1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Czym przypiac buty do nart??

Czesc, zdecydowalem sie na zakup  NBT na www.sport-conrad.de, jednak pojawil sie kolejny problem, nie wiem jakie wiazania wybrac. Osobiscie zastanawiam sie ze wzgledu na niska cene nad Marker M 1200 Titanium EPS  albo Look P12 Freeride.Czy moglby ktos wytlumaczyc co oznacza ze pierwsze wymienione przezemnie wiazania nie posiadaja Big Air Pads a drugie Only available with regular brakes(chodzi oczywiescie o to co to jest regular brakes)? Czekam na jakies sugestie i rady ; ) .

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

big air pads to wkładki antywstrząsowe w wiązaniach amortyzujące część siły przy lądowaniu
a regular breaks to są zwykłe ski stopy tzn o szerokości max 80mm - w odróżnieniu od fat lub wide breaks które są przystosowane do szerszych nart

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

siewka. Nothing But Trouble z tego co wiem mają wymiary 112-78-102 [można sprawdzić na stronie Dynastara]. Co za tym idzie, wiązania Look P12 są idealne do tych nart! A co do "regular breaks" to są one do około 86 mm. Dzięki wiązaniom Looka, masz możliwość super kontroli narty w każdym zakresie dzięki diagonalnemu systemowi. Czyli to oznacza, że narta pracuje tuż pod zapięciem, a nie jak w innych wiązaniach, dopiero gdy wiązanie się kończy. Polecam Looki, są to świetne wiązania

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Nie wiem jak to jest z tymi Lookami, ale z tego ci widzialem nie mozna regulowac dlugosci buta, ale moge sie mylic.

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

a po co ci regulacja długości buta??

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

mozesz poprostu krecisz śrubą i wiazanie po szynie jeździ :)

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

@wroniak Mi noga jeszcze rosnie. :D

@MIKI Wiem jak sie to robi.

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

no looki całkiem fajne ale dziś niestety wygiąłem "regular break" przylądowaniu słiczu po 18: narta sie wypięła ale but zaczepił się o wiązanie cała siła poszła na stoper i się przegiął w drugą stronę i teraz troche kijowo pracuje nie wiem za bardzo jak sie za to wziąść, rozklekotany taki jest.

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Ja w Wisle wygiąłem skistopa w s810, nawet nie wiem kiedy, w każdym razie harowal o glebe podczas jazdy. Młotek i imadło jakoś załatwiły sprawe. Btw. da sie cos takiego dokupic do s810?

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Wielkie dzieki za info na temat tych wiazan, juz sie napalilem na te Looki po waszych pozytywnych opiniach  ale ktos musial mi je sprzatnac : (  i zostaly tylko Marker M 1200 Titanium EPS. Czy ktos moze mi powiedziec czy jest sens wydawania 30 euro wiecej i kupowania modelu Marker M14 Comp EPS, czy tez nie ma to najmniejszego sensu i brac te tansze.

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Nie ma sensu. Technologicznie M12 i M14 są takie same tylko siła wypięcia jest inna. Natomiast miedzy M11 i M12 jest spora różnica w technologii ale M11 też są bardzo fajne i zorientowane na hipkanie. Aha Tylko bierzcie M12 Free a nie M12 EPS bo to wiązania z serii Free mają AirPada i grafę z płomieniami!!!
Jeśli ich nie ma w conradzie to lepiej poszukać gdzie indziej.
Co do skistoperów do Salo to można je dostać, właśnie napisałem do jednego goscia, jak mi odpisze ze ma to podam adres.

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

No i Dynastar Nothing but Trouble z wiazaniami M12 Free są już zamówione, tak jak kolega Sołtys poradził ; ), za co jestem wdzieczny. Btw. któs może wie ile się czeka na przesyłke z Sport-conrade.

13 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Masz Sołt namiary na szerokie stopery do Salo? To dawaj cynk od razu to se wymienie. A w ogóle jeżeli chodzi o wiązania to jak dla mnie - tylko Salomon :)

14 (edytowany przez KepasA 2006-01-24 17:46:50)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

gnali jak dla ciebie only salo to powiedz mi albo ktos inny kumaty w temacie jak sie reguluje to przednie wiazanie tam jak wiesz są 2 srubki jedna reguluje dociśniecie buta do tych teflonowych podkładek a druga szerokosc buta ja to zrobiłem tak ze ta co reguluje boczne trzymanie buta dokręciłem tak zeby mocno przylegały elementy wiązania do buta w sumie prawi do oporu przy włozonym bucie a druga tak zeby tylko sie but (podeszwa) dotkła z białymi trujkatami zostawić tak czy mocniej ta druga dokręcić aha i przy norm,alnej jeździe przy 183 cm wzrostu i 75 kg jak ustawić wiązania bo dokręcać bede w miare potrzeby jak sie bedom wypinac  to są salo 810

15 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

heh to znowu ja moze ktoś odp na moje pytanko =D