Temat: Tyrol 14/15

Witam :)
jeżdżę dość regularnie do Tyrolu (sezonówka, czyli TSC)  co może widać na innych forach, ale nie mam pewności że to te same kręgi ludzi :)

Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę,
ew. w uzasadnionych przypadkach mogę rozważyć jazdę A4 przez Wrocław, Niemcy - raczej do zachodniej części Tyrolu.

Kwatery: załatwiam dla mojej grupy, porządne, wyposażone apartamenty (kuchnie, sypialnie itd.), ok. 20-25 euro/os. (brutto z taxami, sprzątaniem itd.), zależnie od regionu, terminu, na obrzeżach sezonu taniej.
Karnety: kupowane w kasie, przykładowo 4 dni ok. 150-170 euro, zależnie od ośrodka, terminu itp.
Transport + jazda na miejscu, własny skibus pod drzwiami itd. 350-400 zł. Wyjazdy w piątki wieczorem, na noc.
Renault Trafic 9-os. wersja Long - dużo miejsca na wszystko, np. na narty, własny prowiant itp.

Tyle w dużym skrócie, poniżej planowane terminy na najbliższe tygodnie:

29.11-02.12: Ischgl (1 dzień np. Sölden, lub tam gdzie otworzą + 3 dni Ischgl) = 4 dni - ostatnie 1 miejsce

6-9.12: Serfaus-Fiss-Ladis = 4 dni (zależnie od warunków śniegowych może być coś z niżej wymienionych) - umownie "free ski" czyli tani wyjazd/promocje na karnety

13-17/18.12: ski-safari w zachodniej częsci Tyrolu = 5/6 dni, S.F.L. + Ischgl, ew. Nauders, Hochzeiger, może coś jeszcze - free ski, jw!

Zapraszam :) Tu wrzucam różne fotki, relacje itd.:
https://www.facebook.com/skibuscompl

2

Odp: Tyrol 14/15

Zwolniło się 1 miejsce z Krakowa na najbliższy 4-dniowy wyjazd,
6-9.12: 3 dni Ischgl + 1 Kaunertal.
Wyjazd z Krakowa w piątek ok. 21, przez Śląsk.  Jest też 1 miejsce z 3City.

Koszty przybliżone: kwatera 66-69 EUR, suma za karnet ok. 155 EUR, transport 95 EUR.
Wiecej na priv./tel.

A tak to wyglądało ostatnio :)
https://www.facebook...767740573274465

<obrazek>

<obrazek> <obrazek>

3

Odp: Tyrol 14/15

Zapraszam na "przedświąteczną dezercję", czyli 4 dni jazdy 20-23.12
Choć to "trudny termin" tuż przed świętami - to parę osób pytało, może się uda zbudować?
Inne rozwiązania:
- a może termin dzień wcześniej? 19-22.12 ...wyjazd wyjątkowo w czwartek wieczorem, powrót dzień przed Wigilią,
- a może 3 dni od soboty (wyjazd w piątek)? Jestem otwarty na temat :)

Gdzie? może gdzieś bliżej - od najbliższego weekendu startuje sporo ośrodków w Tyrolu, choćby duży ośrodek pt. SkiWelt  + parę innych pobliskich, czyli w kwestii dojazdu/powrotu - szybko bo blisko.

***
Ciągle próbuję zbudować wyjazd sylwestrowy - ok. 5 dni.
***

Poniższy filmik nie jest mojego autorstwa - ale Duńczycy (sic!) całkiem fajnie uchwycili klimat Ischgl w ostatni weekend :)

https://www.youtube.com/watch?v=Q54FacqU49E

4

Odp: Tyrol 14/15

✳☀✳ Przedświąteczna dezercja, czyli 4 dni jazdy 20-23.12 ✳☀✳
Jak ktoś ma ochotę uciec od sprzątania, zakupów, całego tego zamieszania - to zapraszam na tzw. przedświąteczną dezercję, czyli 4 dni jazdy 20-23.12.
Inne rozwiązania/scenariusze:
...Wigilia w środę dopiero
plan B - a może 3 dni od soboty (wyjazd w piątek)? Jestem otwarty na temat, wszystko do ustalenia :)
Gdzie? może gdzieś bliżej - od najbliższego weekendu startuje sporo ośrodków w Tyrolu, choćby duży ośrodek pt. SkiWelt (280 km tras) + parę innych pobliskich, czyli w kwestii dojazdu/powrotu - szybko bo blisko, raptem kilka godzin jazdy ze Śląska.

5

Odp: Tyrol 14/15

Wyjeżdżam teraz na Sylwestra na 6 dni, zaraz potem na 3 króli (4 dni) - ale można pisać, dzwonić ..odbieram, choć wolę wieczorem, nie na nartach :)

Podrzucam kolejne możliwe terminy: terminy są określone, ośrodki mogą się częściowo zmieniać zależnie od pogody, warunków etc.
Staram się też trzymać jednej zasady, że wyjazd jest zawsze w piątek późnym wieczorem (z wyjątkiem weekendów "specjalnych").

3-6.01 (3 króli, wolny wtorek): 4 dni - jak się zima zacznie to będę wiedział gdzie jest OK, rok temu o tej porze zmieniałem plany ze względu na warunki, nie ma sensu więc dziś określać dokładnie miejsca.
Wchodzą w grę: głównie Zillertal, ew. Oetztal (Sölden) ...lub cokolwiek innego fajnego, jeśli teraz ta zima się poprawi wyraźnie :)
Ostatnie miejsca w busiku z Krakowa, z 3city - 1 miejsce wolne.

10-14.01: 5 dni - świetna dolina Zillertal (Mayrhofen, Arena, Kaltenbach),
ew. Oetztal czyli Sölden, Kühtai + Hochoetz, ew. Obergurgl-Hochgurgl
ostatnie 3 miejsca

17-21/22.01: dolina Paznauntal, czyli przede wszystkim świetne Ischgl, a także mniejsze ale fajne, See, Kappl, Galtür - 5/6 dni

24.01-27/28.01 - w tym roku pozycja obowiązkowa - Puchar Świata w Kitzbühel (głównie DH)...oczywiście jako dodatek do wyjazdu. W grę wchodzi Kitzbühel, SkiWelt, ew. Zillertal Arena, i okolice. 5-6 dni

2. połowa lutego - ferie małopolskie -> Osttirol ...jak najdalej od Bawarii :)
2 możliwe terminy - od 14.02 (4-5 dni), i od 21.02 (6 dni?)

itd. ... oczywiście to tylko plany, a życie, pogoda, warunki i cała rzeczywistość pokaże jak będzie ...tak czy owak - zapraszam :)


***
W załączeniu parę fotek z wyjazdu sprzed miesiąca, Sölden + Ischgl ...nowsze leżą nieogarnięte :)
Więcej tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set … amp;type=3
dostępne bez konta, logowania itp.

<obrazek> <obrazek> <obrazek> <obrazek>

6

Odp: Tyrol 14/15

Mam 1 ostatnie miejsce na wyjazd jutro, późnym wieczorem z Krakowa.
Jazda od soboty, czyli 7-11.02, 5 dni na śniegu. Powrót w nocy ze środy na czwartek.
Ski-safari w Tyrolu, jedna baza - różne ośrodki, pogoda będzie decydować. Więcej info na priv, tel.

Jutro prawdopodobnie z Krakowa pojadę przez Wadowice, Bielsko, na Cieszyn, wyjątkowo - choć Śląska całkiem nie wykluczam, do dogadania. Dołącza też kolega z Wrocławia, jedzie samochodem - można dogadać wspólny dojazd.

Wygląda na to że następna okazja dopiero w marcu

Dalsze terminy zależą głównie od pogody, warunków itp. W tej chwili zima w Tyrolu jest rewelacyjna, ale trudno przewidzieć co będzie potem.
W poniższych terminach wchodzą w grę Zillertal (Mayrhofen, Arena, Hochfügen-Hochzillertal), Sölden, Serfaus-Fiss-Ladis, Obergurgl-Hochgurgl, Ischgl, okolice Zugspitze, Kappl, Galtür, SkiWelt, Kitzbühel i in.

7-10/11.03 ...Tyrol, 4/5 dni
14-18.03 ...jw.
21-25.03 ...jw.
28-31.03 - 4 dni

***
Dla okrasy, parę panoramek z poprzedniego wyjazdu, Oetztal, Sölden, zima w Alpach przepiękna :)

<obrazek>

<obrazek>

<obrazek>

więcej:
https://www.facebook.com/media/set/?set … amp;type=1

7

Odp: Tyrol 14/15

Jedziemy na najbliższy weekend, na intensywną 4-dniówkę.
Mam ciągle 2-3 wolne miejsca w busiku i na kwaterze:
28-31.03, 4 dni na śniegu.

W planach safari, coś z zestawu: Ischgl, Serfaus-Fiss-Ladis, Nauders, może Kaunertal, może coś extra do tego.

Wyjazd z Krakowa w piątek późnym wieczorem (27.03), przez Górny Śląsk, powrót po nartach, we wtorek w nocy (31.03/1.04).

Zapraszam, ...a tak wyglądało Sölden na początku tygodnia :)
https://www.facebook.com/media/set/?set … 7114284817

Jest pięknie i śnieżnie, wiosna jakby w odwrocie (potem dopadało śniegu) - zapraszam bo wiele tego sezonu już nie zostało :)

Szacunkowe koszty to: kwatera ok. 70 euro za cały pobyt, skipassy ok. 170 euro za 4 dni + transport

Co do szczegółów kosztów - ew. chętnie odpowiem na pytania przez telefon (mój nr jest w profilu), lub na maila, ew. PW.


<obrazek>

<obrazek>

<obrazek>

--
tanie, partnerskie wyjazdy w Alpy - zapraszam :)

8

Odp: Tyrol 14/15

Białe Święta, czyli Wielkanoc w Tyrolu :)

To dość spontanicznie zorganizowana akcja, ale jedziemy na najbliższy weekend, 4-7.04, 4 dni na śniegu. Mam ciągle 2-3 wolne miejsca w busiku i na kwaterze.

W planach - kierunek Tyrol -> obserwuję pogodę, która jest dynamiczna, co chwila zmiana, dlatego nie przesądzam miejscówki. Mam na oku kwatery w różnych rejonach, dziś wieczorem lub jutro podejmę decyzję gdzie najlepiej.

Równie prawdopodobne jest zarówno Ischgl czy Sölden, jak Zillertal i SkiWelt ...generalnie może być całkiem mroźnie i zimowo, byle słonecznie :)

Wyjazd z Krakowa jutro, w piątek późnym wieczorem (3.04), przez Górny Śląsk, powrót po nartach, we wtorek w nocy (7/8.04).

Jest pięknie, w weekend było bajecznie i słonecznie, a potem przyszedł front i dopadało kilkadziesiąt cm śniegu :)

Szacunkowe koszty to: kwatera ok. 75 euro za cały pobyt (to Wielkanoc), skipassy ok. 170-180 euro za 4 dni + transport.

Chętnie odpowiem na pytania przez telefon (mój nr jest w profilu), lub na maila, ew. PW.

W załączeniu kilka fotek z ostatniego SFL, ale ogólnie w Tyrolu pięknie jest :)

<obrazek>
<obrazek> <obrazek>
<obrazek>

9

Odp: Tyrol 14/15

Mam ostatnie 2 miejsca na najbliższy wyjazd: 9-12.05, 4 dni na tyrolskich lodowcach - całość za max 1000 złotych.
Wyjazd busikiem z Krakowa w piątek (8.05) wieczorem, przez Śląsk, powrót z wtorku na środę (12/13.05).

W programie safari po lodowcach w Tyrolu, mamy 4 do wyboru (Pitztal, Tux, Kaunertal, Stubai), program zależy od pogody, warunków, ilości tras itp.
Na pewno będziemy na 2-3 z nich - z jedną bazą/noclegiem - tak żeby się dało to ogarnąć logistycznie.

Koszty: dojazd, transport na miejscu  + kwatera + skipassy = tylko 1000 zł/250 euro.
(więcej info na telefon - nr jest w moim profilu, ew. na maila skibus(at)skibus.com.pl)

Co do warunków - nie ma obaw - śniegu jest ciągle moc, i pogoda zapowiada się wielce OK  :)
To finałowy wyjazd w tym sezonie, następne dopiero jesienią :(

Poniżej migawka z ostatniej majówki (jeździliśmy w Ischgl, Pitzal, Sölden).

https://www.youtube.com/watch?v=yvHLTMSbUAc

10

Odp: Tyrol 14/15

The Nike Air Force 1 is back for 2015 and lighter than ever, offering sick good looks and stellar performance for a sneaker you can rock everywhere from the streets to the gym. Innovations to the design, including seamless upper construction and advanced Flywire technology with eyestays, take the Air Max you know and love to the next level.

Your feet can breathe easy in the latest iteration of the Air Max, thanks to an engineered mesh upper that offers ventilation right where you need it. A sock-like internal bootie wraps the foot for total comfort, while the full-length Max Air unit absorbs shock and offers a flexible, supportive feel. With dope color combinations and a standout new look, the Nike Air Force 1 Shoe is a must-have sneaker this year.
<obrazek>
<obrazek>
<obrazek>
<obrazek>
<obrazek>

11

Odp: Tyrol 14/15

Nice article, it's very important information. I will bookmark to my blog rental mobil jakarta for next reference.