Temat: Trening przed sezonem

Witam wszystkich,

pytanie odnośnie ćwiczeń jakie wykonujecie przed sezonem - co robić i kiedy zaczynacie żeby
być dobrze przygotowanym do skakania, jibbowania itp.?

Chodzi mi o to, czy macie jakies specyficzne ćwiczenia, które wykonujecie (zarówno siłowe
jak i techniczne) i możecie powiedzieć, że wybitnie pomagają/ułatwiają jazdę w sezonie.

Dla przykładu ja ćwiczę głównie nogi na siłowni (przysiady ze sztangą, ćwiczenia na maszynach,
wykroki z hantlami itp.), tzn łącze je z treningiem górnych częsci oczywiście :) poza tym raz w tygodniu gram
w piłkę ręczną, więc się nieźle wybiegam. Zastanawiam się nad wprowadzeniem jakichś elementów
akrobatycznych, ćwiczeń poprawiających koordynację itp. Macie jakieś propozycje co możnaby robić?

Aha dodam tylko że nie jestem zaawansowanym riderem, nie będę robił nie wiadomo jakich trików
czy skoków, ale chce opanować w tym sezonie poprawne skakanie przód, 180 i może 360 st., jazdę
na switchu i może jakieś proste buttery oraz raila, więc może przesadzam z tymi przygotowaniami? :)

będę wdzięczny za wszelkie sugestie czy propozycje ćwiczeń.

pozdr.

MadmaN

2

Odp: Trening przed sezonem

kokosów nie ma, ale zawsze trochę Ci to urozmaici trening: http://4board.pl/index.php/newsy/trenuj … lusiakiem/
z przygotowaniami myślę, że przesadzić się nie da, im lepiej jesteś przygotowany fizycznie tym szybciej i bez większego bólu będziesz się uczyć:)

3 (edytowany przez Calipse 2012-09-26 11:07:41)

Odp: Trening przed sezonem

Na pewno trampolina, do nauki rotacji, bo na water ramps już chyba za zimno. Triki na rollach też pomagają, jako, że technika jest dość podobna, patrz Marek Doniec :) Ostatnio też widziałem filmik, w którym pokazane były treningi Eliasa Ambühla z teamu Atomica, niezłe ćwiczenia na koordynację i równowagę http://vimeo.com/49929225

4

Odp: Trening przed sezonem

Ja np. biegam codziennie minimum 30min co daje Ci kopa dla całego organizmu (wytrzymałość się poprawia zdecydowanie) . Dodatkowo chodzę 3-4 razy w tygodniu na drabinki i tam przez ok. 1h ćwiczę wszystkie partie mięśni poprzez podciągania, wymyki, pompki, zwisanie i itp. Ogólnie ćwiczenia dadzą Ci większą pewność siebie, nie będziesz taki kruchy jak zaliczysz jakiegoś crasha i wyjdziesz z tego cały :D

5

Odp: Trening przed sezonem

A ja codziennie pije piwko przed tv.Ze 2 kawy + wafelki w polewie czekoladowej.No i solidny obiadek bo moja Kaska super gotuje! Poklepie sie po brzuchu i czekam na kanapie jak juz spadnie snieg :) I nigdy nic nie złamałem,kondycja nawet przyzwoita a na stoku zasuwam ostro! Polecam takie przygotowania! Sprawdzone,działa :)

6

Odp: Trening przed sezonem

pas40 - dzięki, o to właśnie chodziło :)
pug - zajebiste te ćwiczenia pawlusiaka, spróbuję.
dzieki wszystkim za info, roleczki też ćwiczę, ale to już nie potrwa za długo, za chwile będzie za zimno.

pozdr.

Odp: Trening przed sezonem

Tak jak oglądałem te ćwiecznia Pawlusiaka to wydaje mi się, że niektóre mocno obciążają stawy. Np. to ze wskakiwaniem na stołek daje mocno w dupę kolanom
Ja bym polecał ćwiczenia na ciężarze własnego ciała (stawy są przygotowane do takich obciążeń). Ogólnie chyba zdrowsze i można zrobić bez wychodzenia z domu
Ja bym polecił znaleźć jakiś plac zabaw gdzie jest drążek i drabinki i zasuwać. Na drążku podciągnięcia, wymyki, wychwyty, podciągnięcia w "poziomce", wszelkie ćwiczenia na brzuch. Pompki i przysiady w domu też warto porobić.
Nogi to najlepiej przygotować przez jakieś wysiłki tlenowe (wydolnościowe). Bieganie, rower, rolki. Byle nie Nordic Walking bo to pedalskie jest ;-)
A jak zima przyjdzie to super opcją jest piłka fitness. Taka duża pompowana. I tutaj zakres ćwiczeń jest olbrzymi, a przykładowe ćwiczenia na YouTube są.
No i zimą zajebista opcja narty biegowe!

Ja po zeszłym sezonie wiem, że muszę popracować nad wydolnością, bo po kilku zjazdach miałem dość. A że nie lubię biegać bo mnie to nudzi to rowerek i jest przyjemnie.

8

Odp: Trening przed sezonem

Wydolnosciowo to wiadomo rower,bieganie.Bieganie ma lepszy wplyw na kondycje rower na wytrzymalosc miesni nog.Cwiczenia z ciezarami owszem ale malymi,niech tyczko....bcy dzwigaja im to bardzej potrzebne.Duzo cwiczen na roznowage(pilka,boardbalance) i caly zestaw cwiczen plyometrycznych.To w  skrocie co robie miedzy sezonami.

9

Odp: Trening przed sezonem

Kurde jak czytam o tych waszych ćwiczeniach to nie wiem co powiedzieć.Właśnie wcinam drugiego schabowego i popijam Warke.No i co ze pozno i nie powinno sie tak żreć na noc!Ale takie dobre:)Jak skończe to moze coś pomacham nogą na kanapie ale niedługo bo bedzie fajny film na 2pr! Kurde wokół sami profi....chyba otworze drugi browar bo zaczynam mieć stresa :)

10

Odp: Trening przed sezonem

Ja polecam konsole dobrą gierkę i piwko. Ewentualnie można się przejść do sklepu (w ramach treningu) po kolejne piwka.

11

Odp: Trening przed sezonem

Piwek w lodówce ci u mnie dostatek.Nie bede łaził po nocy bo ciemno i niebezpiecznie.A filmik też już leci.

12

Odp: Trening przed sezonem

pas40 napisał/a:

Kurde jak czytam o tych waszych ćwiczeniach to nie wiem co powiedzieć.Właśnie wcinam drugiego schabowego i popijam Warke.No i co ze pozno i nie powinno sie tak żreć na noc!Ale takie dobre:)Jak skończe to moze coś pomacham nogą na kanapie ale niedługo bo bedzie fajny film na 2pr! Kurde wokół sami profi....chyba otworze drugi browar bo zaczynam mieć stresa :)

Ja nigdzie nie napisalem,ze piwka nie pije czy odmawiam schabowego.Podejrzewam,ze jem wiecej niz wiekszosc z Was dzieki cwiczeniom waga (i tak duzo za duzo) nie idzie w gore.

Odp: Trening przed sezonem

Mój znajomy powiedział mi, że regularnie chodzi na siłownię :) Do tego także treningi na trampolinie :) Z tego co ostatnio z nim rozmawiałam to udało mu się zacząć regularnie trenować i podobno nawet włączył w swoją dietę odżywki Blade Nutrition , by jego mięśnie szybciej się regenerowały.

14

Odp: Trening przed sezonem

Strasznie drogie te odzywki :(
Kawa do kawiarni świeżo palona Poznań

15

Odp: Trening przed sezonem

Przed sezonem warto się również zaopatrzyć w niezbędny sprzęt snowboardowy. Ja własnie jestem w trakcie kompletowania całego zestawu dla moich dzieci. W zeszłym roku jeździły na wypożyczonych deskach, ale myślę, że czas najwyższy na to, by miały własny sprzęt. Znaleźć fajne buty snowboardowe dziecięce nie jest trudno, większy problem mam z deską, nie wiem, czy jak kupię tako o wielkości dopasowanej do ich wzrostu, to już za rok nie okaże się zbyt krótka?