1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

...................................................................................


Dlaczego (z jakich powodów) wybrałeś/wybrałaś narciarstwo jako "swój" sport?


...................................................................................



Jeśli znajdziecie chwilkę bardzo proszę o napisanie po JEDNYM ZDANIU odpowiedzi na powyższe pytania.

Zbieram materiały do pracy naukowej :)


Dzięki chłopaki i dziewczyny!!

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

Narciarstwo pierwsza myśl przychodząca mi do głowy to fantastyczne poczucie wolności jestem tylko ja góra skocznia i narty nie ma zasad nie ma reguł jedziesz jak chcesz i gdzie chcesz nikt nie narzuca ci co dokładnie masz robić jaki styl reprezentować. Góry słonce śnieg sprawiają ze czuje sie szczęśliwy. Wybrałem narty bo cala rodzinka na nich już jeździła a snowboard uważałem ze przereklamowany zbyt popularny. SKIING I LOVIN IT! :)

3 (edytowany przez sloniu 2007-09-22 13:33:43)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

mnie ojciec nauczył jeździć kiedy miałem 4 lata, odrazu mi sie spodobało, a z czasem to pokochałem, całą tą atmosferę, wyjazdy i wszystko co z tym związane, urzekła  mnie również prostota- 2 deski, 2 kije, a tyle możliwości, ile osób tyle stylów.każdy wprowadza jakąś  swoja innowację do tego sportu i to czyni ten sport przezajebiście progresywnym i kreatywnym. za to właśnie  kocham narciarstwo.

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

ja generalnie jezdze od 3 roku zycia a moja przygoda z freeskiingiem zacznie sie w tym roku :)  podobnie jak koledzy wyzej kocham narty, w mojej rodzinie jest to juz pewna tradycja ze co roku jezdzimy razem na narty ze znajomymi. Probowalem sie przesiasc na snowboard ale stwierdzilem ze to nie dla mnie na nartach mam olbrzymia swobode ruchow, i jezdze na nich prawie cale zycie. Do tego kocham gory, piekne widoki, niestety mieszkam w Warszawie, wiec jedyny czas kiedy moge sobie posmigac sa ferie.

5 (edytowany przez Kauli 2007-09-22 14:53:17)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

Ad.1 Narciarstwo, a dokładnie odmiana jaką jest freesking jest dla mnie pasją, hobby, przyjemnością, chwilą odstresowania się, wyzwolenia pozytywnej adrenaliny, daje mi poczucie wolności, pozwala przełamywać granice możliwości i lęku.

Ad.2 Proste - przede wszystkim dużo adrenaliny i uczucie wolności zwłaszcza przy freeridzie. A potem takie drobiazgi jak: cała rodzina i pełno znajomych jeździ na nartach/snowboardzie, aktywny wypoczynek, a także hmm jakby to określić... moda?? Tak tak nie ma co się oszukiwać także to mimo że freesking dopiero co wchodzi do Polski to już powoli robi się coraz głośniej i coraz więcej narciarzy i snowboardzistów dołącza do tego jakże elitarnego grona przechodząc na TT.   


Miało być w jednym zdaniu ale nie umie się tak zmieścić. Wybierz tam co Ci pasi.
Pozdrawiam

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

fajnie, że są już pierwsze odpowiedzi :)

bede jednak baaaaaardzo wdzieczny jesli juz ktos sie zdecyduje kilka slow napisac, zeby zrobil to tak jak Kauli - czyli odpowiadajac na konkretne pytania.

odpowiedzi ogólne - tak jak te pozostałe niestety bardzo utrudniają dojście do sedna sprawy, ponieważ zmuszają mnie do interpretacji czyichś slow i doszukiwania sie (znanego z jezyka polskeigo motywu ... "co autor mial na mysli piszac te slowa" :)

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

Ok więc

1.
Narciarstwo jest dla mnie przede wszystkim sposobem na nudne zimowe wieczory, przyjemność, jestem najmłodszy w rodzinie i zawsze miałem ochotę "pokazania sie" robiłem to co wszystkich zaskakiwało uwielbiam wszystkie sporty extremalne ale najbardziej wlasnie narty.

2.
Narty bo nie ma w nich konkretnych zasad prostota całkowita jak również kiedy pierwszy raz pamiętam jak dziś w wieku 6 lat na białym krzyżu uczyłem sie jeździć koleś miał jakoś 13lat śmigał tylko do góry i na dol strasznie mnie to nakreciło postanowiłem sobie ze kiedyś tez będę jeździł naprawdę szybko. Nigdy sie nie bawilem w jakies tyczki. Mialem 10 lat a juz pod wyciagiem smigalem jak nawet nie wiedzialem jak to sie nazywa mimo ze jakis bardzo dobry nie jestem adrenalina i poczucie wolnosci sprawia ze nie umiem przestac o tym myslec

mam nadzieje ze sie przyda jesli cos z tego zrozumiesz :D :D :D

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

ad1.   dla mnie, w narciarstwie najfajniejsze jest to, ze ma wiele twarzy: ski tour, "tyczki", karwing. funkarwing, freeride, slope style, backcountry...w zaleznosci od nastroju, pogody, warunków moge wybrac daną opcję. Ale tak jak dla wszystkich tutaj najpełniejszą kwintesencją z nich jest wlaśnie freeskiing, gdzie jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraznia...

ad2.    narciarstwo : swoboda z dala od cywilizacyjnego zgielku, kumple, natura i browar... :)

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

Poczucie wolnosci, spelnienia marzen
Obcowanie z przepiekna natura, odpowiednie wycwiczenie ciala(kondycja, sprawnosc fizyczna etc)

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

Narciarstwo to jeden ze sportów którymi się interesuję. W zasadzie to sprawia mi dużo przyjemności, szczególnie freeride, ale nie wyróżniam go jakoś specjalnie ponad rower czy wspinaczkę.

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

narty...tak z nienacka...kiedys za gowniarza przyjechala cala rodzina i wspolnie wybralismy sie do zielenca, i zeby nie byc gorszym, tez wlozylem buty narciarskie, przypialem sie do chyba 180centymetrowych blizzardow (szok, nigdy tego nie zapomne jak mi sie nogi powykrecaly) i zaczalem smigac i tak jest do teraz :) a teraz...teraz to ciezko by mi bylo spedzic wolny zimowy dzien bez nart...poza tym planuje sie dostac do gopru, a tam jazda na nartach to praktycznie podstawa dzialan ;)

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

ja odp tylko na drugie pytanie:

2. bo snowboard to gejadka.

13 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

1. Bo narciarstwo to najpiękniejszy sport.
2. Ukształtowały to geny, pradziadkowie jezdzili, dziadkowie sporo jeździli, rodzice też ale mniej, a ja to już tylko jeżdżę.

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym jest dla Ciebie narciarstwo?

tu Kostek posługuje sie loginem lesława. Narciarstwo jest dlamnie ŻYCIEM!!!!