: 13.02.2011, autor: Piotrek

Brita Sigourney, Kevin Rolland, Kaya Turski i Alex Schlopy - te nazwiska były na ustach wszystkich podczas ostatniego przystanku Dew Tour. W Snowbasin rozegrano finałową edycję tych prestiżowych zawodów.

Slopestyle - faceci

Ostatni miesiąc należał zdecydowanie do Alexa Schlopy'ego. Po zdobyciu drugiego miejsca podczas ostatniej odsłony Dew Tour w Killington, Schlopy zdobył złoto na X-Games w konkurencji Big Air wykonując double cork 1620. Krótko po tym zwyciężył w Slopestyle'u na FIS-owskich Mistrzostwach Świata Freestyle w Park City. Dzisiaj natomiast, kontynuował świetną passę i zdobył pierwsze miejsce w Slopestyle'u na finałowym przystanku cyklu Dew Tour, pokonując Jossa Christensena i Russa Henshawa oraz spychając z podium zwycięzcę klasyfikacji generalnej cyklu Bobby'ego Browna na czwarte miejsce.

Slopestyle - kobitki

Kaya Turski znów okazała się poza zasięgiem konkurencji w kategorii dziewczyn. Jej przejazd składał się z frontside switch up'a na płaskim railu z gapem i przejściem na downraila, wejściem switch 270, switch-up'em blindside, zejściem 270, oraz switch 720 i switch 540 na skoczniach. Pokonała Devin Logan oraz Annę Segal.

Superpipe - faceci

Bezkonkurencyjny w kategorii pipe'u Kevin Rolland znów pokonał wszystkich rywali. Jego zwycięski przejazd oceniono najwyżej w 3 letniej historii tej konkurencji podczas cyklu Dew Tour. Rolland pokonał Benoit Valentin'a i Byrona Wellsa.

Do finału serii przystąpił z identyczną ilościa punktów w generalnej klasyfikacji co Simon Dumont - obaj mieli ich 186. Dzisiejsze starcie było decydujące - po tym jak Dumont zaliczył upadek przy rozpoczynającym pierwszy przejazd 1260, Rolland zaliczył 95 punktów misty flipem, alley-oop flatspinem 360, switch 900, switch 720 i double corkiem 1260. Robiąc trzy double w drugim przejeździe umocnił się tylko na prowadzeniu. W drugim przejeździe z kolei Dumont zawiódł oczekiwania i ostatecznie wylądował na 6tym miejscu. Po tym jak został on pokonany przez Tannera Halla w 2009 oraz Jossiego Wellsa w 2010, był to trzeci sezon kiedy nie udało mu się zwyciężyć całego cyklu. Udało mu się jednak zdobyć drugie miejsce w superpipe'owej generalce, co nie jest wcale złym wynikiem.

Superpipe - kobitki

W tej trudnej konkurencji w tym sezonie dziewczyny zmierzyły się po raz pierwszy. Najlepsza okazała się Brita Sigourney, druga była Devin Logan a trzecia Jen Hudak. Brita w swoim przejeździe zawarła 540 tail grab, alley-oop'a, 900tkę, alley-oop'a 540, straight'a, alley oop'a 720. W drugim przejeździe zaliczyła upadek, ale pierwszy zapewnił jej miejsce na podium.