1 (edytowany przez mike2352 2009-11-07 17:15:42)

Temat: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

Witam wszystkich, chcę nadmienić na wstepie ze przeczytalem prawie cale forum ale nic z tego nie kumam albo w ogole nie znalazlem odpowiedzi, tak wiec prosze o pomoc. Na nartach jezdze juz od 11 lat, zawsze smigalem na slalomówkach(tzn. od czasu kiedy są carvingi) - lubie predkosci, jazde poza trasową, no i latanie :D Mysle ze po tylu latach jazdy i odwiedzenia wiekszosci kurortów narciarskich w europie juz cos potrafię.
Waże 63KG i mierze sobie zacne 185cm. Na nartach do free nigdy nie jezdzilem ale mysle ze jako narciarz freestylowy sprawdze sie dobrze bo mam do tego zacięcie :)
Prosze pomozcie mi wybrac wiązania i narty, bo totalnie nie wiem co jest sprawdzone i dobre... B.podobają mi się narty Majesty(polska górą ;] ), budżet 1800zl.
Podajcie modele i MARKI, i orientacyjnie ceny.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc i licze na wasze fachowe rady, będą one dla mnie b.ważne bo juz od tego sezonu dokładnie 22 stycznia wyjeżdżam do francji do valthorens - mam nadzieje, iż z nowym sprzetem poleconym przez was ;] (nie oszukujmy się, napewno wiecie wiecej niz te barany w sklepach bo ich kompetencja zahacza o jakis żart).

Pozdro.

PS. Posiadam buty Lange, do slalomu, są one dość twarde, wydalem na nie 1500zl (po przecenie 700 xD) i troche szkoda mi je teraz zmieniac na inne:D
Chyba od butów wiele nie zależy co? A co z żólwiem? Potrzebny czy nie? Posiadam tylko kask.

2

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

Comic / Neon 181cm , Cena : 1249 pln , ale 08/09 kosztują już tylko 749 ;] więc się zastanów .
http://www.sklep.supair.pl/majesty_68m/narty-majesty-comic-fs-08-09_2290t.html
Ważysz bardzo mało więc to powinno starczyć:
http://www.sklep.supair.pl/rossignol_41m/wiazania-rossignol-axium-100-jr_1008t.html

Co do butów.Moim skromnym zdaniem więcej od nich zależy niż od nart ...
Żółw ci chyba narazie nie będzie potrzebny ale potem jak bedziesz startował  w X Games albo innych zawodach to radze zakupic :D

To jest moje subiektywne zdanie i prosze go nie komentowac ;p
peace

3

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

Pozwole se skomentowac :D Ziomus, rozbawiles mnie z tymi xgames haha;]
a powiedz mi tylko czy neon'y i comic'i beda dobre na stok (ubity) i na pozatrasowe wyczyny? bo z tego co sie jako tako orientuje to to sa chyba narty na snowpark, czy tak?

DZIEX ZA ODPOWIEDZ, to dla mnie bardzo wazne, zachecam do dalszych odpowiedzi na moje pytania;)

4

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

temat pod tematem o nartach do wszystkiego:PxD
poczytaj tutaj: http://ski2die.pl/forum/viewtopic.php?id=3585

5 (edytowany przez Darren 2009-11-07 20:20:58)

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

63 kg i 185cm Ja bym zainwestował w porządny obiad. :D.A tak na poważnie ,to spokojnie możesz te buty zatrzymac. Przy  jeżdzie Fr większy flex jest nawet wskazany. Szukaj czegoś pomiędzy 90 ,a 100 mm pod butem w przedziale 185-190 cm.

6

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

dziex, dziex;] jestem mlody, jezdze od malego. niedowagi nie mam bo sprawdzalem :D metabolizm mam zajebis*y ;]

7

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

Sry ziom niedoczytalem ;p
Myslalem ze do parku cos chcesz.
Może Armada ARV ?

8 (edytowany przez mike2352 2009-11-07 21:57:03)

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

nieszkodzi, wszystko jest dla mnie cenne, moze za malo sprecyzowalem. Jezdze bardzo agresywnie, kocham wysokie predkosci i duzo szalenstwa, w sumie to gdy jestem na nartach, zdarza mi sie przestac myslec, wpadam na pomysl i momentalnie go robie. lubie se poskakac, i pokrecic cos, w snow parku poruszam sie raczej mniej... powiedzcie co radzicie. chcialbym kupic jakas lepsza narte  do 1000zl bo na carvingach jezdze bardzo dobrze ale z free nie mialem zbyt wiele doczynienia dlatego chce pocwiczyc i nie chce bac sie ze zniszcze narty... lubie takze jezdzic pozatrasowo, zdarza mi sie to czesciej niz w snowparku.

9

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

mike2352 napisał/a:

w sumie to gdy jestem na nartach, zdarza mi sie przestac myslec

spontan spontanem ale pomyślunku to troche trzeba...

10

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

sznerchu napisał/a:
mike2352 napisał/a:

w sumie to gdy jestem na nartach, zdarza mi sie przestac myslec

spontan spontanem ale pomyślunku to troche trzeba...

zią to byla przenosnia ;D chodzilo mi o to ze wpadam na jakis pomysl w trakcie jazdy i przeistaczam go w cos co mozemy nazwac np. lataniem :D

11

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

mike2352 napisał/a:

dziex, dziex;] jestem mlody, jezdze od malego. niedowagi nie mam bo sprawdzalem :D metabolizm mam zajebis*y ;]

Zazdroszcze. Ja mam ch.jowy.

12

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

GoodShit napisał/a:
mike2352 napisał/a:

dziex, dziex;] jestem mlody, jezdze od malego. niedowagi nie mam bo sprawdzalem :D metabolizm mam zajebis*y ;]

Zazdroszcze. Ja mam ch.jowy.

dobra to tez jest cenne - docenie ze mam dobry:)

a powiedz cos o nartkach, na jakich aktualnie jezdzisz? co bys polecil? ulubiona marka xD ?

13

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

Ulubioną marke to sobie można w tytke wsadzić :) Ja mam obecnie Sethy 07/8.

Jeśli chcesz uniwersalną narte to na pewno ktoś Ci poradzi Armady, bez wątpienia. W gre wchodzą dwa modele, oklepane El Reye i mniej oklepane ARVki, ale to nie moja broszka na tym forum, LS tutaj armaduje.

Poza tym było 1410 takich tematów.

14

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

jak chcesz coś uniwersalnego to
http://www.hiver.pl/narty/narty/armada-narty-arv.html
jak parkowego to może
http://www.hiver.pl/narty/narty/armada-narty-thall.html

armad na ten rok nie kupisz z tym budżetem. do tego wiązania peak 11. przy twojej wadze spokojnie starczą i masz zestaw dobry w opór.
http://www.hiver.pl/narty/wiazania/tyrolia-wiazania-narciarskie-mojo-11.html

15 (edytowany przez mike2352 2009-11-08 19:39:51)

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

Czyli mówisz ze taki sprzet mi wystarczy na 2-3 sezony? To juz takie lepsze sprzecicho ta? ;] zainteresowaly mnie te armady arv... co jestescie w stanie o nich powiedziec? co lepsze? ARV(troche drogie:( bo 1400zl ) czy w tym samym przedziale cynowym te majestic'i Gryfiony?!
Nie ma jakis nartek do fs tak do 1100zl? zeby byly dobre na gleboki snieg troszke na trase i na box? tzn.z tego co piszecie to arv sa takie ale nie mozna dostac ich taniej gdzies?!:(