1

Temat: Nie wykorzystane inserty w narcie

Witam, stare dziury po wiązaniach kołkować to jasne, ale co zrobić z nie wykorzystanymi insertami, gdy w narcie wiercimy i montujemy wiązanie w tradycyjny sposób? insert wydaje się dobrze izolować środek od wody..

2 (edytowany przez PiernikFR 2011-12-06 17:54:52)

Odp: Nie wykorzystane inserty w narcie

to pozostaw je w spokoju :P

3

Odp: Nie wykorzystane inserty w narcie

ja też bym dał im spokój.

4

Odp: Nie wykorzystane inserty w narcie

Jeżeli jest ze stali nierdzewnej(a powninien być) i zamontowany jak trzeba na kleju to nic się nie stanie. Jak ci to nei daje spokoju to możesz w mechanicznym kupić sobie zaślepki, ewentualnei przykleić na to taśmę.

5 (edytowany przez Gnali 2011-12-06 22:16:16)

Odp: Nie wykorzystane inserty w narcie

Miałem kiedyś Line'y w czasach jak produkowali narty z insertami pod swoje autorskie wiązania. Zamontowałem do nich zwykłe Salo 912Ti, przejeździłem na tym setupie kilka sezonów i nic złego się nie działo. Ciekaw jestem o jakie narty chodzi, bo z tego co pamiętam narty z insertami produkował tylko Line i być może też K2 w telemarkowych wersjach swoich freeride'owych modeli.

6

Odp: Nie wykorzystane inserty w narcie

K2 produkuje teraz Hellbenty, Sethy, Fujasy i Recoile w opcji z insertami pod schizo.

7 (edytowany przez bartek 2011-12-07 00:54:45)

Odp: Nie wykorzystane inserty w narcie

K2 obsethed, po kupieniu griffonów schizo okazało się że są dwie wersje tego wiązania o zupełnie innym rozstawie śrub; do wiercenia i przeznaczone do insertów k2 frantic a jedyna różnica to te szyny w których wiązanie pracuje, naiwnie sądziłem że marker umieści po prostu w pudełku 2 zestawy śrub jeden pod inserty i drugi do wiercenia aby każdy mógł sobie dopasować w zależności od narty bo niby po co robić szyny pod różny rozstaw śrub do tego samego wiązania :D niestety oczywiste było to tylko dla mnie i z rzeczywistością miał niewiele wspólnego.. przy okazji dystrybucja markera dowiedziała się że istnieją dwa rodzaje schizo :) Z dostępnością schizo pod inserty niestety trochę słabo i rozważam wkręcenie tych które mam, nie chce mi się wozić z tym tematem do wiosny, stąd moje pytanie.
Mignął mi kiedyś temat insertów w lineach i liczyłem właśnie na coś konkretniejszego dzięki za rozwinięcie! i wszystkie odpowiedzi.