16

Odp: Peta

nie chodzi mi o to ze jedza psy koty, u nas takie traktowanie bydla jest rzadkoscia jest za duzo kontroli na takie ubojnie i nie ma opcji zeby bylo inaczej, a u nich jest to na porzadku dziennym, u nas jakos nie obdziera sie skory swini na zywca, juz nie mowiac ze ich smierc jest prawie natychmiastowa, bo w wiekszosci nowoczesnych ubojni sa zabijane wstrzasem elektrycznym przykladanym do skroni. Choc warunki w jakich sa trzymane tez nie zadowalaja to jednak sa o niebo lepsze. Gdybys ogladnal filmik to bys inaczej mowil i tez nie jestem jakims vegatarianinem.

17

Odp: Peta

Podejrzewam, że z tematem jestem związany bardziej, niz ktokolwiek z piszacych tutaj. Albo i wszyscy razem.
Różnice kulturowe to jedno, ale nie chodzi o to co jest zabijane, a jak. Nowoczesne ubojnie ? W Polsce? Chinach ?

Nie chodzi tu o psy ... chodzi o to jak zwierzeta są zabijane , przetrzymywane. Nie jestem vege, ale czy to znaczy, że nie mam zwracać uwagi na to co się dzieje? Wyobrażacie sobie zjeść żywe zwierzę ? tylko dlatego, że trudno je przygotować ? Ja jakoś nie.

Wiem, brzmi to jakbym byl fanatykiem, ale to tylko moja opinia.

18

Odp: Peta

Zakładając ten wątek myślałem bardziej o egoistycznym podejściu człowieka do tego wszystkiego. Uwielbiam mięsko, że tak się wyraże, ale myślę, że czlowiek tym rozni sie od zwierzat ze ma jakis rozum i zasady moralne, ktorymi powinien sie kierowac, bo inaczej staje sie zwierzęciem, lub gorzej... juz tego nie nazwe, podaruje sobie. Nie wiem czy ktos widzial wiewiórke, ktora kladzie se w pokoju skóre na podłogę :D Chodzi o to,  w jaki sposób odbywa sie to wszystko, jest to po prostu niesmaczne i potworne, nie wiem kim są Ci ludzie, ale wstyd mi trochę, że ja to ten sam gatunek ;/ To jest chore. Ciekawe co by było gdyby, natura nie obdarzyła nas mózgiem i taka świnia wpieprzała człowieka + chodziła w płaszczu z naszje skóry... :)

19

Odp: Peta

napewno swiat bylby lepszy bo jak widac na kilku przykladach ludzie sa gorsi od świń

20

Odp: Peta

go green! fuck vegetarian!

21

Odp: Peta

też se lubię sieknąć burgerka, ale kwestia polega na tym że można zabijać zwierzęta w sposób humanitarny minimalizując ich cierpienie, które nie jest zależne od inteligencji

22 (edytowany przez snowside 2010-01-18 12:20:15)

Odp: Peta

Ok, to ja dołożę kilka swoich groszy. Co to znaczy "humanitarne zabijanie"?. Bo "Human" to wiadomo a i "zabijanie" też. Podstawa każdego ekosystemu jest pozyskiwanie energii poprzez odebranie jej "komuś" ( mówię o każdym nośniku energii jakim jest zwierze, roślina czy nawet pierwiastek). Zwierze (i ludzie którzy jeszcze się nie ucywilizowali) zabijają szybko bo pożywienie kiedy jest nie martwe może zabić, może uciec lub może utrudniać konsumpcję i tym samym przedłużyć jej czas o tyle ze pojawi się konkurencja.
Dorabiane jakiejś ideologi, w tym przypadku "humanitarnego zabijania" jako kontry do innego sposobu konsumpcji jest jak dla mnie sposobem wylansowania sie gwiazdeczek, bo troszkę wrażliwe i troszkę rozpoznawalne to jakoś sie to do kupy składa i jest lala. A dlaczego tam, gdzies na świecie ludzie jedzą w taki sposób? Bo ci co chca tak jeść to za to płacą ogromne pieniadze, i ktoś kto umie tak przyrzadzić potrawę to też chce mieć te pieniądze. A na drugim końcu globu ktoś chce zarobić na krytykowanu tych co lubia jeść inaczej i tak sie to kręci.
A co do wykorzystania Krzyża. No cóż w zestawieniu z takim okryciem jest na swój sposób profanacją mającą zwrócić uwagę. I nawet jeśli ten cel może być dla niektórych szczytny, obraża innych, w tym przypadku mających krzyż jako sacrum.
Ostateczne pytanie, co to zmieni? Otóż nic. Tam jest taka tradycja i chętni by jeść w taki sposób i chętni by na tym zarobić. A w ostatecznym rozrachunku ta Pani robi z siebie idiotkę, bo jak wiemy Pani Joanna aniołkiem na pewno nie jest.

23

Odp: Peta

w tej reklamie społecznej chodziło o to żeby wywołać oburzenie faktem użycia krzyża a nie faktem obdzierania żywcem zwierząt ze skóry, i tym samym obnażyć ludzką hipokryzję

24

Odp: Peta

Gnali napisał/a:

w tej reklamie społecznej chodziło o to żeby wywołać oburzenie faktem użycia krzyża a nie faktem obdzierania żywcem zwierząt ze skóry, i tym samym obnażyć ludzką hipokryzję

dokładnie, mi bardziej chodzilo o bezsensowne torturowanie tych zwierząt, bo nawet o jedzeniu tu mowy nie ma. Bardziej o robieniu sobie z nich płaszczy itd. W ogóle to jak dla mnie przekaz plakatu jest bardzo na miejscu ponieważ głupotą jest kupowanie zwierząt, skoro można wziąć zwierze ze schroniska i w ten sposob uratowac mu zycie. Taki pies raz ze jest bardziej przywiazany do wlasciciela, szanuje go i slucha to i odwdziecza sie na wszelkie sposoby. Niestety ale prawda jest taka ze rasowe psy są w wiekszosci przypadkow o wiele glupsze niz te mieszanki np. ze schronisk. Psy nie rasowe żyją dluzej. A jako katolik w ogóle mnie ten plakat nie obraża. Plakat jest pożądnie zrobiony, nie jest wulgarny ani nie reklamuje nowej kolekcji perfum sygnowanych nazwiskiem jakiejś celebrytki. Bóg stworzył nas nagimi, jak ma się co pokazać to czemu nie?

25

Odp: Peta

"Bóg stworzył nas nagimi, jak ma się co pokazać to czemu nie?" haha dobre
Z tym ze kundle dluzej zyja to sie zgodze, ale to czy pies bedzie madry czy nie to zalezy, po takim mieszancu tez nie wiadomo jak sie bedzie zachowywal wiec takie funkcje jak pies ratownik, przewodnik czy obronny odpadaja, jesli ze schroniska to tylko szczeniak, po takim psie po przejsciach nie wiadomo czego sie spodziewac, kiedys babcia przygarnela psa 3 letniego i pierwszego dnia mi reke pogryzl.

26 (edytowany przez snowside 2010-01-18 17:02:26)

Odp: Peta

No widzisz, a ja też mam suke ze schroniska i uwierz że nie chciałbyś zrobić przy niej głupiego ruchu w stosunku do mojej rodziny.

27

Odp: Peta

Zgadzam się ze snowside'em. Też mam psa ze schroniska i naprawdę, mimo, że wygląda jak ostatnia ciapa, nawet stada blokersów omijają go na spacerze. Chyba, że chcą miec na sobie 60kg mięśni (co nie znaczy, że jest agresywny). Ze schroniska wzięty w wieku około 11 miesięcy.

28

Odp: Peta

A dla mnie ta reklama jest obrazliwa z kilku powodow.
Miedzy innymi ze wczesniej tu wspomnianego powodu uzycia krzyza- chec wywolania sensacji.
Ta reklama jest po prostu prostacka i tania prowokacja.

Jestem praktykujacym katolikiem i ten plakat uraza moje uczucia religijne bo dla mnie krzyz to swietosc, a skoro zyjemy w spoleczenstwie "tolerancyjnym" i wysoko rozwinietym to takie tanie sensacje nie powinny miec miejsca. Czy to, ze nie jestem muzulmaninem uprawnia mnie do zrobienia plakatu propagujacego zalozmy pomoc ofiarom gwaltow, na ktorym bylo by zdjecie nagiej dziewczyny z wsadzonym w dupe polksiezycem zdjetem z dachu meczetu? NIE, bo to zwykle chamstwo i brak szacunku dla innych ludzi.

Napisalem tolerancyjnym w cudzyslowiu bo ja ta tolerancja wyglada, kazdy widzi ale to dlugi i ciezki temat.
90% ludzi w ogole nie rozumie slowa tolerancja i wykorzystuje go do usprawiedliwiania swoich pogladow gnojac przy tym poglady innych, smutne ale prawdziwe...

Ale to chyba zawsze tak bylo, ze ci ktorzy bardzo chcieli zaistniec i zwrocic na siebie uwage, a nie mieli nic madrego do zaoferowania swoja osoba, uciekali sie do skandalu i obrazania uczuc innych. Okazanie braku szacunku innym jest najlatwiejszym sposobem na zyskanie uwagi bo malo kto jest w stanie przejsc obok obelg na swoj temat obojetnie.

29

Odp: Peta

^^ i proszę kampania odnosi dokładnie teki skutek jak zamierzono, obnażając to i owo, zero refleksji nad losem tych zwierząt, tylko "największy" problem w tym że użyto krzyża...

30 (edytowany przez mike2352 2010-01-19 09:45:04)

Odp: Peta

No i mamy wojne religijną, a chodzilo tylko na zwrócenie uwagi, na cierpiące zwierzęta i o ich adopcje :D
Ja j*bie :P