1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Twintipy tylko do snowparku??

Witam!

W tym sezonie chce przejść na twintipy i zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie jak jeździ się na nich po normalnym stoku?

To znaczy, czy jak zakupie takie narty, to już pozostaje tylko jazda na halfpipie i po railach w snowparku, czy na normalnym stoku też da się jeździć(zastanawia mnie czy tyły nie odjadą przy szybkiej jeździe np. slalomowej)?

Pytam, bo jeśli nadają się i tu i tu to sprzedam stare carvingi :)

PS.
Gdzie można pojeździć w Polsce!? Znacie jakieś dobre miejscówki!?

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

normalnie, moj bratdawal na nich nawet na tyczkach i wygral hahaha dobra narta jak masz krawedzie na stok bardzo fajnei sie jezdzi no chyba ze chcesz kupic line elizabeth t ci odradze jazdy po stoku hehe

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

no ja też normalnie smigam mają tam dużo większy promień skrętu niż jakieś slalomówki ale zato odpowiadają gigantówką :P ale przy szybkiej jezdzie są troche niestabilne :P :/

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

spokojnie na nich pojeżdzisz. pomysl to tak jak bys pytal czy na deskorolce mozna jeździć tylko w skeatparku czy moze po ulicy tez sie da :-) przeciez jak by sie nie dalo jeździć na tych nartach normalnie to jakim sposobem poruszalbys sie po snowparku na nich albo w bc??

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

word

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

Takie mocno taliowane TT to robi ZAG, ponoć też dość uniwersalne.

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

Genialne... narty ZAG Freestyle BC nadają się do snowparku, i są mocno taliowane. Na pewno są bardziej uniwersalne niż salomony 10/80. Dzięki maaty. Ciekawe tylko ile kosztują i czy je gdzieś w Polsce dostane :O

Pozatym, może lepiej zostawić carvingi i kupić TT tylko do parku. Lepiej chyba mieć dwie pary, ale dobrane specjalnie do stylu jazdy, niż kupić jedne na których ani na puchu, a nie w parku się nie poszaleje. Taka złota myśl :P

Pozdrawiam.

Ps. Dzięki mikus, dokładnie o to mi chodziło! Te zadarte tyły na pewno na twardym stoku przy dużej prędkości powodują zachodzenie tyłów. A skoro mówisz, że na TT się ciężko zmienia krawędzie to chyba już podjąłem decyzje. Carvingi zostają i kupuje salomoy teneighty albo rossignole scratche. Ale jak wcześniej znajde ZAGi Freestyle BC, to kupie i po sezonie się wypowiem na ich temat.

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

floW napisał/a:

Ps. Dzięki mikus, dokładnie o to mi chodziło! Te zadarte tyły na pewno na twardym stoku przy dużej prędkości powodują zachodzenie tyłów. A skoro mówisz, że na TT się ciężko zmienia krawędzie to chyba już podjąłem decyzje.

jak to zachodzenie tyłów??

jeżdże na twin tipach od roku po przejściu ze slalomek. nawet giganta zdażało mi się na moich belankach jechać :P i nie zauważyłem specjalnej różnicy spowodowanej podniesionym tyłem... oczywiści promień skrętu jest o wiele większy i narta jest miększa, ale krawedzie zmienia się tak samo i nie widzę w tym specjalnego problemu :P

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

no to że po paru railach nie masz krawedzi to normalne. Ale na początku jazda jest całkiem normalna, tylko wspomniany już wyżej wiekszy promień...

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

floW napisał/a:

Ciekawe tylko ile kosztują i czy je gdzieś w Polsce dostane

Spytaj się na forum skionline.pl w tamtym roku jakiś gościu je sprowadzał z austrii stały po około 1500zł, ale używane. Wg mnie nie ma za bardzo sensu się w to pakować, lepiej kupić dwie pary, twin tipy z wiązaniami znajdziesz w dobrym stanie za 700zł, drugie tyle przyzwoite carvingi...

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

Ja kupilem za 730 nowe zeszloroczne Scratche 158cm z wiazaniami Scratch200 z tego roku :D

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

Ja jeździłem na dawniej na Rossi 9S no i narta slalomówa na maxa wogule szybka jak hu*, teraz jezdze na dyna P Dion ProM  i różnica jest duża nawet bo nie ta prędkość i promień też większy ale wole na nich jeździć, narta mięciutka i w puchu "pływa" wogule roXX. Nie kupiłbym teraz innej narty niz TT. :P

13 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

Nie jezdze na tt poki co, moja opinia jest raczej teoretyczna. Dalej podtrzymuje to co mowilem, ale nie mozna tego traktowac jako pewniak =]. Jak widze jednak trafilem z bo opinie innych raczej sie pokrywaja. Sam poki co przymierzam sie do uniwersalnej narty BC + Slalom Carver + Funcarver czyli Atomic Metron B5. A do parku TT jak zostanie kasy.

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

hahah to cie mikusku musial stary ostatnio za mocno poprzytulac jak takie wywody snujesz kosmiczne hahhah, na twintipach tak samo mozna jezdzic czy to lod czy to puch, czy asfalt czy siano i do tego czy przod czy tyl, nic nie wazne! przykladem guciu ktory oruchal wiekszosc na tt w skircrosie i tanner ktorego predkosc na switchu mozna przybadac dokladnie w teddybear. spalic wszystkie salomowki, gigantowki i inne takie bo to straszny syf i machnijcie lolka jakiegos bo strasznie was cos spielo widze

15 (edytowany przez mikus 2005-12-19 13:22:25)

Odp: Twintipy tylko do snowparku??

ciekawe podsumowanie =D
Pisałem, że dobry narciarz na wszystkim zjedzie, ale tak jak na zjazdowkach ciezko skoczyc 540 to i TT nie zjedziesz slalomu, czy nawet nie pojedziesz smigiem. Ostatnio jezdzilem na Elanach o r=20m i wyzszych ode mnie, tak jak sie mniej wiecej dobiera TT, zdecydowanie nie nadwaly sie do karwingu, raczej do jazdy klasycznej.
Skikross nie wymaga malego promienia i karwingowego skretu, zobacz zreszta jak wygladaja np. Atomiki SX B5. W Polsce ludzie raczej takich nie kupuja bo torow do SX i tak nie ma wiec TT pasuja dobrze.
Sorry za te superdlugie wywody, ale chyba w koncu kazda opinia jest cenna... =]
pozdr