16 (edytowany przez Arona 2009-11-08 20:04:09)

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

takich tematów było już zatrzęsienie i nie chce mi się wierzyć, że nie wyciągnąłeś z nich jakichś wniosków. tak naprawdę każde narty znanych firm w danym segmencie są dobre, prosi na nich ciosają i wygrywają zawody, niezależnie czy to armada, volkle, 4frnt, k2 czy inny rossi. nart dobrych do wszystkiego tak naprawdę nie ma, najbliżej tego są narciochy w okolicach 90mm pod butem/allmountain, ale zawsze jest to wybór: jibb/park/trasa/bc/big mountain - wybierz 3 opcje leżące obok siebie ;) a z drugiej strony na wszystkim da się ciosać :P
a co do długości, to też już sporo razy było ;)

do moderatora/admina - można by pomyśleć o podwieszeniu w sprzęcie tematu: "jestem początkujący, chcę kupić narty do wszystkiego", bo jest to najczęściej powtarzający się temat na forum ;)

17

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

a jak wybiore park/trasa/bc to jakie narty bylyby odpowiednie :D ??

18

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

Wózek inwalidzki.

19

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

GoodShit napisał/a:

Wózek inwalidzki.

nie no.. wózek inwalidzki nadaje sie tylko do downhill'a

20

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

armady na 2010 kosztują ponad 2k mocno wiec to dobra oferta. chciałeś 1800 z wiązaniami to masz. nawet dobrą dlugość masz tam z tego co wiem. na twoim miejscu bym nie szukał dalej, armada to armada : )

21

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

a armady el rey.e ?
z tego co wiem to są do kupienia na forum

22

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

a nie moge dostac gdzies armad nowych albo lekko uzywanych z 08/09? albo chociaz el reyow ale na moj wzrost czyli 185cm...

23

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

przecież masz arv.ki na hiver.pl 08/09 za 1399 do tego przy twojej wadze mojo 11 czy inaczej pomalowane t peak 11
Ja Ci mogę nowe jj 185 za 3tys dechy sprzdać;P <joke>(nikomu ich nie oddam;)

24

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

no ale tam jest na 175...;/ a ja chyba musze miec na 180-185 co nie?:/

25 (edytowany przez Patrycze 2009-11-11 13:54:02)

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

w stosunku do masy, wzrostu, twojego stopnia zaawansowania w zarówno fr jak i w fs(pisałeś że zaczynasz) 175 to dobra długość nart (bez rocker.a) as i think:)

26

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

liczy się również waga, więc wydaje mi się, że 175 będzie dobre, szczególnie na początek. łatwiej zakręcić i w ogóle.

27 (edytowany przez Szczepan 2009-11-11 16:50:11)

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

przy wzroscie 185 narty 175 sa dla Ciebie zbyt krotkie. Dolna kreska to 179cm, w takim rozmiarze szukaj nart, beda idealne dla Ciebie

28

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

W sumie to się z tobą Pepcio zgodzę, ale jak chłopak waży 63kg to te 4 cm mniej żadnej różnicy mu nie zrobią, a będzie mu się łatwiej jeździło/skakało ... o jakichś boksach już nie wspomnę bo jib na deskach 185 to lekka przesada.

Ja przez 4 miechy w NZ jeździłem na ARV 175 właśnie, a mam 186 i 83kg. Uniwersalnie na park, jib, bc i trasy było w sam raz - a była to moja jedyna para bo za kolejną kazali sobie dopłacać jakieś kosmiczne pieniądze w liniach lotniczych. No i jak zostałem zmuszony do wyboru tej jednej jedynej pary na cały sezon to wybrałem właśnie ARV-ki.

A gdyby się szanowny kolega zdecydował na zestawik ARV + Peak 11 (lub 12) to mam ostatnią sztukę z tych nart oraz ostatnią parę wiązań z ubiegłego sezonu - więc cena będzie dobra :) - info na @

29

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

LS napisał/a:

Ja przez 4 miechy w NZ jeździłem na ARV 175 właśnie, a mam 186 i 83kg. Uniwersalnie na park, jib, bc i trasy było w sam raz

będąc w podobnej sytuacji jak mike ( 187cm/67kg ) i chcąc wychaczyć narty własnie na park, jib i ewentualnie jakis zjazd po stoku powinienem mieć narty 175 czy raczej górny przedział około 185? widzę że temat długości nart opiewa w różne opinie ... szczerze mówiąc przy krótszych raczej byłby większy wybór bo widziałem pep fujasy 179cm(lub armady ar5 176cm) za przystępną cene a z tego co czytałem to są nartami uniwersalnymi i tu byłoby cacy. Wracając do długości w założonym przeze mnie temacie dwie osoby wypowiedziały się że powinienem mieć jednak dłuższe. Czy jest aż tak duża i odczuwalna różnica w przypadku tych 5-10ciu dodatkowych cm?

30

Odp: Jestem nowy, zielony, proszę o rady. Jaki sprzęt, na początek?

tak. Dla osoby która krótko jeździ, ciężej jest mieć władzę nad długą nartą, ciężej jest robić obroty i prowadzić ją w skręt (dłuższe narty mają większy promień skrętu). Jeśli jednak jeździsz już na nartach kilka sezonów, w carvie radzisz sobie bardzo dobrze to lepiej kupić dłuższe narty - większa prędkość, lepsza stabilność, więcej zabawy;). Krótszą nartę lepiej opanować na początku, w każdym aspekcie narciarstwa. Kolejny raz wszystko prowadzi do stopnia zaawansowania
Każdy ma jakieś swoje wyrobione opinie, jednemu się jeździ lepiej na krótszych innemu na dłuższych, taka prawda.