16 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Skalę DIN to jak ważysz 75 kg to bym ustawił na 8, może nieco więcej. A jeżeli chodzi o rozstaw tych "wąsów" przedniego wiązania to radzę sie w jakims serwisie spytać - nie chcę nic radzić bo sam to zostawiam serwisantom do zrobienia przy montażu wiązań - ustawiam to raz i później nic juz nie manipuluje. Wiązania są ważne i od nich często zależy wasze bezpieczeństwo - dlatego warto żeby zajeli sie tym profesjonaliści. A jak widze pochodzisz z Tychów więc, jakto na Śląsku, serwisów narciarskich macie w bród :)

17 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

dobra załatwie to w sobote w ustroniu bo u nas w Tychach to są jakieś lewe te serwisy

18 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Ja mam 176cm, waze 65Kg i ustawiłem na DIN 8,5.... przy 7 jeszcze wypinało mnie na srednich hopach ;/
-> solt, co z tymi skistoperami, bo jestem na kupnie ...najchetniej jednego, ile sobie za cos takiego licza?
Btw. warto zdjąć płytę spod wiązań, czy nie ma sensu? Do jazdy po zwykłym stoku sporo stracą, czy warto zrezygnować z tego centymetra wysokości?

19 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Po bambus ci płyta? wypierdol to gówno, tylko będzie ci sie trudniej lądowało i narta będzie sztywniejsza, płyty sa dla carvingowców i innych dziwaków

20 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Nartki pochodzą z centrum testowego, stad ta plyta, po to ja zamontowali, żeby łatwo można było dostosować do długości buta.
Nie jest szczegolnie wysoka, ale jest.
http://img53.imageshack.us/my.php?image=dsc02216hz.jpg
Czyli mowisz, zeby jednak to sciagnac?
Ok, pewnie sie przejde z nimi do serwisu.

21 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

poprostu masz wiazania testowki, nic na to nie poradzisz, plyta musi zostac, a taka plyta nie jest straszna jakby sie zdawalo. myslalem ze masz taka jak w carwingach

22 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

To przejedź sie do serwisu i daj znac jak to zrobią, czy wywalając płytę, przykręcą wiązanie w miejsca gdzie były otwory do których przykręcona była płyta?
U mnie to wygląda tak
http://img364.imageshack.us/img364/4625/10007214yf.jpg
http://img364.imageshack.us/img364/2640/10007238ac.jpg
Dzisiaj dopiero zauważyłem, że dwie śrubki, jedna z przodu, druga z tylu mają zerwany gwint i są spiłowane, rozkreciłem zeby obadac, a jak do serwisu oddam, to poprosze zeby wykrecili tez plyte....

23 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

AAAA sory to jest płyta rentalowa, eee to luzik możesz w tym ciosać, myslałem że ci jakieś specjalne liftery zamontowali pod wiązaniem. Pozdro!

24 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

nie ma szans aby sie dziurki z rentala z normalnymi pokrywały
płyta jest niedemontowalna
od zwykłego wiązania jest o niecały 1cm wyższa więc niczym strasznym nie jest

btw heheh mikus mam takie same narty jak ty tylko ze mam s850
co do skistopera to jednego raczej nie nabedziesz
za komplet skistoperów tyrolii płaciłem 20zł (po długim targowaniu sie:)
ale nie wiem czy dostaniesz w takiej cenie skistopery które wejdą na ponad 80mm

25 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Moge zapłacić nawet więcej, ale w granicach rozsadku. Dopiero teraz się zorientowałem, co wykombinował poprzedni właściciel. W jednym wiązaniu skistoper jest szeroki i wszedłby nawet na jeszcze szersza narte, a w drugim siedzi zwyczajny i żeby pasował został odrobine przycięty, niestety ostatnio troche sie przygiał i musiałem go na siłe pociągnąć do góry, dzięki czemu potem o mało co narty nie straciłem....
Swoja drogą lepsze to niż skistoper w Neoxach 412, który się złamał jak 4,5 Kilogramowa narta motyla noga w stok z dużą prędkością... Ehh

26 (edytowany przez twojastara! 2006-01-30 23:23:56)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

w tej chwili moje narty są w drodze do warszawskiego ski teamu a wszystko przez wiązania look pivot 12 jib. w sobotę fikałem na mojej skoczni niezbyt duża max 7m lotu. przy zero spinie (może czterometrowym) źle wylądowałem i narta się wypięła. ski stop kurewnie się wygiął rozkręciłem wiązanie i to co zobaczyłem mnie przeraziło - blachy (takie haczyki) które łączą ski stop z wiązaniem powyginane jakby były z aluminium. niestety nie tylko te od ski stopa ale także te od głównej części wiązania. cholerstwo tak się wygięło że nie można było z powrotem wsunąć wiązania na miejsce. szkoda że nie zrobiłem zdjęć i nie mogę wam tego pokazać. dziś oddałem narty na gwarancji - zabrali mi całe dechy i strasznie jestem zły, są ferie a ja nie mam na czym fikać. czy komuś z was stało się kiedyś coś podobnego? czy jest to typowa awaria? bo ani nie należę do najcięższych ludzi waże jakieś 75 kg ani skok nie był potężny jak już pisałem około 4m a może i mniej bo dopiero ucze się zerospina, więc to chyba nie jest normalne aby wiązanie było tak zmasakrowane. nie wiem czy mi wogóle wymienią mi te wiązanie, a prostowanie tego nie ma większego sensu bo przy następnym skoku znowu się wygnie. co dziwniejsze takie coś stało się tylko w jednej narcie a lądowanie było na obie nogi, siła wypięc na obydwóch wiązaniach taka sama. najbardziej w tym wszystkim wkurza mnie to że przez pół ferii nie będę miał nart. lipa straszna ajj.

27 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

To jest klasyczna usterka przy lądowaniach na switch. W Salomonach da sie temu zaradzić, tez mi się stoper wyrwał w sylwestra.

28 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Jak Gnali, mówi "klasyka", musisz przywyknąć do takich usterek i być zabespieczony w dodatkowy skistoper w razie problemu :). A po prostu mogłeś zamówić w ski-teamie dodatkowy skistoper i w normalnym serwisie narciarskim naprawiliby ci, a tak to jak piszesz, to bedziesz mial na jakies 2 tyg. narty out. Szkoda, ze najpierw nie napisales z prozba o rade, tak to pewnie bys mial narteczki szybciej :)

29 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

mikus napisz co ci sie udalo z tymi wiazaniam zrobic...
mam ta sama opcje co ty i sie zastanawiam czy da sie wywalic ta plyte...wtedy tez przesunąłbym wiazania bardziej na srodek....zastanawiam sie czy wiercenie nowych dziur nie oslabi narty.
dupa jak sie nie da zdjac tej plyty...bedzie mnie to meczyc po nocach.

30 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Czym przypiac buty do nart??

Imo gra nie warta swieczki. Wydaje mi się że płyte da się zdemontować, ale nie probowałem. Odkręć wszystkie widoczne od góry śruby i zobacz co ci zostanie, jak w pełni funkcjonalne wiązania to znaczy, że płyta jest osobno.
Ja zostawiam jak jest, póki się nie spieprzy coś..., to podwyzsza nie wiecej niz 1cm, a co do przesuwania do przodu nie uwazam zeby w moim przypadku to bylo potrzebne. zreszta na samej płycie nie wiem, czy też się nie da przypadkiem samego przedniego wiązania przesunąć do przodu, sprobuj. Tam jest jakis taki dzyndzel tuz przed wiazaniem, ktory da sie przesunąć, moze akurat sluzy do przesuwania przedniego wiazania po szynie.