Temat: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Siema sezon tuż tuż przydało by sie do niego jakoś przygotwać. Podrzucie koledzy jakieś Ćwiczenia na wzmocnienie stawów i mięśni w kolanach. Wiem też, że ogólnie ćwicznia ud odciążaja w znacznym stopniu kolana ale może znacie coś wiecej ?

2

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Jak zrobisz tylko nogi to mało Ci to da. Lepszy jest kompleksowy trening z większym naciskiem na nogi. Zależy czy dopiero zaczynasz czy już masz pojęcie o technice na siłowni. Ja chodzę na CrossFit i efekty są b duże. Ale trening to nie wszystko.
Trzeba dużo jeść, dużo spać i dopiero dużo cisnąć na siłce :)

3

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Skwarek dobrze napisał! Dużo jeść i spać! To z treningów lubie najbardziej! :)  Ja bardzo duży nacisk kłade na rower górski w terenie i mam porządny mechaniczny!(nie jakiś marketowy magnetyczny szajs) z 18kg kołem zamachowym rower stacjonarny.Maszyna na lata,praktycznie niezniszczalna wystarczy przesmarować.Docisk na koło mozna ustawić tak żę praktycznie staje! W magnetycznych nie zrobi się tego za bardzo.Warto w cos takiego zainwestować bo skorzysta i rodzina. Obowiazkowo(czesto nawet codziennie,co 2 dzień)basen przed sezonem.Zalet nie opisuje :) I dobra rada.Przed sezonem robie kuracje kolagenową na wzmocnienie stawów.Przez 30 dni.Aktualnie REVIFlexin bo jade 29.11 do Fr.Takie wzmocnienie naprawde duzo daje i chroni przed kontuzją.Napewno tez warto porozciagać się.

4

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Apropo kuracji kolagenowej to warto przemyslec fakt, ze zaden kolagen podany doustnie nie wplywa w zaden sposob na stawy. Wiec to bym raczej odpuscil...

5

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Polecam pojsc do trenera ktory zbuduje trening pod Ciebie. Czesto ta jedna rzecz zalezy od kilku innych (w przypadku stabilnosci kolana, rozne miesnie wzmacniaja kolano na rozne urazy). Nie warto koncentrowac sie na jednej rzeczy.

6 (edytowany przez Mooth 2013-10-24 07:41:15)

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Przez kilka lat miałem problem z kolanem przez co zawsze odpuszczalem treningi na nogi, chcąc spalić tłuszcz zacząłem biegać 20-40 min dziennie i kolano wyzdrowialo. Teraz bez problemu zakładam na sztangę 100+ kg i robię przysiady. A jeśli chodzi o dobre ćwiczenia przed sezonem to polecam trickboard, niby to jest deska ale całe ciało dobrze pracuje i ćwiczenia z równowaga na pewno się przydadzą
http://www.citysurfer.pl/index.php?opti … Itemid=183

7

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Bieganie w terenie, rower, ćwiczenia równoważne, treningi skocznościowe, rozciąganie, wszelakie ćwiczenia typu przysiady jednonóż, wykroki itp. jakąś siłkę też można dorzucić. I nie zapominać o dwugłowym uda, bo on też chroni przed kontuzjami, a lubi być niedorozwinięty. Ogólnie - ruszać się.

8

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Ok dzieki za odpowiedzi poszukałem jeszcze troche na necie i już mam jako tako rozjaśnioną sprawe. Z Kuracja Kolagenowa nie wiem jak jest musze sie dowiedziec. Wiem tylko, że przez wielu polecana glucosamina nic nie daje na stawy.

9

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

I z kolagenem i glukozaminą jest sprawa problematyczna, bo ile badań tyle wyników, jak z wieloma suplementami zresztą. Ostatnio czytałem, że wg jakichś tam badań wyszło, kreatyna wzmacnia stawy... W tym biznesie niestety jest kupa kasy i ciężko wyczuć, gdzie prawda leży. W każdym razie nie przeceniałbym skuteczności wszelkich doustnych środków. Jedyne co pozostaje, to systematycznie ruszać się, starając się nie przeciążać stawów przy okazji. Nie poprawi to ich stanu w żaden sposób, jedyne co, to mniej dokuczają wtedy. Smutne, ale sport to nie do końca zdrowie ;)

10

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Jeżeli chodzi o suple na stawy, to mogę polecić Flexit drink. Po niecałym miesiącu stosowania widoczna poprawa. 59 zł puszka na miesiąc.

11

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Z ciekawosci, czym objawiala sie poprawa?

12 (edytowany przez pas40 2013-10-29 22:18:58)

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Preparaty z kolagenem.W kwietniu w Białce dość mocno poskręcałem sobie kolano przy naskoku na box.nie pozrywałem więzadeł ale napewno wg objawów były mocno naciagnięte i nadwyrężone.Ból momentami silny trzymał mnie ok 2 miesięcy.Na lipiec miałem zaplanowaną Francje.Trzeba było działać.Przeprowadziłem kuracje kolagenową.I wszystkie dolegliwości mineły!.Zero jakiegokolwiek bólu nawet przy dużych przeciażeniach i upadkach  na chopach i i innych przeszkodach na lodowcu.Niech mówi kto co chce ale wierze że ta kolagenowa kuracja bardzo pomogła i wzmocniła mi kolana. Amen!

13

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

Kuracja kolagenowa wzmocnila Ci wiezadla?
Generalnie bardzo ostroznie podchodze do informacji nt. skutecznosci kolagenu podanego doustnie, poniewaz przede wszystkim nie ma on prawa dostac sie do kolana... Jak kazde bialko jest rozkladane na aminokwasy w zoladku i trawione. Wiec w jaki sposob ba odbudowywac chrzastke?
Druga sprawa to suplementy, ktore sa doskonala luka prawna. Tj. nie potrzeba robic zadnych konkretnych badan co do bezpieczenstwa i skutecznosci suplementow, stad od kilku lat wysyp suplementow na doslownie kazda przypadlosc od otylosci po impotencje. Jesz cos co tak naprawde nie wiesz jak wplywa na organizm.
Tutaj ciekawy artykul po angielsku dla zainteresowanych: http://sciencebasedpharmacy.wordpress.c … oint-pain/

14

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

U mnie chodziło głównie o bolesne 'strzały' w kolanach przy robieniu siadów, co ograniczało dość mocno ich mobliność. Pełen kompleks witaminowy z kolagenem/kwasem hialurynowym/glukozaminą/MSM zniwelował problem.
Ogólnie nie polecam samej glutaminy, mi nie pomogła, a i większość badań mówi, że ma działanie na równi z placebo. Szkoda kasy.

15 (edytowany przez kongo245 2013-10-30 21:55:21)

Odp: Ćwiczenia na wzmocnienie kolan

WincentY napisał/a:

Kuracja kolagenowa wzmocnila Ci wiezadla?
Generalnie bardzo ostroznie podchodze do informacji nt. skutecznosci kolagenu podanego doustnie, poniewaz przede wszystkim nie ma on prawa dostac sie do kolana... Jak kazde bialko jest rozkladane na aminokwasy w zoladku i trawione. Wiec w jaki sposob ba odbudowywac chrzastke?

Idąc tym tropem, to co przyjmowane doustnie powinno być skuteczne tylko i wyłącznie dla układu trawiennego tak?
Suplementy na przyrost masy mięśniowej powodują rozumiem powiększenie się organów wewnętrznych.


Co do suplementacji na tego typu dolegliwości, to według opinii internautów i sportowców Animal Flex jest najlepszy na tego typu dolegliwości. Jestem dopiero po tygodniu kuracji więc na razie nie widzę jeszcze efektów, które rzekomo pojawiają się po miesiącu.
Faktem jest ne pewno, że staw odżywia się przez osmozę, więc aby go jakoś odbudować/wzmocnić trzeba go ćwiczyć, ale w odciążeniu, tak aby go jeszcze bardziej nie zużywać. Idź do fizjoterapeuty jakiegoś ogarniętego to powie Ci jakie ćwiczenia robić żeby wzmocnić takie kolana.