31 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

AVid tylko maca potrzeba do tego,ale teraz z intelowskimi procami daja wiec kupowac.

32 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

hej a znacie jakiś prosty program tylko i wyłącznie do cięcia filmów? bez żadnych dodatkowych bajerów, żeby łatwo było pociąć i nie zmieniał formatu zeby ominąć to całe renderowanie.

33 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

virtual dub jest chyba niezły

34 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

z tego co pamietam to wszysto da sie ustawić i bedzie miało normalny rozmiar

35 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

mozliwe,w takim razie wycofuje oskarzenia,uzywalem vdub daawno temu i starej wersji

36 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

mam takie pytanie jak sie robi napisy koncowe w premier pro bo za cholere nie moge do tego dojść... prosze o szybką rade;]

37 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

mam pytanko moze ktoś z was wie jak zrobić taki efekt rozjasnienia takiego jakby flasha czy cus? :D a i najlepiej zeby to był jeden z programow adobe:D i opis lopatologiczny poprosze;D

38 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

najprościej zrobić po prostu białą klatkę i przejście disolve :P

39 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

prosiłem o opis lopatologiczny :P ja sie na tyle na tych efektach nie znam:P:P

40 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

no robisz zwykły obrazek  jpg albo bmp koloru białego, może być nawet w paincie :P
potem wrzucasz to do programu do montażu, między dwa kawałki filmu, między którymi chcesz mieć rozjaśnienie i robisz do tego najbardziej klasyczne przejścia. Niektóre programy mają taki efekt wbudowany i nie trzeba robić takich komplikacji ;)

41 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

a jak sie w niektorych programach to nazywa? tak wogole to dzięki za opis;]

42 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

jak ja robie tkaieog jakby flasha to dzile fragnemt filmu na 2 w tym miejscu co ma byc flasz i na drugim odcingu filmu ktory powstaje daje "rozjasnij z bialego" i masz pieknego flasha. a jak chces zmiec blyski to musisz dawac na zmiane klatkiz bialym i czarnym o czasie mniej wiecej 0.05s i amsz miszczowskie strobo

43 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

wow ;D dzięki :D:D jak mnie przestanie komp wqurwiać to wyprubuje;]

44 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

o kurna... pozwólcie że Wam coś objaśnię. Najpierw z Vdubem. Można ciąć nim wspaniale pliki na kawałki i ma się pełną kontrolę nad rozmiarem i jakością zarówno video jak i audio. Należy w tym celu ustawić pożądane wartości przepływności strumienia audio i video w menu video->compression i koniecznie w audio-> compression. ALE do SAMEGO CIĘCIA NIE TRZEBA Z TEGO WCALE KORZYSTAC, tylko i w video i audio ustawic direct stream copy i wtedy cięcie odbywa się bez renderingu w zajebiście którkim czasie i rozmiar wykikowego pliku jest proporcjonalny do wielkości wyciętego klipu.

Druga rzecz to efekty w Premiere. Nim zaczniecie kombinowac z wstawianiem białych klatek itp. najpierw rozkmincie dwie rzeczy: standardowe przejscia i efekty   oraz  nauczcie się używać efektów w oknie efect controls z uzyciem keyframingu, czyli płynnej zmiany parametrów efektów. Aktywuje sie to klikając w zegarek przy nazwie parametru w okienku efect controls i ustawia się markery na klipie. Warto się tym pobawić, bo np. efekt flasha o którym pisaliście można osiągnać właśnie dwoma prostymi drogami:
stosując zwykłe przejście Addidive Dissolve lub jeśli flash wychodzi za słaby po przez keyframing efektu brightness&contrast. Soooo Simple!

45 (edytowany przez MarcinKepiak 2007-04-19 13:45:15)

Odp: Programy do obrobki wideo

ooo nie ma jak jakiś proffesionalista odpowie na pytanie:D :D Dzięki Sołt :D:D
i mam jescze jedno pytanie jakie kodeki najlepiej mieć? bo ja sciągnąłem k-lite i jak wrzucam do premiere pro to mi zaczyna milion ikonek z kodekiem wyskakiwać i całego kompa muli...