31 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

Ja używam TDK i dają radę :)

32 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

No to wszystko wyjaśniło. Dwa zajebiste ujęcia poszły sie j...ć przez ten szajs z sony. Jedno już nie do powtórzenia. Ech...

33 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

Znowu lekki off-topic, ale pewnie kręcących video zainteresuje opcja stabilizacji trzesących się ujęć. Zwłaszcza przydatne jest to jak się kręci kamerą HD. Ostatnio odkryłem plugin do Adobe Premiere Pro firmy 2d3 SteadyMove. Niebywałe co można osiągnąć tą maszynką, z gównianych trzęsących się jak galareta ujeć wychodzą stabilne jak ze statywu - polecam, różnica jest powalająca.

34 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

identyczny motyw jest w magix movie edit pro.... fajna rzecz ale troche obcina przy malej rozdzielczosci kamery a duzej filmiku....

35 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

takie filtry są we wszystkich programach do kompozycji typu After Effects, Shake, Combustion itp
tylko niestety jak się przesadzi to obraz traci na rozdzielczości...

36 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

..to sie ponoc fachowo nazywa rendering..

37 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

pnk, rendering? serio ? :)
Oj, coś nie widziałem w życiu wersji Adobe Premiere z filtrem do stabilizacji (a mam parę wersji :) ). Stabilizatory do AP zawsze były third party i były rozmaitej jakości. Problem polega na tym, że aby skutecznie obrabiać materiał HD trzeba Adobe Premiere Pro2 lub CS3 (o quadCore PC nie wspomniawszy), do kórych nie ma za dużo tych pluginów. Jak sobie poszukacie, to się zorientujecie że jest ich na rynku raptem z kilka produktów. Przetestowałem wszystkie które mogłem sciągnąć z emule i 2d3 Steady Move jest najfajnieszy.

Sznerchu, a ten magix edit pro to potrafi edytowac mpeg2 HD? Tj, ma format projektu 1920x1080 i możliwość exportu w MPEG2 VBR 5Mbit/s w rozdzielczości 1440x1080 lub 1920x1080? I w ogóle dobry jest? Możesz go porównać z Adobe Premiere? Bo adobe czasem potrafi wkurwić, ale nie wiem czy jest jakaś sensowna alternatywa.

38 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

to jest prostu program intuicyjny dosc... nie ma tyle opcji co Premiere nie mozna go do niego porównac... nazwe ma tylko taką PRO :P
do lekkiej edycji i zgrywania filmików ale nic specjalnego....  watpie czy da rade obrobic HD lub Mpeg2 w tak duzych rozdzielczosciach i przrsylach danych...

39 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

I tak wszyscy wiedzą że najlepszy jest Windows Movie Maker 2 :)

40 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

sołt napisał/a:

pnk, rendering? serio ? :)
Oj, coś nie widziałem w życiu wersji Adobe Premiere z filtrem do stabilizacji (a mam parę wersji :) ). Stabilizatory do AP zawsze były third party i były rozmaitej jakości. Problem polega na tym, że aby skutecznie obrabiać materiał HD trzeba Adobe Premiere Pro2 lub CS3 (o quadCore PC nie wspomniawszy), do kórych nie ma za dużo tych pluginów. Jak sobie poszukacie, to się zorientujecie że jest ich na rynku raptem z kilka produktów. Przetestowałem wszystkie które mogłem sciągnąć z emule i 2d3 Steady Move jest najfajnieszy.

Sznerchu, a ten magix edit pro to potrafi edytowac mpeg2 HD? Tj, ma format projektu 1920x1080 i możliwość exportu w MPEG2 VBR 5Mbit/s w rozdzielczości 1440x1080 lub 1920x1080? I w ogóle dobry jest? Możesz go porównać z Adobe Premiere? Bo adobe czasem potrafi wkurwić, ale nie wiem czy jest jakaś sensowna alternatywa.

No bo do premiera niezbędny jest Adobe AfterEffects, w którym już wszystkie filtry są i za pomocą którego można mega kozackie rzeczy obczajać

http://www.videocopilot.net/

ogarnijcie tą stronę, są na niej tutoriale do AE i widać do czego ten program jest zdolny :)

41 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

Ejjj, no kurna rzeczywiście ten  motion tracking w AfterFX jest chyba jeszce lepszy niż jakieś pluginy ze stabilizacją. Dzięki za oświecenie :)!

42 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

A z sensownych alternatyw dla Premiera to jest Avid, albo Final Cut (ale to tylko na Mac Os)
Jeszcze Sony Vegas podobno daje rade, ale sam z niego nigdy nie korzystalem...

43 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

sołt napisał/a:

pnk, rendering? serio ? :)
Oj, coś nie widziałem w życiu wersji Adobe Premiere z filtrem do stabilizacji (a mam parę wersji :) ). Stabilizatory do AP zawsze były third party i były rozmaitej jakości. Problem polega na tym, że aby skutecznie obrabiać materiał HD trzeba Adobe Premiere Pro2 lub CS3 (o quadCore PC nie wspomniawszy), do kórych nie ma za dużo tych pluginów. Jak sobie poszukacie, to się zorientujecie że jest ich na rynku raptem z kilka produktów. Przetestowałem wszystkie które mogłem sciągnąć z emule i 2d3 Steady Move jest najfajnieszy.

Sznerchu, a ten magix edit pro to potrafi edytowac mpeg2 HD? Tj, ma format projektu 1920x1080 i możliwość exportu w MPEG2 VBR 5Mbit/s w rozdzielczości 1440x1080 lub 1920x1080? I w ogóle dobry jest? Możesz go porównać z Adobe Premiere? Bo adobe czasem potrafi wkurwić, ale nie wiem czy jest jakaś sensowna alternatywa.

..no ja sie dopiero nauczylem tego madrego slowa w tym roku ale widze,ze nie zaskocze nikogo fachowa terminologia w tym temacie:]

44 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

jak pierwszy raz usłyszałem to słowo, to stwierdziłem, że to paskudny techniczny neologizm i nie będę go używać - ale się grubo pomyliłem :)