Temat: Ubezpieczenie pilne!!

jako że wyjeżdzam w Czwartek do Austrii potrzebuje ubezpieczenia, które obejmie jazde poza trasami. dzwonilem do Elvii i tam jest taki paradoks że np. heliskiing obejmuje ubezpieczenie ale już "jazde na nartach na terenach do tego nie wyznaczonych" już nie...

poleci mi ktoś coś?? wystarczy na czas wyjazdu czyli 3-4 dni. no i nie za drogie. pozdrawiam:)

2

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

Zdaje się, że Euro<26 Sport (czyli ta najdroższa wersja, ~130zł/rok) obejmuje jazdę poza stokami. Tam jest to ogólnie ujęte jako sporty ekstremalne. Musiałbym zajrzeć do polisy. Zadzwoń do dowolnego punktu, gdzie taką kartę wydają. Przy czym ważne, żeby to było Sport a nie zwykłe Euro<26.

3 (edytowany przez wiertar 2011-03-07 20:32:09)

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

troche lipa bo trzeba czekać na tą karte kilka dni... więc chyba za późno... wezme najwyzej w signal idunie pakiet ekstreme...

4

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

jak pojdziesz do punktu to karte wyrobia Ci w 15minut i bedzie wazna od nastepnego dnia  (euro<26)

5

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

aha jeszcze ostatnio jak patrzylem to CHYBA w alianz'ie sa ubezpieczenia turystyczne i tam chyba jest narciarstwo w kazdym wydaniu procz heliskiing ale moge sie mylic zobacz

6

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

euro 26 robia ci od reki ja polecam jeszcze karte isic bo jest na wiekszy hajs (nw 25 000zl a nie 20 000) i obejmuje okres poltora roku a nie 1 rok i jest w podobnej cenie co euro26

btw a najlepiej to sobie wyrobic 2 karty;p

7

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

A ja dodam ze euro 26 z pakietem extreme nie rekompensuje urazów takich jak na przykład zerwań wiązań /i albo skręceń albo zwichnięć/ - nie pamiętam dokładnie czego ale jak dla mnie paranoja... co jakby nie patrzeć te kontuzje zdarzają się w narciarstwie dość często. pozdr

8

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

Przy dwóch dosyć poważnych urazach (pęknięcie śledziony, naderwanie łąkotki bocznej) nie dostałem odszkodowania od euro26 jedynie kilka złotych za pobyt w szpitalu więc odradzam miałem cały pakiet wykupiony odwoływałem się nic to nie dało...

9

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

to z ciekawości jakie ubezpieczenie polecacie? ja mam od 'zawsze' euro<26 ale jeszcze nie musiałem korzystać (odpukać)

10

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

Teraz w alianz byłem ubezpieczony i z tego co czytałem to całkiem fajne, ale korzystać na szczęście nie musiałem.. Wyniosło mnie 80 zł za wyjazd więc nie tak mało.. w Isic za jakieś paluchy złamane zawsze wypłacali więc na to nie narzekam:)

11 (edytowany przez Ghost 2011-03-08 12:30:55)

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

@PiotrekF - chyba już zwichnięcia są uwzględnione
<obrazek>

12

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

włąsnie wykupiłem w Allianz ubezpieczenie. pisze że na wszysstkie formy Narciarstwa oprócz Heliskiing. za 4 dni  coś ponad 50zl mnie wyszlo;/ no ale co zrobić...

13

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

napisałem zwichnięć/skręceń bo nie pamiętałem czego więc może skręcenia nie są ale dzięki za info :)

14

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

euro 26 obejmuje wiezadlo krzyzowe !

15

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

zwichnięcie jest gorsze niż skręcenie więc może dlatego..
poza tym od tego roku ubezpieczycielem przy euro>26 juz nie jest signal iduna tylko kots inny (nie pamietam kto..) stad obniżenie ceny
wczesniej korzystałem z ich "usług" i wypłacali bez problemu - dużo zależy od tego jak lekarz opisze uraz - jak napisze ze sie zagoi i po problemi to nic ni dostaniesz ale jak napisze ze zwichniecie/skrecenie ale pozostaje trwały uraz w postaci osłabionego więzadła/torebki/... to jest to klasyfikowane zupelnie inaczej - w skrocie za trwały uszczerbek na zdrowi zawsze dostaniesz sporo kasy a teoretyczniepo kazdym urazie cos zostaje