1 (edytowany przez mike2352 2009-12-14 20:06:47)

Temat: Kamera na kask.

Otóż mimo szczerych chęci nie znalazłem takiego tematu na naszym forum, dlatego zwracam się do Was. Chodzi o kamerę nie drogą (max 800zl ale chciałbym zamknąć sie w 500, najlepiej 300zl :D ) , którą mógłbym zamontować na kasku, cieszyć się także dość dobrą jakością przy szybkiej jeździe, a także brodząc po pas w śniegu ;] Bardzo zależy mi na ujęciu z pierwszej os.(FPS'y się kłaniają xD )
Myślałem nad Go Pro 5mega(i tu pytanie jaki obiektyw? ), czy to mi styknie? Nie zamierzam kręcić drugiego Nitro czy otwierać WornerBrosa, ale żebym po przyjeździe do domu, odpalił z karty, na ps3 i wiedział gdzie były narty a gdzie drzewo;]

Ps. Macie jakiś patent jak zamontować zwykłą kamerę na kasku? Czy to ma jakikolwiek sens?

2

Odp: Kamera na kask.

Osobiście nie jestem fanem ujęć z pierwszej reki, ani FPS'ów, ale tutaj masz dwie propozycje mieszczące się w granicach cenowych. W miarę... :)

http://www.rowerowy.com/akcesoria/audiovideo

3

Odp: Kamera na kask.

Zobacz w GoSport, Ja w Bydzi mam 2 modele jeden za 400 (nie pamiętam firmy) drugi za 600 (GoPro). W Poznaniu też powinni mieć, a jak nie to możesz zawsze poprosić o sprowadzenie. A co do jakości to poszperaj na YouTube, tam jest mnóstwo filmów kręconych z głowy i z głową ;)

4

Odp: Kamera na kask.

mi się wydaje że najlepszym kompromisem cena/jakość ujęć jest VholdR ale te kamerki są już nieco droższe bo nagrywają w HD. poza tym nie ma kabli i innego badziewia, montujesz i jeździsz.

5 (edytowany przez mike2352 2009-12-15 18:23:16)

Odp: Kamera na kask.

Gnali napisał/a:

mi się wydaje że najlepszym kompromisem cena/jakość ujęć jest VholdR ale te kamerki są już nieco droższe bo nagrywają w HD. poza tym nie ma kabli i innego badziewia, montujesz i jeździsz.

oł... to mnie zainteresowało:P vr kosztuje kolo 700zl za zwyklą wersje, pozniej mamy hd za 1200 i full hd za okolo 1500

6

Odp: Kamera na kask.

mocowanie kamery do kasku najlepiej jest wykonać za pomocą folii plastikowej spożywczej :D my mocowaliśmy tym kamere do roweru, do kasku, i kolege do słupa :D:D nie mógł się wyplątać, tylko ze nie wiem jak ten patent będzie się sprawował na mrozie :/

7

Odp: Kamera na kask.

powinien dac rade, kilka warst foli - strasznie wytrzymale, mozna tak rozwinac pare warst miedzy drzewami  i za zadne skarby swiata tego nei przebijesz wbiegajac w nia. Odbicie gwarantowane.

8

Odp: Kamera na kask.

Dexter swoich morderców do ukatrupienia do stołu montował folią spożywczą, musi być skuteczne :)

9

Odp: Kamera na kask.

mike2352 napisał/a:
Gnali napisał/a:

mi się wydaje że najlepszym kompromisem cena/jakość ujęć jest VholdR ale te kamerki są już nieco droższe bo nagrywają w HD. poza tym nie ma kabli i innego badziewia, montujesz i jeździsz.

oł... to mnie zainteresowało:P vr kosztuje kolo 700zl za zwyklą wersje, pozniej mamy hd za 1200 i full hd za okolo 1500

Ja bym wchodził w HD, tej zimy będziemi mieli z Kostkiem, Bolkiem i Łukim okazję pewnie potestować ten sprzęcik, więc jak tylko zima przestanie lecieć w kulki i weźmie się do roboty to będzie opcja żeby zobaczyć jak to działa.

10

Odp: Kamera na kask.

ok to napisz co i jak.

11

Odp: Kamera na kask.

Ja ten temat przerabiałem w zeszłym sezonie więc mam pewne doświadczenie;-)
Więc tak: zwykłe kamerki do kasku w granicach 300-400 złotych nagrywają gorzej niż sredni telefon komurkowy, Vga 640*480 nie powala jakośćią, pozatym nie mają podglądu, więc takie rozwiązani bym Ci odradzał.

Natomiast jest patent żeby zwykłą kamere doczepić do kasku ;-]!!
rok temu też sie kręciłem w tym temacie i zanlazłem skoczka spadochronowego z Katowic, który robi uchwyty z aluminium przykręcane do kasku i do gniazda na statyw w kamerze. Wykonał mi to za 300 zł. z pomalowaniem śrubami i rzepem mocującym.
kamerę kupiłem za 300 zł, dokładnie taką:
http://www.allegro.pl/item839425035_najnowsza_easypix_dv5211_hd_zakaz_wchodzenia.html   
nagrywa całkiem ładnie

Zdjęcie kasku z kamerą wrzucę po 16 jak wrócę z pracy, jesśli chcesz kontakt do tego człowieka to daj znać wyśle Ci prywatnie

12

Odp: Kamera na kask.

Jeśli chodzi o VholdR, właśnie rozważam jej zakup tylko cena 1500pln jest jeszcze trochę przegięta.
Też proszę o opinie jak ja potestujecie, jak trzyma się uchwyt na gogle i ogulne wrażenia. Może na przyszły sezon...;-)

13

Odp: Kamera na kask.

zzz napisał/a:

Ja ten temat przerabiałem w zeszłym sezonie więc mam pewne doświadczenie;-)
Więc tak: zwykłe kamerki do kasku w granicach 300-400 złotych nagrywają gorzej niż sredni telefon komurkowy, Vga 640*480 nie powala jakośćią, pozatym nie mają podglądu, więc takie rozwiązani bym Ci odradzał.

Natomiast jest patent żeby zwykłą kamere doczepić do kasku ;-]!!
rok temu też sie kręciłem w tym temacie i zanlazłem skoczka spadochronowego z Katowic, który robi uchwyty z aluminium przykręcane do kasku i do gniazda na statyw w kamerze. Wykonał mi to za 300 zł. z pomalowaniem śrubami i rzepem mocującym.
kamerę kupiłem za 300 zł, dokładnie taką:
http://www.allegro.pl/item839425035_najnowsza_easypix_dv5211_hd_zakaz_wchodzenia.html   
nagrywa całkiem ładnie

Zdjęcie kasku z kamerą wrzucę po 16 jak wrócę z pracy, jesśli chcesz kontakt do tego człowieka to daj znać wyśle Ci prywatnie

a weź z ciekawości daj jakiegoś linka na tego koleżkę co robi te uchwyty

14 (edytowany przez zzz 2009-12-16 14:42:46)

Odp: Kamera na kask.

http://www.freefly.pl/Forum/tabid/85/forumid/2/postid/24262/view/topic/Default.aspx

miałem jeszcze w zakładkach ;-)