1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

kurcze nie wiem Gnali czy pamietasz ale kiedys na tuxie dorwalismy typka z seth pistolami i to jest tez narta wg mnie stricte na bc w puchu jest miekka w max... dobra narta do roznych warunkow sniegowych w bc jest rossignol bandit. jest szeroka ale jednoczesnie nie tak miekka jak np seth pistole czy 4frnt vct. zatem stabilnosc na zmrozonym zboczu jest pewniejsza.... pamietaj tez ze jeden zjad z elbrus ato jedne zjazd posrod wielu innych. zatem wez to pod uwage przy zakupie nart. no i to ze jak je kupisz teraz to za 2 3 lata beda juz wytyrane jak 10tirówek ze śląska razem wziętych.

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

che narty freeride.freestyle ale z nastawieniem na FR, bo zamierzam pojezdzic na nich z wiekszych gor tzn. najpierw pocwiczyc w tatrach, a pozniej chcialbym z Mont Blanc i Elbrusa i takich tam wiekszych szczytow. wiec bardziej nastawiam sie na freeride, ale od czasu do czasu poskakac na sobie na hopach tez bym chcial - tak dla odprezenia, a nie zebym tam katowal te triki do upadlego, bo jak mi triki nie beda wychodzic to sie tym nie bede przejmowal bo dla mnie jest lot najwazniejszy na hopie a na trikach mi nie zalezy. BIG Mountain przede wszystkim!! a freestyle to taki dodatek tylko

3 (edytowany przez maaty 2006-03-05 14:27:44)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

Na elbrusie prawdopodobnie nie spotkasz puchu, a twardy zmrożony śnieg, miejscami lód, do tego typu śniegu bandity B2, albo jedne z allmountainowych K2 Apache... wg mnie zresztą powinieneś kupic narty konkretnie pod ten wyjazd...a oprócz tego sprawic sobie jakies zwykle tt...
Co do butów to jak chcesz atakowac elbrusa, blanca i tatry to bierz garmonty, bedziesz mógł do nich przypiąć raki (które beda konieczne) i nie musisz brać drugiej pary butów... Wiązania:diamir freeride, silveretta pure...
Aha no i przy tego typu freeridowaniu mija sie z celem kupowanie fat skis o szerokości w talii powyżej 80mm...

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

W sumie racja Kost że Sethy mogą być nie dość sztywne, chyba że mają podłużny flex miękki a poprzeczny utwardzony. Seth na nich ciosa wszędzie, ale Seth to Seth i nikomu nie radzę się z nim porównywać. Rasowa freeridowa narta to Bandit B4 rzeczywiście, no albo jak juz ktoś naprawde ma zajawke na Big mountain to może Salomon AK Rocket ze swallow tailem, albo Scott Santiago - wszytskie te narty nie sa przesadnie szerokie, za to sztywne jak sądzę, czyli idealne na styl freeridu zwany "big turns" - taki jak na filmach na dużej prędkości.

5 (edytowany przez 742617-000027 2006-03-06 20:23:14)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

A heady monstery im 88 - Szerokość moze nie imponująca, ale ponoć są dosyć sztywnymi nartami więc na jakiś szybki zjazd po twardym śniegu moga sią nadać. Aczkolwiek ja sie nieznam zbytnio więc niesugeruj sie moją opinią

Albo kup sobie jakieś fajne twin tipy, pojedź na elbrus, zrób jakąś hopę na szczycie i szczel sobie fotkę jak skaczesz na elbrusie :P

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

dobra opcją big mountain mogą być heady SuperMojo

7 (edytowany przez KrzyczaK 2006-03-08 10:40:38)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

Czyli do puchu narta ma byc gietka, a do twardego sniegu sztywna, czy odwrotnie??

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

powinna być sztywniejsza ale nie mega jakoś sztywna. Jeśli jedziesz na prędkoości po puchu to ci narta zaczyna tańczyć więc im sztywniejsza tym mniejszy efekt tego zjawiska bo naprezenia sa bardziej rozkladane

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

a skad mozna sie dowiedziec jaka sztywnosc ma dana narta, bo w specyfikacjach na zadnej stronie na necie nie pisze nikt..

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

Najlepiej se na każdej pojeździć ale testy nart freeridowych to nie wiem gdzie i kto organizuje o ile w ogóle... Podsumowując ja mysle że dobrymi strzałami będą: K2 Seth Vicious, Rossi Bandit B3/B4, Head Supermojo, Volkl Gotama.  Wypisalem te które masz szansę dostać u nas lub niedaleko w Europie. Porównaj, może będziesz miał okazje se pojeździć na nich, pogadaj ze sprzedawcami. Coś w końcu wybierzesz :)

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

Możesz tez spróbować movementy - robią dobreFR. Jeżdżę w tym sezonie na thunderach - mocne bydlaki, świetnie radzą sobie w puchu i na trasie... Na allegro gość sprzedaje je za 8 stów (z wiązaniami movement/vist). Za te pieniadze, hmmm, chyba warto...
A Gnaliego pozdrawiam, bo Go kiedyś poznałem w Korbielowie, he, he...

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

Lufa to ty ???? No nie gadaj, pozdro Lufaaaaa :) ciosasz na Movementach to grubo, bez kitu dobre narty też!

13 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

To ja, to ja! Serwus Gnali.
tak, ciosam na movementach, córce tez kupiłem podobne(joysticki). Młoda (10 lat) spróbowała jeździć w nich na boksie w Hornich Miseczkach. Spodobało się. A ja sp...iłem się z rainbowa, przez 2 tygsy miałem żółtą dupę.... Ale w puchu narty faktycznie radza sobie cudnie! Pozdro

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

no to zajebiaszczo, indoktrynuj dzieciaka na freeskiing! Ja narazie zamulam bo noga połamana :(

15 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Nartki Freeride ale z mozliwoscia freestyle

KurczaK o nartach to chyba wszystkiego sie dowiedziałeś, ale o butach ... ja polecam ci garmonty adrenalin, śmigam w nich już jakiś czas i odkąt je kupiłem moje langi 120fr poszły w kąt: ( a bucik też już swoje objechał-obleciał: )
gramonty z wiązaniami np diamiry freeridowe to połączenie bez którego niewiele zdziałasz(tzn b.duża pomoc) w jakichkolwiek górach typu taterki!!
w butkach tych można latać fruwać schodzić podchodzić pić piwo i spac i w ogóle....poprostu zarąbiście lekkie a jak je podopinasz to zawodniczej skorupie nic nie ustępują!!!!