Temat: Rokytnice nad Jizerou! aka Rokietnica

Jakieś miejscówki na jakiekolwiek BC?

Jedynie praktykowałem pod wyciągiem (chyba tego na Lysą Chore, pamięć zawodzi), taki ładny, ogrodzony kawałek trasy. Prawie na samym szczycie, 100m od krzesełka. 
Coś więcej ktoś wynalazł? :)






Oczywiście jeszcze całkiem spoko sp z wyciągiem jest na Hornich Domkach.

2

Odp: Rokytnice nad Jizerou! aka Rokietnica

Z Lysej Hory jest 20 minut z buta na Kotel, moim zdaniem najlepszy kawałek BC w Karkonoszach.  W Google Earth jest b. dokładne zdjęcie i 3D. OStrzegam jednak - ostro ścigaja tam strażnicy KrNap. Z Lysej Hory Kotel wygląda jak łagodna górka, jednak po dotarciu na szczyt widac że jest to potężny kocioł z całą serią bardzo ciekawych źlebów, grani i łagodniejszych linii.
Trzeba uważac, bo jest to teren znany ze schodzenia dużych lawin. Skraje kotła są jednak bezpieczne. Zjazd kończy się na drodze Vitkovice-Horni Misecky - około 40minut autem z Rokytnic. Dlatego lepiej jest atakowac Kotel Z Hornich Misecek, pomimo iż z Misecek trzeba na Kotel iśc 2 godziny szlakiem przez Zlate Navrsi. Zlate Navrsi jest tez fajnym terenem od jazdy, ale to już tylko z Misecek.
Można też jeździc z Kotela w stronę z powrotem do tras w Rokytnicach, ale są to dośc łatwe i krótkie zjazdy (ale przyjemne i można z bukra sobie skoczyc). Trzeba wtedy obrac kierunek na widoczne po lewej stronie (patrząc w kierunku Lysej Hory) schronisko i pod  nie sobie zjechac, stamtąd stokówką szybko dojedzie się do tras.

3

Odp: Rokytnice nad Jizerou! aka Rokietnica

Patrzyłem na google earth, całkiem fajnie to wygląda, ale nie mam pewności czy to jest to o czym mówisz :) Mógłbyś zapisać ten kawałek mapki i zaznaczyć te "bezpieczne skraje" ? :) Z góry dzięki ;)

4

Odp: Rokytnice nad Jizerou! aka Rokietnica

Pierwsza fota to panoramka którą machnąłem z Kotela zaraz po wejściu od strony Rokytnic. Widac że kocioł jest srogi, ale boki ma łagodne i każdy tam da radę zjechac.
http://toxicfilms.tv/wp-content/uploads/kotel1.jpg

Druga fota to mapa z Googla, na żołto zaznaczyłem podejścia, a na czerwono zjazdy. Rozjaśniony obszar to kocioł, generalnie dośc lawiniasty, po bokach zaznaczyłem łatwe warianty. Jeszcze raz ostrzegam przed strażnikami, zwykle kręca się w okolicy schroniska Vrbatova Bouda, wiec herbatkę tam epiej sobie darowac, bo od razu Was wyczają.
http://toxicfilms.tv/wp-content/uploads/kotel_map.jpg

5

Odp: Rokytnice nad Jizerou! aka Rokietnica

No jest spoko opcja widzę :) Dzięki za objaśnienia ;)

6

Odp: Rokytnice nad Jizerou! aka Rokietnica

ooo .opcja jest mistrz, trza koniecznie tam zrobic przejazd w tym sez jak bd jakis dobry warunek!

7

Odp: Rokytnice nad Jizerou! aka Rokietnica

sołt napisał/a:

Z Lysej Hory jest 20 minut z buta na Kotel, moim zdaniem najlepszy kawałek BC w Karkonoszach.  W Google Earth jest b. dokładne zdjęcie i 3D. OStrzegam jednak - ostro ścigaja tam strażnicy KrNap. Z Lysej Hory Kotel wygląda jak łagodna górka, jednak po dotarciu na szczyt widac że jest to potężny kocioł z całą serią bardzo ciekawych źlebów, grani i łagodniejszych linii.
Trzeba uważac, bo jest to teren znany ze schodzenia dużych lawin. Skraje kotła są jednak bezpieczne. Zjazd kończy się na drodze Vitkovice-Horni Misecky - około 40minut autem z Rokytnic. Dlatego lepiej jest atakowac Kotel Z Hornich Misecek, pomimo iż z Misecek trzeba na Kotel iśc 2 godziny szlakiem przez Zlate Navrsi. Zlate Navrsi jest tez fajnym terenem od jazdy, ale to już tylko z Misecek.
Można też jeździc z Kotela w stronę z powrotem do tras w Rokytnicach, ale są to dośc łatwe i krótkie zjazdy (ale przyjemne i można z bukra sobie skoczyc). Trzeba wtedy obrac kierunek na widoczne po lewej stronie (patrząc w kierunku Lysej Hory) schronisko i pod  nie sobie zjechac, stamtąd stokówką szybko dojedzie się do tras.

looks nice! :) a czy zjazd w kierunku Lysej Hory (do schroniska) nie jest zjazdem wprost w łapki strażników? czy może jest to normalny szlak górski?