1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: prawdziwy czy mocny w gebie?

Zakladam ten temat w zwiazku z dziwna tendencja,ktora zauwazylem na tym forum.
Otoz,od jakiegos czasu,mniej wiecej 3-4miesiecy rejestruje sie na tym forum masa nowych uzytkownikow.Niestety duza czesc tych osob chyba nigdy nie widziala na zywo twin tipow,nie mowiac juz o jezdzeniu.Co za tym idzie,nie wnosza nic konstruktywnego w dyskusje na tych forach.Wypowiadaja sie,jak specjalisci nie majac o tym zadnego pojecia.Jednak to nie jest najgorsze.Najgorsze jest to,ze powstaja kolejne beznadziejne tematy o tematyce "jaki pasek do spodni najlepszy","fajny triczek","jakich kijkow uzywacie",juz nie wspomne o innych kwiatkach.Na porzadku dziennym jest zakladanie n-tego tematu o tym samym(przyklad voelkl karma:jest chyba z 7).Ludzie,zrozumcie,ze to nie jest pastwienie sie nad wami ale przycisk "szukaj" naprawde nie gryzie.
Oddzielna sprawa jest poziom niektorych nowych uzytkownikow,wszyscy chyba poznalismy typa o nicku amateur i jest on chyba najdonioslejszym przykladem staczania sie tego forum do poziomu for rolki albo gitara.pl
Kazdy chce sie rozwijac,stawiac sobie nowe cele,a to forum ma w tym pomagac-DOSTARCZAC ISTOTNYCH INFORMACJI.Zaobserwowalem rowniez,to ze starzy wyjadacze obecnie wypowiadaja sie o wiele mniej niz to mialo miejsce w poprzednich latach...czy ine daje Wam to do myslenia:>?
Forum Ski2die,pomimo co raz wiekszej rzeszy uzytkownikow,powoli zamiera i traci swoj charakter.A przeciez wystarczy tak niewiele,aby bylo inaczej-potrzeba tylko troche rozsadku.

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

zapomniales o "Gangsterskie chusty" :D

(wiem, ze temat malo smieszny, ale tak mi sie skojarzylo.)
a w temacie - taki jest niestety los kazdego forum, z czasem kazde musi zmierzyc sie z problemem trolli takich jak amateur, (tutaj rada prosta - ban) a fora specjalistyczne z debilnymi tematami, coz.

sam jestem nowym uzytkownikiem, ale nie wypowiadam sie w tematach o ktorych nie mam pojecia - chyba ze w  roli " moim zdaniem " wyrazajac opinie, troche jezdzilem juz na swoich nartkach, wiec moge jedynie opowiedziec o moich odczuciach co do nich. i tyle ;)

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

ja tez nie jestem tu od wiekow, ale tez to zauważyłem. zreszta tka sie dizeje chaba na wszystkich forach.. pzyklad? www.dh-zone.com/forum :D

dla tego kasowac, banowac, i przywracac porzadek trzeba. Bo o mysleniu innych to nie wspomne, choc z tym już trudniej...

pozdro

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

no wiec moze przydaliby sie admini i moderatorzy, ktorzy na biezaco mogliby usuwac, przenosic posty ??

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

drozd napisał/a:

ja tez nie jestem tu od wiekow, ale tez to zauważyłem. zreszta tka sie dizeje chaba na wszystkich forach.. pzyklad? www.dh-zone.com/forum :D

dla tego kasowac, banowac, i przywracac porzadek trzeba. Bo o mysleniu innych to nie wspomne, choc z tym już trudniej...

pozdro

Tia gwiazda Dh-zone NEMERO na tym forum odpowiednik amateur

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

cos takiego moga zwalczyc tylko admini i moderatorzy... wiem bo prowadze wraz z siara i karpiem forum joy-ride.pl :)... moje forum o tematyce freeski nie ma szans zeby powstac bo jakos sie przyjelo ze wszyscy siedza tu po czym robi sie tak jak widac...

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

tu nie ale tam tak...

i o tym wlasnie mowa janku... robienie burdelu w kazdym temacie...

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

mozna by forum zamkniete zrobic..
tzn rejestracja polega na weryfikacji  przez admina lub modów..


sam nie wiem ale przyznam ze sieczka się tu przez ostatnie kilka miesiecy zrobila.. az przykro :/

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

hmm... moze niekoniecznie na weryfikacji przez admina moda, ale moznaby zrobic cos takiego ze sie rejestruje po rekomendacji przez innego usera. Moim zdaniem nie byloby zle, ludzie ktorzy spotykaja sie w snowparkach i bliscy znajomi znajacy sie na rzeczy lub chetni rozszerzenia swojej wiedzy wysylali by sobie jakies zaproszenia (cos na wzor G-Mail, tylko moze nie w az tak zaawansowanej elektronicznie formie).

Lecz z drugiej strony owszem rozwiazujemy problem ludzi typu amateur, ale tez troche sie odseparowujemy od nowych ludzi którzy dopiero maja zamiar zacząć a sa troche zbyt niesmiali aby wjechac do snowparku na cerverach i przyslowiowych "piankach" i powiedziec do znajdujacych sie tam wymiataczy "hej, chcialbym zaczac, nauczcie mnie/podpowiedzcie itp" wiadomo, ze znakomita czesc bywalcow tego forum udzielilaby rad mlodemu adeptowi, lecz w swiadomosci "mlodego adepta" jest on skazany na wyśmianie. 

Wszystko ma swoje plusy i minusy, warto byloby sie zastanowic czego w tym rozwiazaniu byloby wiecej. Co w ogole sadzicie o mojej propozycji "rekomendacji" uzytkownikow przez innych userow?

pzdr.

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

cos takiego nie ma sensu z 2 powodow... jeden to ci znajomi a drugi racja skryptu... to 2 to nie wiem czy jest cos takiego... przynajmniej sie nie spotkalem a zeby pisac to nie ma sensu...

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

jak dla mnie fora powinny byc dzielone na dwie czesci..

1) Dla nowych uzytkowników - na tym forum pisaliby sobie co chca i po pewnym czasie mogliby sie ubiegac o miejsce w forum dla zaawansowanych userów... podlegała by ta aplikacja zatwierdzeniu przez admina/moderatora

2) Dla zaawansowych uzytkowników - tutaj po przejscu pomyslenie weryfikacji mogliby uzytkownicy nowi dołączyć do elity. Nie byłoby tutaj pytan typu "jak rozpocząć kariere?" itp.

zaawansowani uzytkownicy oczywiscie mogliby sie wypowiadac na forum dla nowicjuszy.

Niestety zajeło by to troche czasu i potrzebaby troszke moderatorów którzym by sie chciało obserwowac poczynania nowicjuszy. Ale mysle ze nie jest to cos trudnego do zrobienia bo tylko rangami by sie to podzielilo...

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

prawa na forum w zupełności wystarcza
wystarczy jeden dział z cyklu "pro" gdzie nowe posty pisac moga tylko zaawansowani- reszta do wgladu

13 (edytowany przez maaty 2007-01-06 18:09:07)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

ciosu napisał/a:

hmm... moze niekoniecznie na weryfikacji przez admina moda, ale moznaby zrobic cos takiego ze sie rejestruje po rekomendacji przez innego usera. Moim zdaniem nie byloby zle, ludzie ktorzy spotykaja sie w snowparkach i bliscy znajomi znajacy sie na rzeczy lub chetni rozszerzenia swojej wiedzy wysylali by sobie jakies zaproszenia (cos na wzor G-Mail, tylko moze nie w az tak zaawansowanej elektronicznie formie).
pzdr.

Bzdura totalna. Bo jakim cudem ktos moze zainteresowac sie freeskiingiem jezeli nie ma dojscia do glownego zrodla informacji o nim, co ma latac po snowparkach i prosic sie ludzi, zeby dali mu dobra recenzje? smieszne jak dla mnie.
Totalnym bezsensem jest tez dzielenie forum, na "nowych" i "starych" (lepszych i gorszych- takie mam od razu skojarzenie) uzytkownikow, bo na podstawie czego to bedzie? ilosci postów?
Poza tym sami kiedys bylismy/jestesmy poczatkujacy...

Co do tego ze nie pisza tutaj juz Ci którzy pisali na poczatku, to wg mnie wynika z tego ze forum zmienilo swoj charakter, tak samo jak cala scena freeskiingowa w Polsce, teraz na TT pomyka zapewne kilka razy wiecej ludzi niz powiedzmy dwa lata temu i jedyni którzy wtedy mogli udzielic informacji co i jak, teraz sa zastepowani. Skutkiem tego jest oczywiscie pojawienie sie na forum ludzi przypadkowych.
Rozwiązaniem tego problemu jest zjechanie goscia tak ze odechce mu sie pisac, a jak to nie poskutkuje to ban, tyle...

Sznerchu, uznajesz sie za, jak to nazwales "elite" freeskiingu?

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: prawdziwy czy mocny w gebie?

bana da sie latwo obejsc.

a przydalby sie jakis pomysl ktory bedzie prosty w realizacji i bedzie okej dla nowiciuszy ktorzy rowniez chca korzystać z forum natomiast wykluczyc dostep "dziecią neostrady"..

naprawde odwchciewa mi sie juz czytania niektorych powatarzających sie w kółko tematów pewnie wam również.