1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: zerwane wiezadla

otoz zerwalem wiezadla w kolanie. czeka mnie rekonstrukcja niestety. mial ktos cos podobnego? gdzie/do kogo jechac na operacje? mam mozliwosc w swoim miescie ale nie wiem czy bedzie to na tyle dobrze zrobione zebym mogl zaczac przyszly sezon. podobno w zako robia dobrze kolana... (?)

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

ja robilem w Bielsku-Białej www.lukasza.pl i jestem zadowolony ...do 9mcy po operacji wrocisz na dechy

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

klinika sportowa żory, ale troche kosztuje

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

proponuje szpital w piekarach, a konkretnie ordynatora czyli doktora Widuchowskiego. swietny specjalista, robi wszystko, zeby do operacji nie dopuscic i w miare mozliwosci doprowadzic noge naturalnie do stanu uzywalnosci pelnej - polecam.

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

zeby nie zakladac nowego tematu, wiecie ile kosztuje taki stabilizator sportowy na kolano bo cos ostatnio bo kazdej wywrotce ledwo wstaje :P i najlepiej jaki ? [przydaloby sie otworzyc nowy dzial z kontuzjami ]

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

Reflex napisał/a:

zeby nie zakladac nowego tematu, wiecie ile kosztuje taki stabilizator sportowy na kolano bo cos ostatnio bo kazdej wywrotce ledwo wstaje :P i najlepiej jaki ? [przydaloby sie otworzyc nowy dzial z kontuzjami ]

Byłeś z tym u lekarza ? co masz na myśli mówiąc ledwo wstajesz?
Lepiej idź z tym do specjalisty a nie kupuj stabilizator bo nie wiesz czy Ci pomoże a może nawet zaszkodzi ?!

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

dokladnie - idz lepiej do lekarza a nie zgrywaj batmana (czy tam supermena), bo daleko na tym nie zajedziesz. na orteze, ktora moze sluzyc jako stabilizator dostaje sie wypis od lekarza ortopedy, jezeli oczywscie jest potrzebna, wtedy podlega czesciowej refundacji i kosztuje od 500 - 250 zlotych, ja mam Otto Bocka, za 280 i naprawde daje rady, lekka, miekka i nie uwiera. miesci sie pod spodnie spokojnie.

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

troche z tym ze nie wstaje przesadzilem [przenosnia taka :D] ale boli mnie mocno dosyc przez pierwszy dzien jak wstaje potem troche mniej az przestaje, do czasu gdy znowu sie nie wywroce [ale tak porzadnie] i jest to prawe kolano [zawsze bylo troche slabsze], a jak bylem jeszcze kiedys z tym u lekarza to zaczal mi prostowac noge i sie spytal czy mnie boli, a ja na to ze troche , a on mowi ze kazdego bola kolana i zebym tak nie wariowal.

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

z całym szacunkiem ale ten lekarz to jakiś skończony debil, idź lepiej do pożądanego fachowca od kolan

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

napewno debil bo jak kiedys bylem u niego jak nie dokrecilem double frontflipa na trampolinie [cos tam z wiezadlami szyjnymi mialem]  to powiedzial zebym ja zlozyl i wyrzucil bo po policje zadzwoni, jakis stary dziadek ale smiechowy jest, a jesli chodzi o kolana to az takiej paniki nie ma poprostu kupie sobie jakis stabilizator sportowy [elastyczny]

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

zycze Ci zdowia i duzo szczescia z takim podejsciem Reflex

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

Pojde do jakiegos ortopedy z tym kolanem bo sie naczytalem troche tez na innych forach o skutkach, a na nartach chce jeszcze pojezdzic dluzej :D

13 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

ja miałem 2 razy skręcone kolano i cudem uniknąłem chlastania, dzięki lekarzowi ortopedzie ze szpitala Rydygiera w KRK, nie pamiętam nazwiska ale jakiś szpec od kolan. jak coś to mogę zlukać jak się zwie koleś.

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

ja mialem operacje na kolano, ale nie wiezadla tylko lakotka, obite chrzastki, zrost i krwiaki u dr.Jacka Czapinskiego, on tez operowal kolana mojego ojca i siostry.Po wszystkich zabiegach nie bylo zadnych komplikacji, moj ojciec mial robione cos z wiezadlami a siostra tez lakotke..znam go tez prywatnie i naprawde moge go polecic.

Gabinet Ortopedyczny
woj. dolnośląskie · Wrocław 54-313, ul. Kołobrzeska 36, tel. (71) 3520890, 357-97-25
Akademicki Szpital Kliniczny Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
woj. dolnośląskie · Wrocław 54-313, ul. Borowska 213

Pracuje on w szpitalu we Wroclawiu, ale ma tez prywatny gabinet.

Kiedy zerwalem sobie lakotke najpierw poszedlem do innego ortopedy, ktory najpierw kazal mi isc na rezonans(3m-ce czekania) ale powiedzial ze trzeba po prostu rozciac i zobaczyc co sie dzieje...wiec zrezygnowalem z niego i wybralem sie do Jacka Czapinskiego, ktory najpierw wykonal kilka testow sprawnosciowcyh (m.in kaczy chod, przy ktorym wlasnie wyszlo ze mam naderwana lakotke ze strony odsrodkowa) potem byl zabieg(artroskopia na szczescie a nie otwieranie) i obylo sie bez czekania na rezonans.Potem 6miesiecy chodzenia o kulach i zastrzyki na odbudowe chrzastki i dzis na prawie 3lata od zabiegu nie narzekam na nic i dzieki niemu bede mogl jeszcze dlugo jezdzic na nartach.

15 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: zerwane wiezadla

moze sie nie znam ale lakotka to chrzastka ktorej sie nie zrywa ani nie naderwuje...