Temat: Budowa boxa.

Siema,
wziąłem się za budowę boxa.

Rury można powiedzieć, że mam ogarnięte, mam tylko pytanie, co będzie Waszym zdaniem najlepsze na "powierzchnie ślizgową"(nie wiedziałem jak nazwać) boxa ?
Słyszałem o polietylenie, o plexi, co jest lepsze ? co sie bardziej opłaca, z zestawieniem ceny do jakości ?


Chętnie przyjmę rade od osób, które już coś takiego robiły, albo i nie, ale wiedzą ocb.

H5

2

Odp: Budowa boxa.

Sam nie robiłem, ale ziom się za coś takiego kiedyś wziął i pokrył go wynalazkiem (płyta PCV) zakupionym w tym miejscu:

http://folplex.pl/pl/?page_id=15

Generalnie daje radę, szczególnie uwzględniając jakoś do ceny. Ale PCV jest podobno dosyć miękkie i ślizg potrafi zostawić ślad. Co nie zmienia faktu, że już jakiś czas box stoi i ciągle żyje - widziałem, zaświadczam ;)

pozdrr

3

Odp: Budowa boxa.

na wierzch dawaj grubą plexi , daje rade bardzo dobrze : ) kumpel ma boxa że po bokach rury , na środku płyta wiórowa i na tą płyte na równi z rurkami na własnie przykręcone plexi :D bez plexi też da rade jeździć ale jednak plexi to plexi i jest o wiele lepiej :)

4

Odp: Budowa boxa.

O dzięki za strone.
widze, że mają tutaj wszystko co można by użyc na wierzch boxa.
teraz tlyko pytanie co by było najlepsze...

-plexi ?
-płyta pcv ?
-płyta z poliwęglanu ?

5

Odp: Budowa boxa.

plexi będzie sztywniejsze, ale też z tego co mi wiadomo, trochę droższe od pcv (do sprawdzenia). co do poliwęglanu to nie wiem, nie znam się : )
jeżeli plexi nie wychodzi jakoś kosmicznie drożej od pcv, to ja bym się decydował. Jeżeli duża różnica w cenie, to pcv też spokojnie daje radę.

6

Odp: Budowa boxa.

Ja na boxie mam sam nie wiem co to jest( z Castoramy takie białe jak pleksi) i super daje radę szczególnie po tym jak kiedyś tam przetarłem to szmatka z odrobina oleju, ale chyba zrobię katowniki po bokach, bo krawędź potrafi kawłek odłupać przy switch up'ie.

7

Odp: Budowa boxa.

jakie wymiary powinien mieć box, tak optymalnie?:P planuje z długości tak ok. 4m, tylko co do wys/szer mam wątpliwości :PP

8

Odp: Budowa boxa.

Mam 25cm szerokości, 25cm wysokości + drugi element 35cm wysokości, który może być osobnym boksem albo podwyższeniem dla tego normalnego. Dla mnie wymiary optymalne, na zime wysoko, latem nisko i łatwiej naskoczyć. Tylko pamiętaj o katownikach przy budowie, żeby potem się dodatkowo nie meczyć - sam miałem bez katowników i HDPC strasznie łatwo się odłupywało i gorszy poślizg był niz teraz.

9

Odp: Budowa boxa.

wygrzebałem gdzieś nad garażem kątowniki tylko musze je odświerzyć bo są pordzewiałe, gorzej bo nie mam drewna na pudło, ale myśle nad tym żeby z palet po kostce sklepać :P

10

Odp: Budowa boxa.

A kładziesz coś miedzy katowniki ? Poszukaj może po jakiś składach drewna, u mnie w mieście za darmo kiedś oddawali jakieś resztki sklejki albo płyty podniszczone lekko.

11 (edytowany przez Buggi 2010-11-09 22:47:00)

Odp: Budowa boxa.

Planowo pomiędzy kątowniki idzie PCV (na grubość kątownika) ale nie orientowałem się jeszcze w cenach. Jeśli prodżekt zostanie zrealizowany :D to może pochwalę się jakąś fotą.

12

Odp: Budowa boxa.

jeżeli katownik nie jest mmega gruby to zapomnij o PCV, bo strasznie szybko ci pęknie. Ja mam 4mm HDPC i łatwo dość pęka. Zawsze pod katownik mozesz dać parenaście podkładek, żeby go trochę podnieść.

13

Odp: Budowa boxa.

mam dylemat, bo moge poświęcić tylko jeden kątownik, więc box będzie miał chyba 3m i tutaj nie jestem pewien czy to za krótkie nie będzie (ewentualnie przywale oba kątowniki i będzie 6, ale będę lądował nieco na siatce) i kwestia szerokości, 40/45 cm to nie za dużo?

14

Odp: Budowa boxa.

Długość zalezy od ciebie, ja na 2,5 jestem w stanie zdązyć switch upa albo buttera zrobic chociaż mógłby być trochę dłuzszy. 40/45 to juz prawie butterbox :) jak chcesz to moge ci wyslac zdjecia 25cm szerokości to ustalisz sobie.

15

Odp: Budowa boxa.

to podeślij na Onicamthius@gmail.com