1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Freeride w Tatrach a TPN?

..moze sprawa warta swieczki itp ale tutaj lekka przesada-> <b>(namiary znane wszystkim, tym którzy za moimi plecami rozpoczną rozmowy, dam osobiście w ryj.)</b> osobiście nie jezdzilem tam,nie znam sytuacji ale chyba nikt nawet nigdy nie probowal rozmawiac z tpn wiec po co takie nerwy?

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

Tak pro forma, z doświadczenia wzięte.

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

Powodzenia. Nawiasem mówiąc, jak to jest z tym korzystaniem z dojść do dróg wspinaczkowych? Bo to daje szerokie możliwości ale raczej ciężko będzie mi udowodnić że się idę wspinać ;)

4 (edytowany przez snowside 2008-02-27 21:08:09)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

Ale możesz się wycofywać. Zaś technika może być dowolna. Schodzenie, zjazd na linie, dupozjazd czy narty.
Nie ma zakazu poruszania się na nartach, w dojściu pod ścianę, wycofywania się z niej.
Możesz się wspiąć z nartami i zjechac trasą zejściową. Lub drogą. Takie III dają już spore pole do popisu.

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

a BC podchodzi pod to? :)

6 (edytowany przez snowside 2008-02-28 17:10:24)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

Nie bój żaby. Idzie o tereny z szybkim dostępem, mocno przyszłościowe. Korzystanie z nich będzie wymagało jednak stosowania się do postanowień. Zależy mi by teren był łatwo dostępny i atrakcyjny dla freeriderów, zaś mocno ograniczyć korzystanie z niego plebsu.
Chcę zapożyczyć zasady z Parku Narodowego Paklenica w Chorwacji, gdzie poruszanie się poza trasą jest dostepne tylko dla wspinaczy, a w zależności od sytuacji lęgowych, poszczególne ściany, drogi są zamykane na okres lęgu, nie zaś cała dolina.
Zasada wyboru jest dość prosta. Masz sprzęt i potrafisz sie wspinać wolno korzystać ze ścian, podchodzić pod nie, ect. Nie masz, bądź nie potrafisz zostajesz na trasie.
Do tego pojawi się kilka zasad utrudniających życie/poruszanie tak by wola stanowiła tu napęd do działania, nie zaś moda i durne naśladowanie. Niestosowanie się będzie groziło konsekwencjami znanymi do teraz, czyli mandatami.
No i jak napisałem Świński zostawimy przyrodzie.
Ale to dopiero początek rozmów.

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

masz moje błogosławieństwo :) działaj synu!

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

tiaaa pocałuj go jeszcze w usta niczym ojciec chrzestny :]

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

MarcinKepiak napisał/a:

a BC podchodzi pod to? :)

Nie wiem jak będzie z budową skoczni. Może być ciężko to podciągnąć.
Pojawiła się kwestia jakiegoś wsparcia mediacyjnego ze strony parku, aby w Zakopanem powstał snowpark z prawdziwego zdarzenia. Tak by nie było potrzeby budowania skoczni w okolicach Kasprowego.

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

snowside napisał/a:
MarcinKepiak napisał/a:

a BC podchodzi pod to? :)

Nie wiem jak będzie z budową skoczni. Może być ciężko to podciągnąć.
Pojawiła się kwestia jakiegoś wsparcia mediacyjnego ze strony parku, aby w Zakopanem powstał snowpark z prawdziwego zdarzenia. Tak by nie było potrzeby budowania skoczni w okolicach Kasprowego.

..to chyba bedzie najtrudniejsze,wraz ze wzrostem umiejetnosci ludzie beda uciekac ze snowparkow zeby np nakrecic jakis material..nawet najlepszy park nie zastapi bc..

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

Ta. Ale do tego mamy chociażby Jasną. Tam miejscówek do woli.

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

ale nie kazdy ma kase zeby pojechac do jasnej. pozatym nie tylko kasprowy nadaje sie do bc jest wiele innych miejsc tylko musi byc duzo sniegu a z tym bedzie coraz wiecej problemow..

13 (edytowany przez snowside 2008-02-28 20:56:25)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

Już teraz Kasprowy jest droższy jak ST. Anton. 100zł na jazdę + 200zł na mandat. Jasna to przy tym taniocha.

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

hehe w sumie racja :)

15 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freeride w Tatrach a TPN?

Trzymam kciuki, oby w końcu udało się dogadać... chociaż patrząc na wcześniejsze próby rozmów i dojścia do kompromisu, szanse są naprawdę małe :/ ale fajnie, że ktoś próbuje.