1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

Ostatnio na kasprzaku pomykałem FR, jak zwykle ze sporym plecakiem z zapięciem biodrowym i piersiowym ciasno zaciągniętymi, także się nie gibał podczas jazdy.
Ostatni żleb tego dnia, lajtowa ścianka, nie pamiętam jak ale ponoć wywaliło mnie na kamieniu tak że poleciałem głową w dół. Tak się nieatrakcyjnie złożyło że plecak zgodnie z grawitacją obsunął się lekko w stronę głowy, podciągając kurtkę i odsłaniając z 5cm moich pleców którymi trzasnąłem o sterczący granicik. RTG, USG i inne stresujące rzeczy....... koniec końców myślę że za tydzień lub dwa już będę w pełni sił do kolejnych jazd ale wolę się doposażyć, więc co polecacie na takie gleby?

Jak się okazuje plecak i bety które w nim były może i trochę mnie wyhamował jednak ani troszkę nie osłonił

A konkretniej- czy jakiś żółwik jest na tyle długi że po 1h jazdy nie podsunie się w górę odsłaniając choćby kilka cm?? i co byłoby w miarę wygodne bo w plecaku zawsze mam kilka kilo fotogratów i z 10 bułek ;)

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

własnie ja też jestem zainteresowany tego typu radą, poniewaz tez zawsze pomykam z plecakiem ale to nie dokonca chroni przy glebach co widac na załączonym wyżej obrazku:P , są niby zółwie w decathlonie po 150zł, ale mam nadzieje ze ktoś ma jakieś dobre sprawdzone zólwie, które bedą godne polecenia

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

ja wiem ktore marki sa godne polecenia
w mx swoje zadania spelniaja w 100% np ufo, sixsixone, utika
tzn ja mowie o zbroi pelnej
no ale wiadomo, swoje tez kosztuja, ale ochronia napewno.
Bede mial do sprzedania zbroje z progrip wiec jak ktos chce:-) to niech wysle wiadomość

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

ejjj no a co o ciuchach z d3o myslicie ja sie zastanawiam czy takiej bluzy z tym nie kupic

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

free66 napisał/a:

ja wiem ktore marki sa godne polecenia
w mx swoje zadania spelniaja w 100% np ufo, sixsixone, utika
tzn ja mowie o zbroi pelnej
no ale wiadomo, swoje tez kosztuja, ale ochronia napewno.
Bede mial do sprzedania zbroje z progrip wiec jak ktos chce:-) to niech wysle wiadomość

zbroja to za duże i za ciężkie coś. zresztą miałem do czynienia z kilkoma zbrojami ufo i niczym się nie wyróżniały w tym co mnie interesuje czyli w długości czy pozostawaniu na swoim miejscu- oprócz tego że w każdej siateczka tak samo się łatwo zaciągała i pruła ;) -choć to było z 6-8lat wstecz więc może się coś zmieniło

ja szukam czegoś lekkiego i zasłaniającego kręgosłup w 100%- dopuszczam kombinacje- zółw, spodenki, pas lędźwiowy itp gadzety, byle bezpiecznie było, no i plecak nadal będzie na plecach więc i wygoda ważna

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

nie wiem o jaka bluze Ci chodzi podaj linka jakiegoś

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

d3o? rok temu sessions wypuścił bielizną z d3o. ale - z tego co wiem - chronione były głównie biodra (w kalesrakach) i łokcie (w bluzie). może coś w tym roku wypuścił 661. Spyder tez coś tam już ma, ale drogie jak cholera...

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

free66 napisał/a:

nie wiem o jaka bluze Ci chodzi podaj linka jakiegoś

http://www.youtube.com/watch?v=9VDeJ7rLUYU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=8EBWGbhsuws&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=JceDaEMIHKE

ogarnij filmy o tym materiale a bluza jest tu:


http://www.skiteam.pl/odziez-lato2008/Spyder/d3oarmor/

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

szczerze to mi to zbroje z materialem przypomina

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

zbroja jest zrobiona z innych materialow i napewno nie da ci takiej swobody ruchow zobacz te 3 filmy to zrozumiesz...

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

te żółwie z decathlona są całkiem niezłe kumpel używa i już mu raz plecki uratował i mówi ze mu się nie przesuwa podczas jazdy.

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

jak chcesz kup sobie żółwia bo szczerze mówiąc jedynie on ci jest potrzebny . Dla mnie zbroja na narty to jak kołek w dupie niepotrzebne i uciążliwe ... Te zbroje to mogą sobie kupować pedały z warszawy co są delikatne , a na dodatek chodzą na narty po to by się wylansować nowymi ciuszkami z burtona za 2000zł ... 
Jak dla mnie to najważniejszy jest kask .  chyba że jebiesz 30m dropy to w tedy sobie kup zbroje ...

   ps : to jest moje zdanie i przepraszam jeśli obraziłem jakiś pedałów z naszej pięknej stolicy .

13 (edytowany przez klito 2008-12-29 23:19:59)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

ja mam zolwia z Dainese i siega mi on do konca plecow... po spieciu go na pasie nic sie nie obluzowuje a zolw ani drgnie, takze nie ma problemu z obsuwaniem. Jest zrobiony z kilku nakladanych na siebie czesci takze pochylanie sie i prostowanie nie sprawia zadnego problemu. Jest wlasciwie tak dobrze dopasowany ze czasami go zapominam sciagnac jak wracam autem po jezdzie...

cos takiego:
<obrazek>

K1nG napisał/a:

jak chcesz kup sobie żółwia bo szczerze mówiąc jedynie on ci jest potrzebny . Dla mnie zbroja na narty to jak kołek w dupie niepotrzebne i uciążliwe ... Te zbroje to mogą sobie kupować pedały z warszawy co są delikatne , a na dodatek chodzą na narty po to by się wylansować nowymi ciuszkami z burtona za 2000zł ...
Jak dla mnie to najważniejszy jest kask .  chyba że jebiesz 30m dropy to w tedy sobie kup zbroje ...

   ps : to jest moje zdanie i przepraszam jeśli obraziłem jakiś pedałów z naszej pięknej stolicy .

nie jestem pedalem, a tym bardziej z Warszawy ale jak mam swiadomosc ze jade na jakas miejscowe gdzie ma robic przejebane (dla mnie) tricki to szczerze: wole cos takiego zalozyc + kask...

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

no qwa jestem z warszawy i jebie ciuszki burtona, pedalem nie jestem. Co takiego swoją drogą jest w burtonie...

15 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żółw i inne gadżety na kręgosłup

to forum ewidentnie Cie nie lubi K1nG