Temat: PLECAK ABS freeride model

kontaktowałem się z dystrybutorem, czy dla większej ilości są jakieś zniżki na plecaki. Napisał mi, że teraz ma 6 szt. i może je opchnąć 10% taniej. Postaram się wynegocjować trochę więcej. Od razu mówię że nie interesuje mnie na tym żaden zarobek, po prostu myślę że moglibyśmy się zorganizować i taniej kupić plecaki. Ktoś chętny???

2

Odp: PLECAK ABS freeride model

a jaka jest normalna cena??

3

Odp: PLECAK ABS freeride model

3000 zl zdaje sie

4

Odp: PLECAK ABS freeride model

Sugerowana cena detaliczna w polsce to: 3049zl (http://www.hiver.pl/plecaki-i-torby/abs-base-unit.html)

Jak faktycznie znajdzie sie wiecej chetnych osob, to mysle ze tez moge zrobic dobra cene ;)

5 (edytowany przez łyżwa 2009-11-23 17:26:49)

Odp: PLECAK ABS freeride model

BDjeździł napisał/a:

a jaka jest normalna cena??

499 EURO (czyli ze zniżką 10% jakieś 450 jurków) + koszty przesyłki x 2 (bo trzeba odesłać odpalony cartridge żeby zachować gwarancje, ale jak to wyślemy i zamówimy grupowo to dużo nie wyjdzie)
http://www.abssystem.com/ model freeride
<obrazek>
Model Freeride - dual system
Art.No: 013

Volume: No storage capacity
Size: 50 x 30 x 9 (cm)- 11 x 18 x  4   (inches)
Weight: approx. 2.400 grams - 5,3 lbs
Available Colours: orange / gray , dark gray/ gray
Material Pack: Nylon , baby ripstop
Material Balloons: outer material - polyamide fiber,  inner material - PVC bag

Features:
  extremly lightweight and slim
  externall shovel compartment
  neoprene hip belt
  detachable leg straps
  special folded airbags
airbags in internal pouches with flexible cover
  removable harness
  no internal storage capacity

6

Odp: PLECAK ABS freeride model

Sorry za mały offtop .. ale mam jedno pytanie i ciekawość mnie zżera. Jak raz odpalimy tego ABS'a to możemy później jeszcze raz z niego korzystać ?

7

Odp: PLECAK ABS freeride model

ja mam zgoła inne pytanko, co tyle kosztuje i czy to musi byc aż tak drogie!? wytlumaczcie mi a nie od razu najeżdżajcie, ale ja za takie cos dalbym gora 1000zl:P
jesli kupujecie takie plecaki to albo macie za duzo hajsu, albo naprawde sa one wam potrzebne, szacun za zajawkę:]

8

Odp: PLECAK ABS freeride model

wiesz.. to jest kwestia tego ile jesteś chętny/w stanie dać za zwiększenia szansy na zachowanie życia, jeżeli coś niedobrego Ci się przytrafi. Trochę ciężko to przeliczać na pieniądze;) 3000 to zdecydowanie poza moim zasięgiem, ale gdybym miał pieniądze i dużo free jeździł, to zainwestowałbym w to.

9

Odp: PLECAK ABS freeride model

Jesli ktos jedzi BC w Polsce to moim zdaniem zbedny wydatek, ale jesli ktos pociska ostry freeride to raczej niezbedny ekwipunek ten sprzet, razem z pieps i avalungiem zwiekszaja szanse przezycia lawiny nawet do 95%, moim zdaniem to i tak nieduzo pieniedzy jak za możliwosc przeżycia, choc wiadomo, firmy wykorzystuja to niemajac konkurencji i przez to takie wysokie ceny.

10 (edytowany przez maaty 2009-11-23 19:44:01)

Odp: PLECAK ABS freeride model

Niezawodność i normy tyle kosztują. Plecaki (ABS, Snowpulse) są jak na razie jedyną opcją która zapobiega zasypaniu, poza nie wjeżdżaniem na teren zagrożony ;) . Podobno Ortovox testuje własny system, który ma być połowę tańszy.

http://www.abssystem.com/index.htm
http://www.snowpulse.ch/v5/en/

Edit:
Nie Ortovox a BCA, mój błąd

11 (edytowany przez łyżwa 2009-11-23 19:10:23)

Odp: PLECAK ABS freeride model

pampej napisał/a:

Sorry za mały offtop .. ale mam jedno pytanie i ciekawość mnie zżera. Jak raz odpalimy tego ABS'a to możemy później jeszcze raz z niego korzystać ?

tak kartridże są do nabicia, nie pamiętam ile to kosztuje ale postaram sie sprawdzic
A co do avalunga o którym wspominał Michał, to są dość mieszane opinie

12

Odp: PLECAK ABS freeride model

na moje oko, koszt wykonania i materiałów to kwestia 1000 zł. Reszta to atesty i durne podpisiki panów w białych kubraczkach (ew. czarnych) :)

13

Odp: PLECAK ABS freeride model

dziex za wytlumaczenie bo w pierwszej chwili mnie to troche zszokowalo i zaczelem sie zastanawiac skad na to forse macie xD 3000zl-i masz juz zajebiste narty, z gornej polki...

14

Odp: PLECAK ABS freeride model

Własny system w grudniu 2009 wprowadza firma Backcountry access (ta od Trackera). Plecal Float 30  oferujący 30 litrów pojemności użytkowej będzie miał 150 litrowy worek napełniany sprężonym powietrzem. Kartridż do napełnienia we własnym zakresie np. w bazie nurkowej która napełnia butle do nurkowania. Cena 499 USD czyli po dzisiejszym kursie niecałe 1400 plnów.

Pozdrawiam,

Marcin

15

Odp: PLECAK ABS freeride model

Co do avalunga sa mieszane opinie bo nie wiadomo czy w takiej sytuacji jak lawina uda sie go jakos wyciagnac i uzyc, ale co do jego działania to nie mam watpliwosci ze jest przydatny, widzialem testy avalunga, pozwala on na przezycie pod sniegiem nawet do 30minut wiec raczej warto. Oczywiscie pod warunkiem ,ze go jakosc pod tym sniegiem wyciagniemy.