1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: dobra inicjatywa

opis linku w nazwie:-)

http://www.zlikwidujzus.com/manifest/index.php

może się uda

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: dobra inicjatywa

A co z osobami ktore sa w ZUS zatrudnione?

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: dobra inicjatywa

A co z obecnymi emerytami? Inicjatywa z dupy bo nie podaje rozwiązania sytuacji...

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: dobra inicjatywa

nieosiagalna sprawa zlikwidowac ZUS...konstytucyjnie wlasnie jest napisane, ze panstwo bierze za nas odpowiedzialnosc...to nie USA, ze kazdy bierze za siebie odpowiedzialnosc i panstwo ma to w dumie... ZUS niestety musi byc ! skladki z ZUSU ida na NFZ i dzieki temu jak rozwalisz sobie twarz na railu, przyjezdza karetka i Cie zabiera...takze jedyna opcja jest poprawa calego tego zasranego systemu,a nie likwidowanie jego segmntow !
poza tym, nienawidze ekonomii i prawa:D
pzdr :)

ps. fajnie przekrecone rozwiniecie skrotu ZUS :D:D:D:D:D

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: dobra inicjatywa

kudlaty nie motyla noga glupot. rozjebie se morde na railu bede ubezpieczony prywatnie to i tak po mnie przyjedzie karetka z ladnymi pielegniarkami i z usmiechem na twarzy. bede miec pewnosc ze nie dostane pawulonu (czy czegos tam) w zyle. przytocze ci pewna historie odnosnie zlaman gdy chcialem sciagnac gips... musialem sie na ow zabieg zapisac dwa tygodnie wczesniej!! ROZUMIESZ to?! jest nam potrzebna reforma ubezpieczen! Bo zus i nfz smierdza psim gownem.

dopiero jak powstana prywatne szpitale to nie bedziemy czekac latami na zabiegi beda one tansze i lepiej wykonywane.

a co z emeryturami? beda dalej. ale potrzebne nam sa ALTERNATYWY.

mozecie porownac to do 3skiingu.

zakladamy ze firma A to zus a firma B to prywatny szpital. wszyscy wiemy ze firma B to duzo lepsze narty ale nie dla wszystkich chodzi o koszty. Ale jesli kogos na to stac to co wybierze? oczywiscie B a firme A oleje cieplym moczem i nie da im ani grosza. i o to sie rozchodzi ze JA nie chce placic 2 ubezpieczen skoro mnie stac na to lepsze!

pozdrawiam

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: dobra inicjatywa

no wiesz...ale polska to narazie "kraj 3 swiata" i wiele osob poprostu nie stac na prywatnego ubezpieczyciela, ktory ma wlasna karetke i jak mowisz...piekne usmiechniete pielegniarki...
jezeli ktos jest ubezpieczony gdzies indziej, to sa to np dzieciaki w szkolach, ale to nie to samo o czym ty mowisz...do malolata, ktory wypierdolil sie w szkole na schodach, polamal noge i rozbil czache, i tak nie przyjedzie prywatna karetka, tylko zwykla panstwowa "erka" !

"jest nam potrzebna reforma ubezpieczen! Bo zus i nfz smierdza psim gownem." mam nieodparte wrazenie ze napisales to samo co ja ("takze jedyna opcja jest poprawa calego tego zasranego systemu,a nie likwidowanie jego segmntow !") ;)

co do emerytur...zeby dostac emeryture to najpierw musisz wplacac pieniadze...zwykle osoby wplacaja na ZUS, a rolnicy np na KRUS, bo inaczej nie dostali by potem hajsu... to prosty przyklad dlaczego tez nie mozna rezygnowac z ZUSU !

jezeli nie chcesz placic 2 ubezpieczen, to jak wspomnialem...przeprowadz sie do stanow, tam placisz tylko za te ubezpiecznie co chcesz :) poki co w polsce sie nie doczekasz :)

a wracajac jeszcze do karetek...jestem na kierunku ratownik medyczny, i zapewniam Cie ze sytuacja zmienia sie 100%...do tego powoli wprowadzaja nowe ustawy, dzieki czemu historie z np lodzkimi karetkami, to juz tylko nieprzyjemne wspomnienia !

takze czekamy na cud o ktorym mowil Tusk :)
pzdr :)

7 (edytowany przez kudlaty 2007-11-14 21:34:14)

Odp: dobra inicjatywa

a druga sprawa...NFZ jest platnikiem za uslugi z ktorych korzystamy (czyli czesc operacji, refundowane leki, wlasnie te karetki ktore do nas jezdza, oplaty za porade u specjalisty), chyba ze ktos korzysta z prywatnych szpitali, przychodni, lekarzy! a prywatny ubezpieczyciel wyplaca nam jedynie kase  "za uszczerbki na zdrowiu" nie daj Boze 100% za utrate zycia !

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: dobra inicjatywa

jesli rozwalisz sie na railu to bardzo mozliwe ze obarczą cie kosztami transportu do szpitala... tak jak jest jak łazisz po górach gdy jest zabronione wyjscie w gory...

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: dobra inicjatywa

sznerchu napisał/a:

jesli rozwalisz sie na railu to bardzo mozliwe ze obarczą cie kosztami transportu do szpitala... tak jak jest jak łazisz po górach gdy jest zabronione wyjscie w gory...

w takim wypadku to predzej obarcza cie kosztami za zniescienie przez goprowcow/toprowcow...ale jezeli chodzi o ta dziedzine to nic nie powiem, bo nie wiem :)

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: dobra inicjatywa

nie wiem o czym cała gadka - zus bankrutuje - jeżeli ktoś tylko trochę myśli o przyszłości to zakłada sobie prywatne fundusze emerytalne które zarabiają a zus tylko traci kase

co z obecnymi emerytami? państwo będzie musiało wziąć to na swoje barki

z podejściem niektórych z was w Polsce nigdy nie zajdą zmiany i ciągle będziecie gadać że to kraj III świata

a osoby które są w Zus zatrudnione znajdą pracę gdzie indziej - obecnie nie brakuje ofert na rynku

11 (edytowany przez kudlaty 2007-11-14 23:00:42)

Odp: dobra inicjatywa

ale stary...i tu i tu musisz wrzucac do skarbonki ! a nie leczymy sie za darmo, prosty przyklad...2 dni temu bylem na kontrolnym przeswietleniu klatki piersiowej...mialem skierowanie od mojego lekarza rodzinnego, dzieki czemu zostalem obsluzony za free !
przyszla kobieta, poprostu przyszla i zapisala sie na RTG zeba...zaplacila 16zl ! I KAZDY POWINIEN BYC TEGO SWIADOMY ZE ZADNE LECZNICTWO NIE JEST ZA FREE...w jednej sytuacji jest, ze placimy odrazu za wykonan usluge, w innej sytuacji placi za nas NFZ,np za 1 dzien w klinice...! tylko ze tak samo jest u twojego prywatnego ubezpieczyciela...placisz skladki dzieki czemu twoj ubezpieczyciel ma potem ci z czego wyplacic kase, ma za co wyslac ta twoja pussy wagon karetke itd ! kapujesz ?
a ze nasz panstwowy system kuleje, to nic nie poradzisz...musisz do tego przynalezec i nic nie zrobisz !

kupa usmiechow...bo to tylko zwykla burza mozgow...mysle ze raczej nikt nie ma na celu pojechania drugiemu...przynajmniej ja mowie co wiem, czego mnie ucza w szkole, co musze wiedziec...:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

mowie, teraz musimy czekac na cud pana tuska :)  !

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: dobra inicjatywa

jedna najważniejsza sprawa - jest konkurencja --> są lepszej jakości usługi po niższej cenie

druga bardzo ważna sprawa - masz wybór

przez zus np koszty prowadzenia firmy strasznie rosną

13 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: dobra inicjatywa

ale z zusu nie mozesz zrezygnowac przeciez :D wiadomo ze zus komplikuje zycie, przez zus czlowiek dostaje nizsza wyplate i inne takie motyla noga...
wybor jest...tak jak mowisz, naszczescie powoli coraz wiekszy :) takze mam nadzieje nasza przyszlosc zmierza ku lepszemu...pozyjemy zobaczymy :)

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: dobra inicjatywa

no jako przyklad dzialania tego chorego systemu - brat rozwalil kolano na rowerze,troche go bolalo wiec zapisal sie do chirurga.Dostal termin za miesiac. Po miesiacu poszedl do lekarza, a ten stwierdzil - naderwane wiezadla - obowiazkowa rehabilitacja. Zapisal sie do ortopedy (3 tygodnie),ktory da mu skierowanie do lekarza rehabilitanta(miesiac),ktory wypisze mu zabiegi i zapisze na rehabilitacje (conajmniej 5 tygodni). Dziekuje nie mam wiecej pytan.

15 (edytowany przez CzRT 2007-11-14 23:29:33)

Odp: dobra inicjatywa

Tak sie sklada ze przez wakacje mialem staz w ZUS i troszke to poznalem od srodka. ZUS nie zajmuje sie tylko ubezpieczeniami ale tez innymi rzeczami, min. alimenty, zasilki pogrzebowe. Jest to ogromna ilosc informacji, i pieniedzy. Polska nie jest i nie szybko bedzie gotowa na to zeby pozwolic sobie na "likwidacje" ZUSu. Poprostu nie bedzie organow ktore beda w stanie przejac ten ogrom czynnosci i procesow.
Z reszta Kaczynski poczynil pewne kroki w tym kierunku i nic dobrego z tego nie zaczelo wychodzic.

wojar napisał/a:

a osoby które są w Zus zatrudnione znajdą pracę gdzie indziej - obecnie nie brakuje ofert na rynku

Chyba nie dokonca przemyslales to co napisales.

I moze skonczmy topic bo zrobi sie to samo co w tym o Rydzyku. Po co sie klucic? I tak kazdy bedzie mial swoje racje.

Jeszcze jedno, ZUS i zluzba zdrowia (ktora moim zdaniem jest chora) to dwie rozne, malo powiazane ze soba instytucje i nie ma co ich laczyc w dyskusji.