1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Jaka kamera ??

Szukałem, ale nie znalazłem, więc chyba tego nie było...Mam pytanie do ziomków, którzy zajmują się filmowaniem min Tenczys, Kostek, ale nie tylko. Mianowicie, jaką kamerą najlepiej jest filmować (może być konkretny model). Nie interesuje mnie oczywiście sprzęt za 6 czy 14 tyś :)Coś w przyzwoitej cenie. Na niektórych filmach widać taką małą kamerkę z dużym wystającym z obudowy obiektywem co to za model? Na co trzeba zwrócić uwage przy zakupie żeby jadąc obok narciarza nie było dużych wstrząsów i obraz był w miarę wyraźny...

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

napewno powinna mieć gwint z przodu żebyś mógł sobie wkręcić jakiś konwerterek tele lub wide(rybke) a czasem jakiś filtr. Fajnie też żeby miała u góry rączke (żeby ją trzymać jak walizkę :) )

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

a według mnie powinna byc minidv na taśmy a nie na dvd bo z taśm lepsza jakość wychodzi:P

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

Chej Ziomki pisać no tu bo narazie nic nowego się nie dowiedziełem :P

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

zależy ile chcesz wydać. podaj przedział cenowy

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

a wy tenczi na jakiej kamerce pracujecie?

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

Tenczys napisał/a:

zależy ile chcesz wydać. podaj przedział cenowy

Powiedzmy kamera tak do 2000 ale to max... Odpisałeś mi K-3 16mm ale nic mi to nie mówi :) jaka to firma i model :) i ile takie cacko kosztuje(może być używane)?

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

MarcinKepiak napisał/a:

a według mnie powinna byc minidv na taśmy a nie na dvd bo z taśm lepsza jakość wychodzi:P

Konkretna racja, nie wierz ze dvd to takie fajne sip i oglądasz. Kup sobie mini dv i zgrywaj a przeciez przy obróbce video i tak musisz to z dvd zgrac jesli mailbys kamere na dvd i obrobic i póxniej znów nagrac. A chyba tak sie robi filmy a nie tylko kręci nie :) ?

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

myrha napisał/a:

Odpisałeś mi K-3 16mm ale nic mi to nie mówi :) jaka to firma i model :) i ile takie cacko kosztuje(może być używane)?

Krasnogorsk-3 , o

10 (edytowany przez sznerchu 2007-05-09 10:35:55)

Odp: Jaka kamera ??

ja wlasnie zacząłem się bawić kamerką cyfrową Sony DCR-TRV238E

zakupili ją moi rodzice jakies 4 czy 5 lat temu ale mimo to dalej daje rade... dopiro niedawno sprawilem sobie karte firewire do kompa i jak dla mnie jakość filmów naprawde niezła...

fajnie bo kamera ma dość niezły zoom 25x optyczny i 700x cyfrowy(choć tego to nie ma sensu ruszać raczej...)

<obrazek>

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

raczej ważniejsze żeby miała jakiś ciekawy szeroki kąt bo zoooooma x2342554 i tak się nie wykorzystuje zbyt często ;)

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

HDV najlepiej. Sony HC5E za 4000 można wyhaczyć, do tego obiektyw szerokokątny o konwersji 0.6, do follow-camów za jakieś 300pln. i styka, może jeszcze filtry Cir-pol i UV jak kto ma czas rozkminiać i statyw.
Jeśli nie ma forsy na HDV to jakąś z 3xCCD MiniDV, a jeśli nie ma forsy na to to już zupełnie obojętnie, bo kamery z segmentu amatorskiego mają bardzo podobne parametry. Np. taki soniacz jak Sznerchu podał teraz za mniej jak 1000zł da się dostać i jest spoko. Jeśli jednak zależy Ci na jakości to proponowałbym kamery nagrywające na taśmach. Jeśli wybierzesz HDD to najlepiej taką żeby nagrywała w rdzennym formacie DV a nie jak większość kamer HDD i DVD w MPEG2.
Jeszcze jedna uwaga o stabilizacji. Otóż z moich przygód wynika, że najlepsze stabilizację mają Sony i Canony,a JVC,Panasonic,Samsung dużo słabszą.

Sam mam teraz kamerę JVC z HDD z przetwornikiem 2.2 Mpix i jest sópcio, tylko naprawdę ostrożnie trzeba operować kamerą, żeby nie zjebać ujęć, bo stabilizacja działa słabo a przy nagłych ruchach leci jakość bo kamera nagrywa w formacie MPEG2. Super rzeczą w takich kamerach jest możliwość ogladania ujęć bezpośrednio w snowparku bo dostęp do plików jest jak w zwykłym aparacie cyfrowym.
tyle wiem, czyli niewiele, ale zawsze cóś :)

13 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

sołt napisał/a:

Np. taki soniacz jak Sznerchu podał teraz za mniej jak 1000zł da się dostać i jest spoko. Jeśli jednak zależy Ci na jakości to proponowałbym kamery nagrywające na taśmach.

Wlasnie ten moj soniacz nagrywa na taśmach DV.. wiem ze jest jakis o tej samej nazwie analogowy chyba...

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jaka kamera ??

LOL