1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

strzaua!
w zwiazku z obecna teraz pora roku, czyli nie-zima sprzet jest po niskich cenach i chcialem zakupic nowe nartki i buty! Jest tak ze jezdze juz od 15 lat jakos tak w sumie ostatnio przez dlugi czas na lekkich karwingach Salomona. Troche probowalem sie bawic na hopach, ale tak powazniej chcialem od tego roku! I w zwiazku z tym chodzi mi o:

1. narty---- najlepiej opinia uzytkownikow Twin Tipow, jak sie zachowuja na normalnym przygotowanym stoku bo wiadomo ze poza skokami i puchem trza tez troche jezdzic po gladkim! jak freestylowe sie zachowuja w porownaniu np. do jakis karwingow w sensie komfortu jazdy?
2. narty---- jak freeridowe zachowuja sie podczas ewolucji, bo na trasie sa pewniejsze niz Twin Tipy podejrzewam? ?
3. buty---- jaka twardosc buta najlepsza? mam spoko oferte nabycia Rossignoli Bandit Carbon po dobrej cenie, brac je?
4. co polecacie?jakie modele? bo przegladalem wszystkie mozliwe firmy i jest tego juz sporo!
5.aha i jak mniej wiecej dobiera sie je do wzrost? tzn. u mnie chyba nie potrzebne przy 195cm wzrostu po prostu brac najdluzsze jakie maja, czyli ok 180cm
6. :) jesli znacie jakies hurtownie, sklepy na Slasku i w okolicach to dajcie tez znaka!

pozdros!

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

1 co do zachowań twin tipów na stoku to wiadome iż zwinność carvingów jest poza ich zasięgiem ale też dają rade i też można troche pośmigać, wszystko zależy od modelu, od szerokości i co sie z tym wiąze od promienia
np salomony teneighty sprawuja sie na stoku całkiem spoko
ad narty freeridowe na stoku trudniej nimi manewrowac niz twintipami (stok w sensie zwykla trasa a nie freeridowa)
ad3 odnosnie butów to masz juz pare tematów   raczej miękkie najlepiej przeznaczone stricte do FS
co do wzrostu to ja polecam od wzrost-7 do wzrost +5 ale to zalezy tez od wagi i zamiłowań

elo

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

buty rossi se podaruj tak jak ich narty :P chociaz nowe sa dosc fajne...  co do twardosci to tak 70-85 polecam salomony 1080 (mam do sprzedania za 500zl model 05/06 rozmiar 28.5) narty to dlugosc +/- 5/10cm ja mam narty prawie swojego wzrostu bo 181cm i polecam kupowac nowy sprzet nie rozleci sie tak szybko jak uzywany i mozesz w razie czego reklamowac ;)

pozdro

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

a te butki to nowe masz? bo rozmiar moj :) i bylbym zainteresowany :D (jesli nowki) pozdr

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

rossi scrath fs biale na 2007 - baaardzo fajne i nie za drogie.
bawilem sie na nich tydzien w livigno i zlego slowa nie powiem.

buty - wygodne :) ... to taka gruuuba porada

word

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

buty mam uzywane w sumie kilka miesiecy w weekendy :) a za taka cene nie kupisz nowych :)

co do nart to polecam fischerki z roku na rok robia coraz lepsze tt :]]] i na trasie sie tez na nich zajebiscie jezdzi :P

7 (edytowany przez Creak 2006-09-01 16:25:32)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

wracajac do tematu nart to polecam mega klasyczne salomon Teneighty z 2003/2004  chyba najlepszy model TT zwazajac na cene
jak masz wiecej hajsu to celuj w nowsze ale te 1080 (pomarańczowe rozmiar 181cm jak dla ciebie) naprawde dają rade a kupisz je za ok 500zł z jakimis srednimi wiązaniami
<obrazek>

moze nie są to streetracery11 ale i tak na stoku spisują sie wg mnie bdb

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

spoko! a macie jakies dobre miejscowy gdzie mozna takie nartki dostac, wlasnie moglyby byc nowe ale np. z poprzednich sezonow! jakies spoko sklepy internetowe? pare juz znalazlem ale moze podacie jakies inne, w ogole gdzie wy sie zaopatrzacie ? peace

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

a co powiecie o nartach Fisher Riu i Rossignolach Scratch FS, bo mam spoko oferte :) i sie zastanawiam! ? ! p.

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

riu maja duzy skret i troche ciezko sie jezdzi na stoku, dlatego sprzedalem ;p ale narta ogolnie fajna i daje rade

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

Salo 1080 -> Mega narta, dobrze daje rade na stoku, ujdzie do lekkiego FR, kiedyś połowa prosów na tym hipała :D

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

ok!wiec chyba stanie na tych salomonach ;) ha! a jeszcze jak juz tak was mecze to zapytam o nartki firmy K2?jakie opinie? dzieki i pozdro

13 (edytowany przez Marjan 2006-09-01 21:31:59)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

VoDK4, jestem poważnie zainteresowany tymi 1080 Foil :D

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Freestyle, freeride potrzebna pomoc ;)

wiec tak buty mam normalnie 44-45...

co do nart to mialem je przez kilka miesiecy (od grudnia do marca) i sa to narty w grzyb stabilne! pojezdzisz na nich wszystko!! pomijajac to ze promien to 28m ;) ale da sie naprawede jezdzic wszystko a przy duzej predkosci jest narta nie do przebicia!!