16 (edytowany przez snowside 2007-10-04 09:38:35)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

W Tatrach jeszcze też. Co do prognoz to żaden szanujący nie poda dłuzszej niż na 3 dni. Pozatem meterologia to nauka bliższa wróżbiarstwu. Ale na poważnie, to tak ogromna ilość czynników wpływa na anoamlie pogodowe (jak np. ostatnia zima), że my biedne ludziki tego nie ogarniamy. Kto zastanawia się że słońce, bedące teraz w cyklicznej fazie "obumierania", czyli intensywnej aktywności nuklearnej, ma też wpływ na fale mózgowe człowieka, ogromnie wpływa na anomalie pogodowe. zdarza się to co 9 lat w cylku małym i 90 cyklu dużym.
Więc jak nasza raczkująca nauka miałaby mieć jakieś większe pojecie.
a generalnie polecam http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/prognozy/prog_mat.html
ten system posiada najpotężniejszy komputer do przetważania danych meteo w europie oraz stały i dokładny dostęp do danych meteo, czego nie posiadaja inne adresy. System sam się uczy, wraz ze wzrostem danych (działa dopiero od kilku lat) i te blisko terminowe są dość dokładne.
Dla porównania podaję http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html serwis niemiecki, można porównywać czas przychodzenia poszczególnych zjawisk.
Generalnie jeśli chce się coś solidnie porgnozować, proponuję przegladać serwisy sąsiednich krajów i na wiekszej podstawie wiciągać wnioski.

17 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

albo ten http://meteo.icm.edu.pl/ czsami sie tylko myli ale rzadko..

z niego np wynika,ze na dzialkingu nie ebdzie padac ale to sie mzoe zmienic..

18 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

Ja tez w to nie wierze motyla noga mam nadziej ale ocieplenie i tak jest nie uniknione wiec trzeba chlopy zbierac na hale taka jaks snowtropolis i bedzie moza trzepac gruby hajs na warszawiaczkach:D

19 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

BART napisał/a:

Ja tez w to nie wierze motyla noga mam nadziej ale ocieplenie i tak jest nie uniknione wiec trzeba chlopy zbierac na hale taka jaks snowtropolis i bedzie moza trzepac gruby hajs na warszawiaczkach:D

No nie powiedziane. Jedna wersja ocieplenia globalnego podaje że ogólnie wzrośnie temperatura, zimy bedą bambus, brak śniegu. Druga że ocieplenie zaburzy lub przerwie całkowiecie Golfsztrom, ciepły prąd morski okalający północną europę, w szczególnosci morze Północne i Norwegię. Wtedy, podobnie jak w latach gdy El Ninio zaburzało jego pracę, zimy północnej europie będą srogie. I jeśli już ocieplenie to głosuję na drugą wersję. :D

20 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

Pozyjemy zobaczymy, badzmy dobrej mysli i sie modlmy o snieg. !

21 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

Ja tez jestem za druga wersja zobaczymy ta zime bo lato bylo zakrecone cieplo jakies tronada pod czestochowa etc. takze mysle ze bedzie lots of snow

22 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

A tutaj artykuł dla pocieszenia(mam nadzieje że się spełni)
Uwaga! Nadchodzi zima stulecia
Czeka nas sroga zima. Pierwsze przymrozki zaczną się już w październiku i będą trzymać nawet pół roku - wieszczy "Fakt".



Meteorolodzy, z którymi rozmawiał "Fakt", twierdzili, że zima będzie wręcz "straszna". Najpierw ma być bardzo zimna jesień, a wigilię mamy spędzać w trzaskającym mrozie.Choć górale posługują się w przepowiadaniu pogody innymi środkami niż meteorolodzy, o­ni również twierdzą, że czeka nas zima stulecia. Dlaczego? Bo bociany odleciały jeszcze przed wrześniem.

W miarę ciepło ma być tylko do 10 października. Później nadejdą chłodne noce - temperatura spadnie do 2 stopni poniżej zera. Po dwudziestym pogoda zepsuje się na dobre. Zacznie lać. Nad Polskę przywędruje siarczyście zimne powietrze znad bieguna północnego. Na południu Polski spadnie śnieg.


Już w listopadzie będzie mroźno - nawet do 6 stopni poniżej zera.Grudzień natomiast - pisze "Fakt" - powita nas już prawdziwą zimą z oblodzonymi drogami i chodnikami. Temperatury mają sięgać 20 stopni poniżej zera. Chirurdzy będą mieli mnóstwo pracy przy składaniu złamanych rąk i nóg. Spadnie taki śnieg, że zaspy urosną na dwa metry, a pod ciężarem ton lodu będą się uginać dachy. Tak będzie przez cały styczeń i luty. W marcu zima trochę odpuści.


źródło: dziennik.pl

23 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

jezeli FAKT bedzie mial racje - to oznacza tylko apokalipse - a biorac pod uwage ze jedna z opcji kataklizmu ostatecznego zaklada wieczna zime to.. panie (nieliczne acz) i panowie - RAJ NADCHODZI!

dżeronimoooo. ;E

24 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

..no panowie,zbliza sie..u mnie dziiaj o 7.00 byly 3 stopnie:]

25 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

kakt motyla noga* w max. ale ja wieze w to co piszą ;d ;]

26 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

W kamienicy bylo 0 o tej samej poze :) juhuuuuuu idzie zima

27 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

u mnie dziś były 2* o 5 jak wstawalem do szkoly

28 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

w zako o 7.30 buł 1*

29 (edytowany przez snowside 2007-10-08 13:56:58)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

Pierwsze i tak przyp* u mnie. :D
-3 z rana i szron jak cholera.

30 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Pogoda z portalu twojapogoda.pl

ahhh zeby choc raz fakt mial racje! rano juz lekko zimowe powietrze wiec nic tylko narty smarowac, gogle czyscic i czekac ;D