1

Temat: Obróbka obrazów z GoPro HD

Siema!

Pytanie:

1. Z jakich programów korzystacie podczas obróbki filmów kręconych za pomocą kamery GoPro HD w rozdzielczości HD?
2. Jakie parametry musi mieć komp żeby dał rade obrabiać takie filmy?

Dzięki za pomoc. Pozdr.
M.

2

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

O! i to jest dobre pytanie!

3 (edytowany przez snowside 2010-10-05 20:08:10)

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

Najlepiej quad, 8gb ram oraz dobra karta. Do tego monitor hd. A programy? System 64bit. Na mac'a jest final cut, na win cs5.
Jeśli nie masz sprzętu mocnego i kasy na niego, to na duo można próbować na Ubuntu 64, jest tam kilka programów które w najnowszych wersjach radzą sobie przyzwoicie z hd i nie wywala ich jak przy słabszych kompach na popularniejszych platformach.

A i jeszcze mała wskazówka. Żadnych unikalnych konfiguracji (w szczególności laptopy) bo potrafi być różnie ze sterownikami.

4

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

ja mam apke vaio 4gb ramu, 2,2 dual core i jakos daje rade.
prosty w obsludze i fajnie eksportuje Cyberlink Power Director.

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

Ja polecam maca z final cut studio. Proste łatwe i przyjemne. Na macach obrabiany był władca pierscieni:)

6

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

Ma pytanie podpadające pod ten wątek.

korzystam z Corela VideoStudio Pro X3 (jedyny jaki znalazłem, który może pracować bezpośrednio na plikach .m2ts Panasonica) i kiedy tylko zaczynam obrabiać coś z GoPro natychmiast wywala mi edytor i tyle mogę zrobić. Ściągnałem wszystkie możliwe poprawki Corela i ciągle nic. Żeby było ciekawiej to odmawia współpracy tylko z GoPro, a inne .mp4 łyka na luziku.

wie ktoś o co może chodzić ?

7

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

Creative Suite 5 od Adobe łyka wszystko. Plus działa w 64 bitach. Miazga.

8

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

Może i CS5 łyka wszystko, ale nie działa na 32bitach. A CS4 nie łyka ani GoPro ani .m2ts ;) więc pytanie ciągle aktualne.

9

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

łyka, wystarczy tylko plug-iny sciagnac

10

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

michal15maister napisał/a:

Ja polecam maca z final cut studio. Proste łatwe i przyjemne. Na macach obrabiany był władca pierscieni:)

nie uwazasz ze imovie wystarcza?;p mnie w zupelnosci

11

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

ej, ja mam della co ma 6 lat i ciągnie pliki hd z go pro :) niezłe jaja co?

12

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

raczej, z podziwu wyjśc nie można:)

13

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

Witam ja troszeczke z innej beczki pytanie ale dotyczące GoPro.

Czy ktos z was próbował może dorobić (opatentować) uchwyt do kjika i nie tylko tzn na roznego rodzaju rurki o przeroznej srednicy

14

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

mam to w planach ale czas znajde dopiero w nowym roku.

15

Odp: Obróbka obrazów z GoPro HD

uza napisał/a:

Witam ja troszeczke z innej beczki pytanie ale dotyczące GoPro.

Czy ktos z was próbował może dorobić (opatentować) uchwyt do kjika i nie tylko tzn na roznego rodzaju rurki o przeroznej srednicy

powertape