16 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

sołt to jeszcze "namiastka" ;), w planach poszerzenie hop (o ile jeszcze stoją), no i te raile nieszczesne.

Poradźcie mi, jak mozna zabezpieczyc przed kradzieżą róznego typu raile, box?... w planach dlugosci 5 i 7 m, wiec nie widzi mi sie tego przenosic za kazdym razem :/... Bo na serio, prawdopodobienstwo że to podpierdolą jest b.wysokie... o ile nie pewne :/. No bo przeciez nikt nie bedzie tego obserwowal non toper :/.
A tok myslenia pierwszego lepszego debila to: "po co komu porecz na srodku "pola" nie wspominajac juz o tym czyms podobnym do stolika... ch** ich wie, ale na wino bedzie jak sie wytnie i sprzeda." Popieprzone to, ale co poradzisz :/...

pzdr i czekam na wasze inwencje ;)

17 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

najlepszy spsob to zacementowac wydaje mi sie :) a przy okazji rail na pewno sie ruszac nie bedzie;)

18 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

zrobić duża dziure wsadzic w ta dziure raila po srodku a potem wlac cement.. ale nigdy nie bedzie pewnosci ze wam pilą nie odetną...

19 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

Tylko uwazaj, bo podobno takie rurki, moga sie troche zapasc pozniej. Wiec na poczatek mozna je dac troche wyzej.

20 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

złomiarze masakra, kiedys jak przyniosłem rurke na spot, to przy mnie chcieli ja wyniesc i mega się dziwili że zgłaszam obiekcje. cement spoko, do kradzieży potrzebny bedzie już złomiarz z piłką do metalu. My stosowaliśmy taki patent że zrobiliśmy raile skręcane, tj. rura dzielona na pół i do tego 3 lub 4 nogi i woziliśmy to furami, ale to namaksa niewygodne. Teraz postawiliśmy nasz dobytek na strzeżonym terenie i mamy z głowy. Inna opcja to np. zrobic przeszkody z drewna, np. piknik table, kinked box (pokryc można PCV lub poliwęglanem), albo speedrail spoko siądą. drewno też fajnie się jibbuje a złomiarze chyba go nie zapierdolą. Łatwo się takie przeszkody naprawia i będa pasowac do  waszej lesnej miejscówki.

21 (edytowany przez ciosu 2006-12-18 22:58:35)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

hm, jak ziemia trochę rozmieknie przy cielpejszych dniach to raczej sie zapadnie troszke, ale jak bedzie mróz to powinno byc w miare w porządku ;)... chyba tak zrobimy... przed nowym rokiem powinnismy juz zrobic cos ciekawego, jak bedzie to zobaczymy.
Dzieki wielkie za rady, mozna na was polegac chlopaki :)

pozdro


Dodane po wypowiedzi sołta ;):
Drewno dobra sprawa, szczegolnie ze mam troche drzewek do wyciecia w prywatnym lasku, ostatnio padl pomysl drewnianego boxa, w sumie roboty umiarkowana ilosc, a koszt oraz atrakcyjnosc znacznie mniejsza... jedyne co, to mogliby rozpirzyc to przez zlosliwosc, ale wierze że świateczny nastrój pohamuje co poniektórych ;). Dzis pomysle nad jakimis bardziej oryginalnymi przeszkodami ;).

22 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

sołt napisał/a:

cement spoko, do kradzieży potrzebny bedzie już złomiarz z piłką do metalu.

jakby mieli taka piłke to by ja sprzedali tez na złom i juz by jej nie mieli :-p

nie no prawda jest taka ze ze złomiarzami jets przejebane, wk...ia mnie jak np kradna przykrywy do sydzienek i potem mozna w takiej dziurze samochód rozjebac...

a propo drewnianych raili to postaram sie tu wrzucic fotke co przekminili chłopaki w ck, generalnie polega to na tym ze konstrukcja jest drewniana a tylko czesc po ktorej się jezdzi jest obita aluminium. wada drewnianego raila jest natomiasta taka ze nie jest zbyt wy3mały

23 (edytowany przez ciosu 2006-12-20 18:17:39)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

Witam!
Wojar, jakbys mogl mi wrzucic foto jak to wyglada w realu (bo chyba wiem o co ci chodzi ;)).

A to projekt drewnianego boxiku ktory planujemy sklecic miedzy 27 a 30 grudnia :)
http://img72.imageshack.us/img72/4007/box2pg1.jpg
Hm, paint nie bardzo nadaje sie do takich zabaw, ale mam nadzieje ze udalo mi sie oddac glowny zamysl :).
Jezeli chodzi o samego Boxa, to bedzie on zlozony z dwoch takich elementow (jak na rys. pogladowym) połączonych jednym kawalkiem jakiejs blachy (jak uda nam sie jakos dowiezc 6 metrowy odcinek ;P).
Mam tylko pytanie odnosnie szerokosci, 40 cm jak na boxa dla poczatkujacych powinien byc w porzadku nie?

aha... te belki na ktorych bedzie oparta kostrukcja w założeniu maja miec przekrój kwadratowy i długosc kazdego z boków 6 cm, myslicie ze beda dobre?

pozdrawiam

a to taki nasz "prawie" rail, tzn plany tego "prawie" raila ;)

http://img244.imageshack.us/img244/3492/woodrailik3.jpg  (wyglada troche jak stół piknikowy... talentu to ja nie mam :))

pozdrawiam

24 (edytowany przez wojar 2006-12-20 19:40:28)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

nie wiem czy 6 cm to nie zamało
drewno jest w miare łamliwe chyba ze zainwestowaliscie w jaies porzadniejsze niz sosna:-)

a odnosnie raila to szerokosc 15 cm to nie za duzo troche, to juz bardziej jak waski boxik...

i nogi musicie zrobic w trójkaty
___________
/|   /|    /|

cos takiego bo inaczej bakowo sie złamie

25 (edytowany przez sznerchu 2006-12-20 20:35:26)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

____________________________
######################
|  |/    |  |/     | |/     | |/    | |/
|  |--=--|  |--=--| |--=--| |--=--| |
/|  |    /|  |     /| |     /| |    /| |

a ja mam taki projekt... :P

26 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

Hm... to co, myslicie 10x10 cm robic przekrój? A odnośnie tego "railoboxa" ;) to faktycznie z tymi nogami, dzieki za rady.
A jezeli chodzi o tego raila, to najlepszy bylby rail z prawdziwego zdarzenia ;).. znaczy metalowy, ale ze wzgledu na pewne elementy społeczne niemalże nie do zrealizowania, a z ta szerokoscia to jak myslicie? 10 cm?... w sumie 10 cm to tak jak 2 zespawane rurki o srednicy 5 cm...

Prosilbym o w miare szybka odp, bo jutro rano bym dzwonil do Tartaku po dreeewno :).

pzdr

27 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

wg, mnie 10x10 powinno dac rady, nie moge dorawac fotek tego raila bo ja ich nie mam, a zadnego ztych kolesi co go zmontowali nie moge dorwac na gg, ale sie staram

28 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

spokojnie :-) jak znajdziesz to git nie to trudno, na pali sie w sumie, w razie czego uzyjemy naszej inwencji tworczej (miejmy nadzieje bez skutków smiertelnych).

29 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

dobra dorwałem 4 fotki jak jeszcze rail był podczas konstrukcji,

<obrazek>

<obrazek>

<obrazek>

<obrazek>

30 (edytowany przez wojar 2006-12-21 00:14:38)

Odp: "SnowPark" bez gór? oceńcie... [Chełm-KumowaDolina]

jakbyscie chcieli to robic w ten sposób a polecam bo bardzo fajnie sie po tym smigało to kilka małych uwag,
dzieki nauce na błedach moge wam powiedziec tak:
1. wiecej nitów po bokach blachy bo podczas smigania blacha sie łatwo odgina.
2. wiecej nozek i wiecej podpórek niz na tych fotkach, bo jednego takiego złamałem.
3. przy złym naskoku łatwo go złamac w bok (w sensie wyrwac pionowe deski z poziomych podpórek, wiec jak macie go zamiar zakopac to umocnijcie dół jakims metalem)

to chyba tyle

powodzenia pozdro

a jak macie zamiar go wozic ze sobą to zróbcie tak jak chłopaki nie jednego długiego tylko dwa krótsze (tak zeby na jednym blacha wychodziła troche poza deske a nadrugim zaczynała sie troche późnieji tym sposobem bedziecie mogli sobie je łaczyc w jednego długiego prostego,albo w jakies łamance, albo co tam chcecie)