16 (edytowany przez łyżwa 2009-11-23 19:30:09)

Odp: PLECAK ABS freeride model

do spin-zero
A koszt wykonania i materiałów wykonania nowego samochodu to połowa (jeżeli nie mniej) jego ceny, o nartach nie wspominam. Jak chcesz to uszyj sobie plecak za tysiaka i sobie w nim jeździj, ja wole dać trochę więcej kasy za produkt, który był wielokrotnie testowany, jest sprawdzony i dopracowany, A cena wynika głownie z tego iż jest to produkt niszowy.

17

Odp: PLECAK ABS freeride model

jesli chodzi o zycie, jesli czujecie sie zagrozeni, jezdzicie gdzies, gdzie wystepuje mozliwosc spadniecia lawiny, to nie ma co oszczedzac, lepiej kupic drozej i miec pewnosc ze w jakims stopniu przyczni sie to do uratowania nam zycia:]

18

Odp: PLECAK ABS freeride model

zajebiaszczy plecak na uczelnie ;-) i to w przystępnej cenie

19

Odp: PLECAK ABS freeride model

czekam z niecierpliwością na ten plecak od BCA. Ciekawe kiedy dożyjemy takiej technologii, która pozwoli nam za osiągalne kwoty, kupić ekwipunek z którym bez większego stresu będziemy mogli jeździć freeride, tak skonstruowany, że w przypadku zejścia lawiny, nie wiele by nam groziło.

20

Odp: PLECAK ABS freeride model

boro napisał/a:

tak skonstruowany, że w przypadku zejścia lawiny, nie wiele by nam groziło.

tego to akurat nigdy nie doczekamy ;) chyba że jakieś osobiste pole siłowe +lewitacja ;P

21

Odp: PLECAK ABS freeride model

Z ABS-em wysoka cena pewnie wynika z kilku powodów - po pierwsze dlatego że system w danymkształcie może produkować tylko jedna firma, mogą więc dyktować wysoką cenę. To jest tak że nieco inne są plecaki Snowpulse a nieco inne ABS. ABS ma ten fajny system Vario że można róznej pojemności komory doczepić. Ten model freeride zmieści niestety niewiele poza sondą, łopatką i kanapkami.  Po drugie dlatego że nie tłuką tego w Chinach na masową skalę, bo jest to produkt mega niszowy. I po trzecie, tak jak ktoś powiedział to ma atesty jakiś super szwabskich instytucji certyfikujących, a te certyfikaty nie są tanie.
WAŻNA informacja apropos napełniania butli: zdaje się że w systemie ABS nie można napełniać jej aparatami do nabijania butli nurkowych (taka opcja jest chyba w Snowpulse). Za to jeżeli wyślesz zużyty nabój od ABS'a do takiego instytutu w Szwajcarii (nie pamiętam nazwy który zbiera dane o lawinach i opiszesz dokładnie sytuację (warunki itp.) w jakiej poszła decha i musiałeś się ratować, to nabiją ci butlę za friko i odeślą, bo zależy im na maksymalnej ilości danych do badań.
Łyżwa! zajebista inicjatywa, ja na pewno będę chciał kupić taki plecak (ale raczej w wersji Vario z większą komorą) tylko aktualnie nie mam tyle kasy. Narazie pozostaje mi Trójca Święta (sonda, łopata, beeper) :) i ostrożność.
A co do Avalunga, to na pewno wszyscy widzieli filmik jak gościu pod lawiną przez to oddycha. To jest tak że jak jedziesz to wyciągasz sobie tą rurkę z tej kieszonki tak żeby była na podorędziu. Wiadomo że nie zawsze uda się złapać rurę paszczą, ale może akurat? W takiej sytuacji wolałbym to mieć niż nie mieć. Fajna rzecz, tym bardziej że teraz jest wkomponowana chyba we wszystkie plecaki Black Diamonda.

22

Odp: PLECAK ABS freeride model

Arona napisał/a:

tego to akurat nigdy nie doczekamy ;)

oj no nigdy nie mów nigdy, dlatego właśnie tak wybiegam w przyszłość, bo może jakiś geniusz coś wymyśli :)

23

Odp: PLECAK ABS freeride model

tu chyba nie ma co wyciagc pod sniegiem,
bo to raczej powinno byc tak, ze jak wjezdzasz gdzies gdzie jest jakies zagrozenie to "rura w ryj" ;]
trzeba myslec przed a nie po

24

Odp: PLECAK ABS freeride model

I po kilku faceshot'ach nie dusisz się śniegiem. Można tym zaradzić i gangsta chustkę na ryjek włożyć.
Ale poważnie to raczej trzeba mieć jak mówi Chmieloo "rurkę w ryju" gdyż jak miałem raz sytuacje kryzysową (odpalała się deska) to nie myślałem o pakowaniu plastiku do ryja, tylko spieprzaniu.
A co do ABS to koszt jego to własnie certyfikaty, technologia i niszowa produkcja. I niestety przed każdym wyjściem trzeba przełożyć balony i sprawdzić pojemniki. Poza tym ten konkretny model waży niewiele a z pozostałymi które miałem w reku to masakryczne kolubryny, raczej do swobodnej jazdy bez kilogramów niemożliwe. A za ten konkretny, komfortowy już można policzyć potencjalnych klientów niekoniecznie zarabiających pieniądze w Rzeczypospolitej.

25

Odp: PLECAK ABS freeride model

Trochę odświerzę, bo znalazłem tu > http://sklep.joy-ride.pl/zima/plecaki-i-torby-1.html?manufacturer=492 te plecaki abs sklep niedawno otwarty wiec zniżka 10%, system z możliwością dopięcia odpowiedniego litrażu plecaka. Pytanie tylko, czy rzeczywiście ten system zdaje egzamin i zapobiega zasypaniu??

26

Odp: PLECAK ABS freeride model

3000 zeta a 450 jurków to jest lekka różnica, a czy system daje rade? chyba statystyki mówią same za siebie

27

Odp: PLECAK ABS freeride model

statystki tworzy firma ktora to produkuje, a powstają na zasadzie:
poszedłeś z lawiną, odpaliłeś ABSa i przrezyles , więc zeby nabili Ci za darmo butlę odsyłasz z ankietą i z niej są te statystyki.
Ci co nie przeżyli nie wiadomo czemu nie wysyłają ankiet :/

choć nie neguje że jest to wypas i ze pewnie 99% osób ma happyend, ale warto wiedziec co i jak ;)

28

Odp: PLECAK ABS freeride model

no w lawinowych statystykach już 90% jest niezłym wynikiem :)

29

Odp: PLECAK ABS freeride model

http://www.freeskier.com/buyersGuide/product.php?product_id=1157 na freeskierze pojawił się już plecak z balonami od BCA, cena 699$ atrakcyjna nie jest ale może powoli łamie się monopol ABS'a na ten system co spowoduje spadek cen.

30

Odp: PLECAK ABS freeride model

plecak byl juz dostepny rok temu,
problemem byly atesty dopuszczajce go do sprzedazy w Europie