1

Temat: Vars/Risoul

Siemanko

Wybieram się pod koniec lutego przyszłego roku na wyjazd do Risoul. Był ktoś może tam w tym okresie ? Jak wrażenia ? Opinie o miejscówce ? Jak warunki na freeride ? Szukam coś na "Jutubie" ale jak narazie mało co znalazłem ciekawego.

2

Odp: Vars/Risoul

Byłem końcem marca i miejscówka elegancka, choć nie wiem czy pod freeride. W tym okresie co byłem w wielu miejscach nie było już śniegu, więc ciężko mi powiedzieć jak by to wyglądało w lutym. Ale myślę, że jak w każdym takim dużym ośrodku, znajdziesz tam przecinki prosto z wyciągów, bo widziałem tam dużo stromych zboczy które były już bez śniegu a nie były to na 100% normalne trasy zjazdowe. Jak masz zajawkę na park, to chyba parku w varsie nie trzeba nikomu opisywać bo wystarczy wpisać hasło na yt.

Pozdr

3

Odp: Vars/Risoul

O Risoul i Vars było na forum juz wiele napisane.Wystarczy poszukać!Ale dzisiaj jest pełno leni :( Wg mnie na fr lepsze tereny są w Risoul.Dużo ludzi jezdzi tam w rejonie Pic Saint Andre w kotle.Ale trzeba uwazać.Ja wpadłem tam na przysypane sniegiem ogrodzenie z DRUTU KOLCZASTEGO!Bo latem sa tam tereny do wypasu owiec.Mozna też cos posmigac  w rejonie E"Homme De Pierre. A snowpark w Vars(mój ulubiony w Francji!) miodzio.Pod koniec lutego warunki śniegowe powinny być super.

4

Odp: Vars/Risoul

Byłem w zeszłym roku początek Marca albo kwiecień ? (turnus przed SnowShow) i śniegu było aż za dużo padało w dzień padało, w nocy też a francuskie lenie w ogóle nie ratrakowały, więc parki były zaniedbane, a przejazd z Risoul do Vars na nartach był nie możliwy. Ogólnie w Vars gdy są warunki to można naprawdę fajnie pojeździć w parkach. A co do FR to pojeździłem troche w Risoul i Vars i moim zdaniem lepiej jest w Risoul. W Vars podczas jeżdżenia w lesie z uskoku wpakowałem się w jakiś strumyk więc warto uważać.

5

Odp: Vars/Risoul

Jak ktoś chce się wybrać do Vars/Risoul, to tańszej opcji nie znajdziecie: https://www.facebook.com/events/420994108029031/