Temat: Szpindlerowy Młyn / Spindleruv Mlyn - BC

Jak wyglądają możliwość na jakiekolwiek backcountry w Szpindlu? Ma ktoś jakieś doświadczenia, miejscówki, spoty i inne trasy? do dzieła i pomocy :)

2

Odp: Szpindlerowy Młyn / Spindleruv Mlyn - BC

byłem tam na rowerze:P tylko ;P Ale jest tam zajebiscie;p

3

Odp: Szpindlerowy Młyn / Spindleruv Mlyn - BC

w szpindlu bylem raz do tej pory...w okresie kiedy byly kiepskie warunki !  do tego zajechalismy na miejsce popoludniu i smigalismy do wieczora...wiec niestety bardziej po stoku, niz poza nim...ale widzialem tam mnostwo mozliwosci na BC! wskoczylem kilka razy gdzies pod wyciag czy poza trase i bylo naprawde fajnie mimo kiepskich warunkow (zeszly rok, okres swiateczny) !
ja niestety bylem w 4 osoby, ktorym nie bardzo sie palilo do czegos innego niz jazda na stoku,a wiadomo jak samemu...
mysle ze jezeli beda warunki, to nie bedziesz zalowal !

4

Odp: Szpindlerowy Młyn / Spindleruv Mlyn - BC

Byłem od soboty (19.12) do poniedziałku (21.12) w Szpindlu i powiem, że jest całkiem całkiem. Jeździłem tylko na Svatym Pietrze i Hromovce, pipe'a jeszcze nie ma, hopy też nie, ale ładne jazdy w 30cm puchu na Hromovce I nieprzygotowanej można było zaliczyć, całkiem zajebiste jazdy. Śniegu trochę jest, 24 h/dobe pracują naśnieżarki, na sylwestra i nowy rok już powinno być pewnie wszystko ogarnięte, jednak i to nie jest pewne, bo ma przyjść to ocieplenie...

5

Odp: Szpindlerowy Młyn / Spindleruv Mlyn - BC

byl ktos na dniach w szpindlu? mysle czy jutro jechac, troche lipa z warunkami moze byc;/ wie ktos co i jak i jak z parkiem?

6

Odp: Szpindlerowy Młyn / Spindleruv Mlyn - BC

ja jutro jade na 1dzien ale tak o raczej tylko posmigac , natomiast na piotrze wlasnie ustawili jakies 3przeszkody no i na miskach stoi jakis railpark
kureffka chopy mi sie duzej chce ale nigdzie nie ma w poblizu ;(

7

Odp: Szpindlerowy Młyn / Spindleruv Mlyn - BC

cofam to co powiedzialem bo railparkiem bym krzywo ustawionego boksa nie nazwal ;d poza tym jest jedna wielka PRZEE bambus w gorach ze sniegiem i oto temat przewodni mojej wypowiedzi!

8

Odp: Szpindlerowy Młyn / Spindleruv Mlyn - BC

Widocznie ja zajebiście trafiłem ten tydzień temu ;]

9

Odp: Szpindlerowy Młyn / Spindleruv Mlyn - BC

ej wie ktos jak tam dojechac najlepiej z Jeleniej/Szklarskiej/Kamiennej albo coś w ten desen?
bo musze sie tam dostać pojutrze z wroclawia i nie wiem jak to ogarnąć bo ekipa z samochodem juz tam pojechala :/
pozdro&pocwicz

10

Odp: Szpindlerowy Młyn / Spindleruv Mlyn - BC

"Do ośrodka można dotrzeć na dwa sposoby. Trasa nr 3 (E65) wiedzie przez Jelenią Górę do przejścia granicznego Jakuszyce- Harrachov. Kilka kilometrów za Harrachovem należy zjechać z drogi nr 10 (E65) na nr 14, po ok. 30 km skręcić w lewo w miejscowości Vrchlabi i trasą nr 295 dojechać prosto do Szpindlerowego Młynu. Drugi wariant dojazdu prowadzi drogą nr 5 przez Kamienną Górę do przejścia granicznego Lubawka- Kr??lovec. Dalej trasą nr 16 trzeba dojechać do Trutnova, skręcić w prawo i trasą nr 14 dotrzeć do Vrchlab~."



Ja jechałem najczęściej tą drugą opcją, Lubawka -> Trutnov -> Vrchlabi -> Szpindl.

Ale ta pierwsza opcja z Jakuszycami też sprawdzona, jednak w Jakuszycach jak trafisz na jakichś biegaczy to przez kawałek drogi możesz mieć problem, bo śnieg, droga wąska i jeszcze zaparkowane samochody po bokach.

11

Odp: Szpindlerowy Młyn / Spindleruv Mlyn - BC

Ja tez jeżdze przez Lubawke :D