1

Temat: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Cześć!

Wątek ten kieruję do wszystkich osób które chcą zacząć przygodę z Freeski.

1. !!!     http://ski2die.pl/forum/viewtopic.php?id=4598      !!!  ten temat powinien sporo rozjasnić jeśli jesteście zieloni w temacie. (swoją drogą, nie wiem czemu nie jest gdzieś przypięty :>)
2. jeśli temat wyżej nie pomógł to proponuję użyć opcji szukaj. Wpisując słowa kluczowe   "początek"  "start" "co wybrać" itdi itp.   jest całkiem sporo tematów poruszających kwestię wyboru nart.
3. jeśli jednak nic Wam to nie pomogło i koniecznie chcecie uzyskać pomoc indywidualną, starajcie się w stworzonym wątku zawrzeć informacje które NAM pomogą pomóc WAM


-WAGA
-WZROST
-jeśli wiecie co Was bardziej kręci tj.  RAIL / JUMP/ POWDER  również to sprecyzujcie


a teraz do innych uzytkowników forum: jeśli macie jakieś propozycje co do tego wątku to piszcie, bede edytował.
Tak żeby wszystkim żyło się wygodniej

[edited Ten] Spoko opcja. Polecam!


Bless Ya!

2

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

http://www.youtube.com/watch?v=-OmmNENG9M4 spoko objaśnienie jak dobrać sprzęt.

3 (edytowany przez koozak 2011-10-25 16:28:26)

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Czy moge jezdzic w butach do normalnej jazdy na nartach freeski i normalnie krecic triczki.? czy to ma rózżnice.?
A czy bd mogl w butach do nart freestylowych jezdzic na normalnych.? Sorry za to pytanie ale jestes poczatkujacym !, ;)

4

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

buty maja byc wygodne i dobrze trzymac stope.
niewazne czy sa do freestylu, freeridu czy racingu.
oczywiscie te do freestylu lub freeridu sa o wiele wygodniejsze i posiadaja systemy amortyzacji piety/stopy, mniej klamr, solidniejsze klamry i inne bajery.
normalnie mozna w nich jezdzic nawet super gigant, aczkolwiek wiadomo, ze duzo zalezy od twardosci, a ona jest rozna.
tak wiec reasumujac.jak cie stac na nowy freestylowe/freeridowe buty to sobie je kup, na pewno nie bedziesz zalowal.
jak cie nie stac to nie masz wyjscia, ale dasz rade w starych, przynajmniej ten pierwszy sezon.

5

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Witam
Na nartach śmigam 16 lat, znudziła mnie jazda po stokach i jazda poza trasą na carvingach więc postanowiłem wypróbowac coś nowego. Jestem totalnym amatorem jeśli chodzi i freestyle, pierwszy raz wziąłem deski z wypożyczalni, gość dał mi 180 cm ( sam tyle mam ). Niby tak jak piszecie, ale jak wjechałem do praku wszyscy mają dużo krótsze, mnie też się wydawało, ze powinny być 170 jak dla mnie ( chyba łatwiej wtedy coś kręcić? ). Możecie coś podpowiedzieć ?

6

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

zależy od ciebie jak dla mnie park -5 cm puch+ 5-10 cm a takie równe z tobą bardziej uniwersalne ale to zależy tylko i wyłacznie od ciebie jak ci sie lepiej jeździ

7

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Witam.
Mam 179 wzrostu waże 65kg.. Warunki to góry po prostu.. wychodzimy z kumplami i budujemy gdzieś hopkę. Nauczyłem się w tym roku 360 i prawie backflipa i mam zamiar kupić narty właśnie to robienia różnych trików front flipy, back flipy, 360, 180 różnego rodzaju graby itp. NIe wiem jaki rodzaj nart wybrać i jaką długość bardzo bym prosił o pomoc :)

Z góry dziękuje..
Bzyku.

8

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Poszukaj jakichś TT 176~, przy twojej wadze wiązania 12DIN spokojnie wystarczą. Poszukaj na allegro bo czasami można dobrą nartę tanio wyrwać.

9

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

MIko sory ale nie ogarniam tych skrótów TT :P 12DIN to firma jakaś nie? czy o co biega :)

10

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

TT - twin tip. A o reszcie masz tu: http://www.ski2die.pl/forum/viewtopic.php?id=4598

11

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Najbardziej to mnie interesuje długość :) I Jak pójdę kupować to powiedzieć kolesiowi, że Twin Tip?

12

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Witam,
może ktoś będzie mi wstanie pomóc.
Jestem początkującym freeride'owcem, poprzedni rok spędziłem na zjazdach w carvingach w okolicach Szklarskiej Poręby i Karpacza. Możliwość jazdy gdzie się chce sprawiła, iż przestały mi się podobać zjazdy na stokach, gdzie panuje masakryczny przepych. Planuję w tym roku zakup własnego sprzętu, ale jeszcze nie mam wykształconej wizji i potrzeb co do niego. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakie narty zakupić? Na forum chwalone są Armady El Rey, ale od tygodnia jak przeglądam nie mogę znaleźć czegoś w dobrej cenie (modele 2010/11 to chyba już legendy).

Moja waga: 90 kg
Wzrost: 186

Narty oczywiście używane i chciałbym je kupić tanio, bo funduszów, aż tyle to nie mam :) Buty kupuję według rad na forum nówki, wybrałem już Scarpa Maestrale + wiązania Dynafit Radical ST (będę się starał dorwać używki z tych wiązań).

Pozdrawiam

13

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

o_O

14

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Ja mam pytanko takie: Mam ok. 173 cm wzrostu a nartki mam 161 cm. Czy dadzą jeszcze radę w tym roku ? Chodzi głownie o park : skocznię i jibby. Narty maja dopiero przejezdzony jeden sezon a dla mnie tez sezon ten był pierwszym na tt. I tak miałem wymieniać je w okolicach marca/kwietnia.  Więc dadzą radę czy lepiej hajs pozbierać i kupić teraz i ? Jak bym kupował większe to tak 171 cm ? Pozdro

15

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

do parku takie same jak twój wzrost ew. troche krósze do puchu 10cm dłuższe od wzrostu. elo