1 (edytowany przez shrekass 2013-12-14 17:39:32)

Temat: Uniwersalny zestaw narciarski.

Siema. Szukam informacji jaki sprzęt kupić. Na nartach jeżdżę od 5-6 lat i szukam czegoś uniwersalnego na stoki i snowparki. Jest w wogólę dostępny taki sprzęt który zda egzamin  przy jeździe na stokach i w snowparku?   Rozchodzi mi się o buty jak i same narty i akcesoria w nie zawarte. Co do mojej wagi i wzrostu to 175cm i jakieś 70kg.

2 (edytowany przez pas40 2013-12-14 16:52:48)

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

Do skateparku najlepsze są rolki ! Poszukaj troche to nie bedziesz zadawał takich niemądrych delikatnie mówiąc pytań!

3

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

O widze że błąd poprawiony :)Z nart to ArmadaEl Rey i np Apo Hutch.Kazde buty parkowe spokojnie dadza rade na przygotowanych trasach.A i na nich(trasach) mozna cwiczyc switch,obroty,180 itd.

4

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

ja mam Armada El-Rey i jestem zadowolony snowpark, trasa poza trasą wszędzie dają rade :p

5 (edytowany przez shrekass 2013-12-16 18:50:07)

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

oo dzięki za odpowiedz :) a co do Armada El-Rey faktycznie w puchu dają też radę?

co myślicie o tych Armadach?
http://allegro.pl/freeski-freeride-fres … 94564.html

6

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

ja myślę, że jak na początek to brałbym
tylko nie wiem jak tam z wiązaniami, niby są na szynie jakby dało się przesunąć do center narty to byłoby git

7 (edytowany przez pas40 2013-12-16 23:50:47)

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

Jezdziłem na El Reyach w puchu.Faktycznie daja rade nawet w stromych żlebach ale trzeba wiedziec jaką technika sie to robi.Nawet jest frajda.Bija na łeb każda carvingowa narte w tych warunkach ALE! do takich typowych do puchu jak np.Rocker2 czy Superiory to niestety sie nie umywaja!Na poczatek mogą być a potem jak złapiesz zajawe to kupisz 2 pare typową do freeridu.A i El Rey nie ma rockera.

8

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

Właściwie każda narta parkowa, poza tymi maksymalnie kluskowatymi będzie Ci spoko po trasie jeździła, to nie jest tak, że są one tylko do trików. Jeździ się na tym inaczej niż na zjazdówkach, ale idzie się przyzwyczaić i pokochać. Poza trasą, szczególnie te z szerszych >90mm pod butem też pojadą lepiej niż dowolna narta zjazdowa, chociaż nijak się to ma do narty predysponowanych do tego. Także do wyboru masz sporo, nie tylko armady. Buty na początku mogą być zwykłe zjazdowe, byle były wygodne, wiązania nie na płycie, din 12 Ci wystarczy.

9

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

Do tej pory jeździłem na carvingowych lecz w tym roku kupiłem k2 domain i sprawdzilu się idealnie. byłem 2 tyg temu na stoku, zarówno na trasie jak i poza dużo lepiej mi się jeździło niż na carvingowych. Bardzo fajnie jeździ się po puchu na co nie mogłem sobie wcześniej pozwolić. Park był zamknięty więc nie przetestowałem ich tam gdzie ich miejsce

10

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

to dziwne, że na carvingach jeździło Ci się gorzej na trasie bo domain'y to typowo parkowe narty :p musiałeś mieś ciulowe carvingi :D
niby na każdej narcie da się jeździć tu i tam ale co kto lubi

11

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

Jeździłem na nich tylko w zieleńcu gdy było sporo świeżego śniegu, carvingi sa dosyć nudne na tak małym stoku

12

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

Tez mysle że ze miałes ciulowe carvingi.W tym rodzaju nart tez sa rózne modele na rózne umiejetnosci  i róznie zachowujace sie w danych warunkach.Miekkie carvingi bardzo dobrze radza sobie na zmuldzonych rozmiekłych stokach itd.Tak ze nie ma co generalizowac co do tego typu nart.Ale to nie forum o nich tu liczy sie twin tip!!!

13

Odp: Uniwersalny zestaw narciarski.

Jakie by nie były leżą już w piwnicy i zbierają kurz, plus dla twin tipow za to ze można się pobawić na stoku