Temat: Marker Baron 13 pytanie

Witam szanownych.
Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc.
Czy wiązania Baron 13 rozmiar L będą pasować do butów 314 i 349mm? Chodzi o to, że kupiłem narty do spółki i zależy mi na tym aby w prosty sposób przestawiać wiązania. Teoretycznie wiązania te pasują do obu rozmiarów jednak "Pan w sklepie" powiedział, że nie ma takiej opcji (rzekomo skontakował się z Markerem)... moim zdaniem to lekko bez sensu dlatego chciałem się upewnić.

ps. Ewentualnie jesli ktoś na terenie Warszawy posiada wiązania spełniające następujące kryteria:
- skistoper 110mm
- możliwość wpięcia butów 314, 349mm
- możliwość zamontowania do Dirty Bearsów (:P)
proszę o pilny kontakt... mam czas do Czwartku na zakup i zamontowanie... :(

pozdrawiam

2 (edytowany przez mike_o 2011-01-17 20:29:42)

Odp: Marker Baron 13 pytanie

305 - 365 <--- taką tolerancje mają te wiązania w tym rozmiarze, no chyba że
http://www.marker.net/en/products/The-Baron-13 <--- tutaj kłamią :)
Z budowy wiązania wynika, że mają przesówną tylnią skrzynkę. Skoro Pan ze sklepu musiał się kontaktować z producentem w celu ustalenia tekiego duperelu to powinien zmienić prace, ale najpierw udać się na zaplecze po młotek i pierd...ąć się w łeb :)
pozdr.
M.

a tak na marginesie to strasznie duża rozpiętość rozmiarów buta...jesteś pewnien, że osoby o tak różnych stopach zadowolą się tą samą parą nart i wiązań?

3

Odp: Marker Baron 13 pytanie

Dzięki za odpowiedź. Tak się składa, że kupiłem nartki z bratem... różnica we wzroście jakies 4 cm, w wadzie 5 kilo.. w bucie jak widać :) Czyli poza nogą nie jest tak źle. W takim razie zamawiam Barony.. chyba, że ktoś z forum ma akurat coś "na zbyciu:
pozdr

4 (edytowany przez spoonman 2012-01-08 20:23:13)

Odp: Marker Baron 13 pytanie

Pytanie do użytkowników Marker Baron, Duke, F12.
W Marker F12 tour jest regulacja przedniego bezpiecznika góra/dół. Jak najlepiej je ustawić ?
Znajomy serwisant powiedział żeby włożyć między but a płytkę starą kartę kredytową i skręcić tak żeby karta wchodziła z oporem. Przy wpiętym bucie płytka wraca jak się ją przesuwam palcami.
Druga opcja o której słyszałem to ustawić ją tak żeby płytka nie wracała - już bez używania karty.

Przypomniałem sobię o tym dopiero dzisiaj a jutro wyjazd :/

edit: Jak by ktoś kiedyś potrzebował to patent z kartą jest prawidłowy. Razem z instrukcją wiązania jest karteczka która działa na podobnej zasadzie.