1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

Witam, mam nadzieję że pomożecie mi swoimi opiniami i doświadczeniami w następującej kwestii. Rodzice już od dawna się przymierzali, aż w końcu konkretnie postanowili kupić jakąś posiadłość / apartament w górach. I zaczęła się dyskusja, wszystkie za i przeciw każdego miejsca, to, co komu odpowiada a komu nie. W chwili obecnej bierzemy pod uwagę kilka opcji które przedstawię poniżej, co według was, byłoby najkorzystniejsze, ogólnie pod względem umiejscowienia, odległości od stacji narciarskich itp. Pomóżcie, może dzięki Waszym opiniom, na sprawę padnie trochę inne światło i podejmę dobrą decyzję :)

1 - Kościelisko, nowo budowany apartamentowiec, plusy - rozsądna cena, duuży taras skierowany na południe - eleganckie widoki na góry, będąc zmotoryzowanym wydaje się być niedaleko i np na Szymoszkową, i np do Witowa. Minusem jest jednak odległość, jeśli się zmotoryzowanym akurat nie jest.

2 - Olcza, apartament, przy głównej drodze, też balkonik z widokiem na Nosal, teoretycznie blisko i na Harendę, i na Nosal, cena też nienajwyższa..

3 - Butorowy Wierch - apartament także nowo wybudowany, i ta opcja najbardziej mi się podoba, z racji fajnej lokalizacji (z tego co mi wiadomo to rzut beretem od górnej stacji wyciągu na Butorowy, który podobno za rok powinien ruszyć) mega balkon na południe - wyobraźcie sobie widoki na całe Tatry i Zakopane, jedyny minus tej opcji, to jej cena, wyższa o ładne parędziesiąt patyków więcej od innych, tylko dlatego się zastanawiamy.

4 - Zupełnie z innej beczki, domek wraz z fajną działką w Zawoi. Obok parku narodowego, w sumie też nie tak daleko na Mosorny, grunt że ja w tam nigdy nie byłem, Zawoja jest mi obca, stąd nie wiem co sądzić na ten temat.

Co sądzicie? Jakie opinie? Pomóżcie :) pozdrówki

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

broń boże Zawoja!!!!!!!!!!!! Zadupie naprawde, nie ma tam praktycznie NIC NIESTETY..... Mosorny groń jest niby stromy itp ale muldy jakie tam sa to masakra!!

stary teraz najgorszy okres na kupowanie jakiejś nieruchomości :/ rok wczesniej i mozna by być z 200 tys zl do przodu....

3 (edytowany przez antek97 2009-03-27 21:05:54)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

Ja w zawoi bylem rodzine tam mam. Przeszkody:  box 3m, speed rail 6m, kink rail 3,5, kink rail 2,5, trapez 6m, banan 5m, skocznia nad Żukiem.
Wiecej info: http://www.jibbinfo.pl/miejscowki/head-snow-parkpl-zawoja-1/

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

free66 napisał/a:

stary teraz najgorszy okres na kupowanie jakiejś nieruchomości :/ rok wczesniej i mozna by być z 200 tys zl do przodu....

No troche Cie teraz powiozlo :P

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

hehe wlasnie o to mi chodzi ze mnie nie powiozlo ;-) studiuje gospodarke nieruchomosciami.
Tzn chodzi mi o to, ze np jak ktoś kupi mieszkanie ktore jeszcze nie jest wybudowane (chodzi mi o mieszkanie w bloku) to moze tyle zyskac na pozniejszej sprzedazy. Np kupuje mieszkanie za 300tys, nastepnie gdy wszystko jest gotowe sprzedaje za 500 tys (np kupujac mieszkanie w Krakowie-nowe- ok 60m2). Sprawdzone:-)

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

Pod warunkiem, ze developer nie zostawi Cie z kwitkiem :P No, ale nie o tym temat.

Tak jak mowisz Zawoja to takze moim zdaniem kiepska miejscowka. Mialem przyjemnosc dwa razy: pierwszy i ostatni.

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

ale blisko do babiej :D i fr mistrz

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

też właśnie mi się wydawało że w Zawoji to wiele nie ma

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

Kościelisko mistrz! Butorowy tez elegancko :) reszta nie bardzo

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

daj znac jak klamka zapadanie  to i jakaś parapetówa będzie:D

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

no ja myślę :D Kościelisko właśnie mamy zaklepane, a teraz będziemy się kontaktować z tymi od Butorowego bo podobno ciśnie ich żeby sprzedać, to coś się pewnie od ceny urwie :)

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

jak ciśnie to znaczy ze cos jest nie tak. W zakopcu jeśli apartamentowiec zbyt długo nie moze sprzedać miejsc to cos na maksa jest nie tak z prawem, lokalizacją czy materialem z jakiego jest wykonany. Te dobre lokalizacje, gdzie wszystko gra są sprzedawane jeszcze zanim wbija łopate.
Jedyna korzyść to że mozecie wynajmować jak was nie bedzie.
Tak naprawde to chyba wybrałbym Zawoje. Zako w sezonie, a ten coraz dłuższy jest nie do zycia (korki, brak miejsc w knajpach, kolejki, brak kasy w bankomatach, halas), nie ma się gdzie wybrać na spokojny spacer. A z zawoi w Tarty lub do Jasnej rzut beretem samochodem.

13 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

Zawoja pod wzgledem ciszy, spokoju ktorego bedziesz na starosc potrzebował jest idealna. Jednak no co tu duzo mowic, jest to najwieksza wioska w Polsce (najdluzsza), praktycznie nic tam nie ma poza widokami.

I Zawoja jest idealna do jazdy off-roadowej :D

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

ale tam właśnie ledwo co łopatę wbili, i znowu nie ciśnie ich tak, że nikt nie chce kupować, tylko chcą sprzedać jak najszybciej. wiem też właśnie jak to jest z Zawoją, przykładowo, latem na windsurfing wybywam od lat na półwysep do Kuźnicy, wieś pomiędzy Chałupami a Jastarnią, w których jest wpiz.du ludzi fajne imprezy, a w Kuźnicy praktycznie nie ma nic, ale za to jest cisza i spokój i nie ma tłumu :) a z Butorowego na spacerek w stronę Dzianisza czy Chochołowa chyba można się spokojnie wybrać. Pozostajemy raczej przy Kościelisku, lub przy Butorowym jeśli coś się korzystnie utarguje. Dzięki za opinie wszystkim :)

15 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Duzy dylemat - gdzie wybrać posiadłość w górach?

Zazdraszczam takiej opcji i życzę powodzenia w wyborze!