1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Tricki

mam kilka pytan, i mysle ze mozna byloby zamiescic taki watek, w koncu na starym forum mial sie calkiem niezle.

co radzicie w sprawie raili i boxo w ksztalcie rainbow i C ? jak mam najechac na rainbowa i na C?

kolejne pytanie to jak skakac przy duzej predkosci zeby nie tracic pozycji tuz za progiem? i podobne zeby po zlapaniu graba nie tracic rownowagi?

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

no wiesz.co do c rejli to trening czyni mistrza musisz wziąc pod uwage ze nie wskakujesz na rejla prostego tylko oghranąć balans tak żeby goprzejechac w lekkim odchyleniu- takim zebys własnie mial dobry balans...a co do grabow to tez skok za skokiem.koryguj bledy.analizuj sobie co zrobic zeby w koncu grab wszedl do dłoni.nie patrz na narte ktora łapiesz.toma byc tak samojak trafiasz z zamknietymi oczami palcem do ust.wazne zebys wyczuł moment w ktorym graba zlapac bo grab troche spowalnia rotacje. zlapiesz za wczesnie bedzieszmusial go puscic i szarpnieciem dokrecic np takie 360.ale tak naprwde tojest kwestia indywidualnego  wyczucia systemu...no ipredkosc na duzej hopie.... man tu generlanie chodzi w duzych hopach o to ze im wieksza hopa tym lot spokojniejszy bowiecej czasu masz na wszystko...pozostaje kwestia wyczucia siły rotacji... najezdzasz sobie, przedhopa obnizasz sywletke, przygotowujesz sie do triku i musisz sobie wbic do głowy zeby nie tracic po wybiciu tej sylwetki jaka miales na najezdzie.tołatwe bo gdy sie wybijasz wychodzisz w gore i na zasadzie powiedzmy sprezyny wracasz do sylwetki z najazdu... we wszystkim najwazniesza jest psychika wiec sklada sie na to wiele czynnikow: wizualizacja tricku przed skokiem, skupienie i koncentracja i w koncu- ja to nazywam pamiecią ruchowo-mięśniową- musisz czuć trick w sobie...nawet jak idziesz po ulicy we wro i myslisz o- przykładowo 360z mutem- czujesz po kolei jak sie wybiajsz jak łapiesz graba. jak dokrecasz, jak ląduesz. czyli poprzez pamięć utrwalasz napięcia mięśniowe i ich prace podczas samego już tricku...inni nazywają to FLOW;-)

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

szkoła triku, kto następny z pytaniami?

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

ja mam pytanko co do backflip 180 :P jak to kręcić czy obracać sie już w czasie lotu czy dopiero jak zaczne już wracać do normalnego ułożenia :D no i mniej więcej na jakiej hopce do walić?? :P

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

A ja, jako ze dopiero zaczynam poczynac sobie na narciokach, zapytam o zapewne banal (jednak nie dla mnie;)) - w jaki sposob ladnie i plynnie przejsc na switch? I to sie chyba nazywa "butter" tak?

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

albo podskoczyć i zrobić 180 albo płynnym szybkim ślizgiem żeby nie stracić prędkości tak jak byś chamował ze złączonymi nogami tylko dodaj jeszcze 90

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

ja zawsze podskakuje, tylko trzeba uważac bo jak to zrobisz przy dużej prędkości to lubi narte chwylić....

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

nic nie chwyta

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

mi tam chwyta ale nie jak jade szybko tylko  jak jest gowniany snieg [taka breja] to chyba dla tego ze jestem lajza... :)

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

nie mow tak ze jestes łazja bo to nie ładnie... po prostu sie uczymy i tyle

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

ja tyz mam pytanie.... jest jakas roznica miedzy blunt a tail grabem?

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

blunta łapiesz za samy koniec narty tak od góry, a po za tym to jest taki tail grab tylko na maksa wysoko chwycony, jakbys trzymał blunta :P

13 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

blunt=real tail grab

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

blunta jak lapiesz to nakrywasz reka z gory tyl narty a taila lapiesz od boku : )

co do obrotu to cza cwiczyc :D lapie bo nie dokrecasz lub troszke przekrecasz ;)

15 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Tricki

Ja lubie sie obrócic na switcha wbijając prawy kijek w snieg i to mi daje rotację na śniegu - ale zabiera troszeczkę prędkości, więc lepszy sposobem jest 180tka. W ogóle to z własnego doświadczenia polecam trening polegający na jezdżeniu na switchu na duzych prędkościach i robienie tych podskoków 180. Mega duzo to daje potem przy lądowaniach na switcha podczas skakania.