31 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Uniwerslane narty

ważę 80 kg i na sethah (jeszcze tych bez rockera chyba 07) jeździło mi sie po trasie spoko, a po nieprzygotowanej trasie na pewno sie jeździ lepiej niż na gigantówkach ( a w polszy różnie bywa z tymi trasami),
w parku też sie fajnie skakało, fajnie się ląduje, chociaż czuć, że takie narty są troszke wolniejsze. jibbować nie próbowałem bo mi było szkoda. jazda w puchu zajebista, chociaż to nie to co na prophetach 130. Uważam że nartę o szerokości 100 pod butem mozna potraktować jako uniwersalną.

32 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Uniwerslane narty

no dobra, widze ze nie jestem sam ze swoim niezdecydowaniem i tak jak ktos poprzednio mowil
nie nastawiam sie tylko na bc albo tylko na park. zalezy mi i na tym i na tym, biore tez
pod uwage jazde po przygotowanych trasach.
Zastanawiam sie nad Apo starsky lub arv z 2006 roku i mam dylemat.
takze co do wiazan, na forum nie znalazlem opinii np. o tyrolii peak 12 (??)
aha mam 188 wzrostu, 79kg.

33 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Uniwerslane narty

łyżwa napisał/a:

Uważam że nartę o szerokości 100 pod butem mozna potraktować jako uniwersalną.

mi sie wydaje jednak, ze 100 to juz troche duzo, uniwersalne raczej 84-95, a co do uniwersalnych nart to:
voelkl bridge
armada el ray
armada arv
voelkl wall
moze jeszcze ktos cos dopisze, znam jeszcze pare modeli ale nie jestem pewnien co do ich uniwersalnosci wiec zostawie to innym.

Ja mam peak 15 jak narazie super, nie wiem jak wiele sie roznia od 12, ale jesli sa tak samo odjechane to sie nie zastanawiaj :D

34 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Uniwerslane narty

84 to zdecydowanie za mało na puch

35 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Uniwerslane narty

dorzucę do dyskusji moje trzy grosze ;)
wiadomo, że każdy ma swoje preferencje i dobry narciarz niby na wszystkim da radę ;) ale ja nie wierzę za bardzo w "uniwersalną nartę". Pewnie, że jak się człowiek uprze, to się da. ale nikt mi nie powie, że na na narcie, na której dobrze mu się śmigało freeride (gdzie nie tylko szerokość zacna by się przydała, ale długość też) dobrze mu się jibbuje. I odwrotnie - na krótkich, lekkich kluskach do jibbu wyciąć dobry zjazd w warunkach innych niż 10 cm puszku przy trasie jest raczej ciężko.
Wiadomo, że z kasą jest ciężko i jak się od święta, raz na rok ląduje na kasprowym czy innej tego typu miejscówce, to się na nartach parkowych też da radę i się człowiek będzie dobrze bawić. Ale jeżeli chce się czerpać pełnię przyjemności i z parku/jibbu i z pełnokrwistego freeride'u, to po mojemu jednak trzeba się na dwie pary nart szarpnąć :/ niestety.

36 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Uniwerslane narty

Ja bym polecał ARV-ki jeżeli to ma być uniwersalna narta do wszystkiego po trochu. Można sobie na niej pojeździć to tu to tam i zdecydować się co cie najbardziej interesuje w narciarstwie, kikerki czy bc i ewentualnie w przyszłości ukierunkować się na konkretną dziedzinę kupując juz wyspecjalizowane nartki.

37 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Uniwerslane narty

dobrze gada... nartka 90-100mm pod butem pozwala chyba miec w miare dobry performance w b. szerokim spektrum terenow... najlepiej miec ze 3 lub 4 pary i wtedy nie musisz wybierac ale jak szukasz 1 do wszystkiego to wlasnie o takiej specyfikacji... modeli jest masa w roznych cenach wiec tylko przebierac.

38 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Uniwerslane narty

A ja wczoraj odpaliłem NINTHWARD LAURENT THEVENET PRO MODEL. Szok! Jaka narta 92 pod butem 125 z przodu no poprostu mistrz! Nie za miekka nie za twarda. Super sie na niej na railach jezdzi a z tego co widzialem to i nawet to sweizy snieg tnie jak trzeba. Porownalbym ją do dobrych VOELKL KARMA tych zlotych z sezonu 06/07!

Musicie spróbowac! Nie mówię tego ,żę je dostałem ale gdybym kupował to napewno te (biorąć pod uwagę all roundowosc narty). Czy to na raile czy to na skocznie czy nawet do puchu. Miales racje Gnali ,że da radę i w BC na niej pojeździć.