31

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

beda ok

32

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

a tak z głębią w sensie np czy w tej cenie nie za drogo i warto albo zmienić wiązania i takie pierdy ??

33

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

moim zdaniem są całkiem fajne




http://activeden.net/user/Bogusia

34

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Witam.
Szukam nart na początek zabawy (park). Wzrost 173, waga 82 kg. Umiejętności przy klasycznej jeździe b.d.
Co możecie powiedzieć o tych nartach?
http://allegro.pl/narty-teneighty-salom … 15651.html

35 (edytowany przez pas40 2015-02-03 22:55:27)

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Starszy model.Jak taniutko kupisz to na pierwsze kroki i katowanie w parku styknie.Na długie loty z wiekszych kickerów krótkie ale na takie i tak narazie się nie porwiesz.Na boxach i railach dasz rade.A propo na jakiej podstawie piszesz że przy "klasycznej jezdzie " masz umiejetności bd? Skromnościa to nie pachnie.A juz wielu takich widziałem co to twierdzili że umiejetności maja super a jak sie okazywalo to jeżdzili jak moją córka gdy miała 7 lat :)

36

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Witam, jestem dość początkujący na parku. Umiem zrobić 360 i jakieś proste tricki na boxach. Ostatnio kupiłem Rossignol Scratch 173cm i mam pytanie czy wiązania Atomic FFG 14 lub 16 będą się nadawać na park ? Pojawiły się w dobrej cenie i nie wiem czy brać czy one nadają się tylko do FR ? Dodam tylko że mam 179 cm wzrostu i 65 kg wagi.

37

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Witam, jeżdżę na nartach 12 lat i 3/4 z tego to freeride i czasami backcountry więc jestem dość zaawansowany. Ostatnio zacząłem się uczyć też freestylu i robię już kilka trików np: 180 czy 360 z grabem i kilka razy miałem okazję być na boxach czy railach. Przez prawie cały czas jeździłem na nartachy wyporzyczanych do konkretnego stylu jazdy, ale teraz chciałbym kupić uniwersalne narty zarówno do freeridu jak i freestylu. Zastanawiałem się nad K2 Shreditor 102 lub 92 albo ew. K2 Press ale to są już typowo freestylowe i w nich czyba bym na freeride nie jeździł wię rzczej odpadają. Jest to dobry wybór?
Mam 181 i ważę 72-75 kilo i myślałem o rozmiarach 177, 179 i 184

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Witam, chciałam zapytać jakiej długości powinny być pierwsze narty freeridowe przy wzroście 163 cm. Bardzo proszę o pomoc.

39

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Teorie są różne ale z mojego doświadczenia i obserwacji ziomków  uważam że ok 170.Sa specjalne damskie modele.

40

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Witajcie. Mam 173cm. wzrostu oraz ważę 73kg. Szukam nart do jazdy poza trasami jaki i skakania. Jestem początkującym w tej dziedzinie, ale na nartach jeżdżę jakieś 8 lat. Lubie poszaleć na stokach powyskakiwać z jakiś małych skoczni. Proszę o pomoc :P

41

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Witajcie. Mam 173cm. wzrostu oraz ważę 73kg. Szukam nart do jazdy poza trasami jaki i skakania. Jestem początkującym w tej dziedzinie, ale na nartach jeżdżę jakieś 8 lat. Lubie poszaleć na stokach powyskakiwać z jakiś małych skoczni. Proszę o pomoc :P

42

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Kup pollak narty z grupy backcountry i z rockerem obowiazkowo.Zaliczysz puch,skoki i przyzwoite trzymanie na stoku.

43 (edytowany przez piksel 2015-11-01 17:42:37)

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Jestem nowy więc siema wszystkim

Kupuje narty i potrzebuje trochę pomocy od bardziej doświadczonych w freestyle'u, bo po przekopaniu się przez wszystkie tematy, wiem co powinienem kupić, niestety jestem ograniczony do ofert sklepów, więc muszę Was pomęczyć (wiem, że wszyscy są zmęczeni monotonią tego tematu). Do rzeczy:

Facet
184cm
85kg
Naty: początkujący, w miarę uniwesalne w zakresie freestyle'u (mam zjazdówki, więc narty mają być typowo do zabawy). Zaczynam zabawę free, więc tak na prawdę sam nie potrafię określić w pełni preferencji. Na pewno narty do parku i pewnie czasami poza trasą, ale wolałbym skupić się na skakaniu niż freeridzie.

Po przeczytaniu wszystkich mądrych postów stwierdzam, że najlepiej byłoby El Rey ~180cm, ale niestety nie widzę takich w ofercie żadnego sklepu (chcę nówki, ale w rozsądnej cenie, mam nadzieję, że do ~1300 uda się coś znaleźć).

Po wstępnym research'u to co znalazłem:
http://tiny.pl/ggh4z
http://tiny.pl/ggh43
http://www.top-narty.pl/narciarstwo-zja … y-1-detail Jest tez dostępna starsza wersja, też 185m.
http://www.top-narty.pl/narciarstwo-zja … 7-1-detail
http://www.top-narty.pl/narciarstwo-zja … ltd-detail

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
Pozdrawiam!

44

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Witam. Po kilku godzinnym czytywaniu forum na temat różnorakiego sprzętu do danej specjalizacji przyszła pora na indywidualne doradzenie.
Z tej strony początkujący(amator) freestylu, mam zamiar zacząć w tym sezonie. Doświadczenie: myślę średniozaawansowany, za sobą mam z 11 lat na stoku. Już jakąś wiedzę na temat nart, butów itp. posiadam. 67kg przy 176cm wzrostu. Bardzo spodobał mi się ten styl jeśli chodzi o jazdę po parku, rampach.

Chciałbym abyście mi doradzili w kwestii wiązań, butów, nart.
Jeśli chodzi o narty to mam na oku: Salomon Threat/Suspect, K2 Kung Fujas. Zastanawiałem się jeszcze na Armadami ale strasznie trudno je znaleźć zwłaszcza z jakiegoś sezonu 13/14 - 15. Już mam swoje parametry 171 cm narta, 85mm pod butem. Rdzeń drewno dla lepszej stabilizacji. Pytanie czy szukać nart przez internet czy lepiej poszukać po jakiś sklepach narciarskich czy serwisach? Na razie wchodzą w grę używki, bo to będzie start.
Co do wiązach to nie mam zielonego pojęcia jakie. Nie umiałem znaleźć żadnych sensownych oprócz Head Mojo.
Buty: kupować jakieś specjalne czy zwykłe na których jeździłem po stokach?
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

45

Odp: Jesteś nowy/a? Masz Pytanie o narty, wiązania, buty? READ ME.

Patrząc na narty które wymieniłeś najrozsadniejszym wyborem będą suspecty. Threat z tego co kojarzę ma rdzeń kompozytowy, za to kung fujas są sporo szersze od podanych przez ciebie parametrów, poza tym są dość ciężkie co początków w parku nie ułatwi.
Buty to indywidualna sprawa, żeby je dobrze wybrać trzeba zmierzyć na własnej stopie wiec nie mam ci za bardzo jak doradzić. Ogólnie jeśli masz wysokie podbicie proponuje powierzyć dalbello/Salomon, jeśli niskie full tilt i może nordica, jednak to tylko taka luźna sugestia :-P Możesz wybrać model typowo freestylowy, buty takie mają sporo systemów amortyzujacych wstrząsy i innych przydatnych bajerów jednak zacząć spokojnie możesz na tym co masz.
Co do wiazan, wydaje mi się ze obecnie wszyscy wiodący producenci robia zupełnie przyzwoite. Dobrze by było jednak wybrać coś z dinem 12+, na dłużej starcza :-)
Szukając nart po serwisach masz ten komfort, że sprzęt możesz przed zakupem dokładnie obejrzeć co zmniejsza szanse nadzienia się na jakiś bubel, jednak w internetach na pewno będzie większy wybór.