Media
Tutaj jesteśmy
Orage European Freeski Open by Swatch 2009
data: 24.03.2009, autor: JacekB

W finałach slopestyle rozegranych w piątek 20 marca wystartowało 12 mężczyzn i 12 kobiet. Set up składał się z siedmiu przeszkód: guitar jibbu, dwóch quaterpipeów, trzech kickerów i c - raila na końcu.

W finale kobiet mozna było obejrzeć całkiem imponujące tricki takie jak; sw 720, 540 i cork 360. Nagroda główna powędrowała do Kayi Turski (3 na X - Games 2009). Na drugim miejscu uplasowała się Keri Herman (USA), która podobnie jak Eva - Maria Patscheider (AT) musiała przejść kwalifikacje.

Niewątpliwie na zwycięstwo w kategori mężczyzn zasłużył Henrik Harlaut (SWE), który w jednym przejeździe pokazał tricki takie jak: rightside 720 nose, double cork 1260 i sw 9 nose mute.

Henrik Harlaut

Chociaż nie wiemy jakie tricki Heniek zaprezentował na railach, znając jego możliwości mozna załóżyć, że też było nieźle. Po wręczeniu nagród Harlaut stwierdził:

- Wygrana tutaj bardzo wiele dla mnie znaczy. Teraz wszedłem do grona najlepszych narciarzy na świecie. Czułem się bardzo dobrze przez cały dzień i naprawdę bardzo się cieszę z pierwszego miejsca.

Drugie miejsce zajął "Newschoolers Fenomen" Tom wallish, a trzecie Norweg Thomas Dolplads.

Podium mężczyzn

W sobotę rozegrane zostały finały konkurencji Halfpipe. 12 dziewczyn i 12 chłopaków miało 2 przejazdy, w których starali się pokazać swoje najlepsze tricki.

Szwajcarka Virginie Faivre (trzykrotna zwyciężczyni Orage European Open w slopestyleu) zapewniła sobie zwycięstwo pokazując takie tricki jak: 540, rightside 540 i sw alley oop 540. Po zawodach Virginie stwierdziła:
- Bardzo się cieszę, że za każdym razem kiedy startuję w European Freeski Open wszystko układa się dla mnie tak dobrze. Uwielbiam event w LAAX i za rok na pewno tu wrócę. Dzisiaj na pewno kupię szampana!

Virginie Faivre

Na drugie miejsce wskoczyła Emma Lonsdale (GB), a na trzecie Roz Groenewoud (CAN) spychając swoim drugim przejazdem Miriam Jager (CH) na miejsce czwarte.

W kategori mężczyzn najwyższe miejsce na podium zdobył Matt Philippi (USA) przejazdem: sw 1080 tail, rightside 900 tail do rightside 900 tail, 1080 mute, sw rightside 720 tail i 900 nose.

Matt Philippi

Zwycięzca X games 2009 w konkurencji Halfpie Xavier Bertoni (FR) wylądował na drugim miejscu, a zaraz za nim uplasował się Tylor Seaton (USA).