1 (edytowany przez Bany 2011-12-21 01:32:42)

Temat: Wiązania

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem nart twin tip - salomon pro pipe 2011/2012. Mam pytanie dotyczące montażu wiązań, interesuje mnie skakanie w parku i trochę śmigania w puchu, jednak z naciskiem na park. Jak zamontować wiązania? I mam ważne pytanie co znaczy dokładnie np. montaż centralny wiązania. Jaka część musi znajdować się na środku narty.
Pozdrawiam

2

Odp: Wiązania

ma być tak żeby był central. czyli środek buta na środku narty albo na +1
pzdr

3

Odp: Wiązania

freestyle = centrum
freeride = w przypadku tej narty, czyli narty bez rockera to cofasz jakieś 5-10 centymetrów w tył

genralnie lepiej nakręć centralnie i kup sobie tańsze narty freeride, gdyż w tym przypadku ciężko będzie znaleźć kompromis

hyba, że ten freeride to będzie 1% jazdy w sezonie

4

Odp: Wiązania

na każdym bucie masz taka kreskę która stanowi środek buta, musisz tak ustawić wiązanie żeby po wpięciu kreska była nad zaznaczonym środkiem narty. tak z grubsza można wytłumaczyć o co chodzi w montowaniu centralnym.

5

Odp: Wiązania

środek narty = 0 cm = centrum

6

Odp: Wiązania

na nartach powinienieś mieć znacznik fabrycznego środka narty (około 0,5-1cm w stosunku do srodka narty ) .
Polecam to montowanie od centrala ...sam mam takie montowanie i wbrew pozorom wcale nie przeszkadza w jibbingu:)
A jak zamontujesz na centralu to zniszczysz geometrie narty:(

7

Odp: Wiązania

the_godfather napisał/a:

na nartach powinienieś mieć znacznik fabrycznego środka narty (około 0,5-1cm w stosunku do srodka narty ) .

Niekoniecznie..

the_godfather napisał/a:

A jak zamontujesz na centralu to zniszczysz geometrie narty:(

Bzdura

8

Odp: Wiązania

jak np trzeba bedzie zjechac z jakiejs troche bardziej wymagajacej trasy to sie wywalisz poniewaz srodek cieżkości na rozjechaniu sie krawedzi

9

Odp: Wiązania

a jak zamontuje +1 to co wtedy będzie?

10

Odp: Wiązania

jak np pojedziesz PRAWIDŁOWO gigantem bo wymagajacej trasie to sie wywalisz

11 (edytowany przez pit1919 2012-02-14 22:34:02)

Odp: Wiązania

the_godfather napisał/a:

jak np pojedziesz PRAWIDŁOWO gigantem bo wymagajacej trasie to sie wywalisz

jednak sądze że nie są to narty do ciupania gigantem a jeżeli chodzi o puch to nie sądze żeby kolega dorwał lepszy teren w Pl do jazdy jak stromy las ,gdzie i tak mu to nie będzie przeszkadzało że ma na center ,ja osobiście mje AR6 mam ustawione na -2 i i tak mi sie dobrze jezdzi w parku i puchu.
a co do tego +1 sam tak chciałem montować ale mi sie to odwidziało to by było bardziej z naciskiem na park a konkretnie jibbowanie (przynajmniej takie jest moje odczucie) skoro sie myle to śmiało piszcie o co chodzi :)
jeszcze raz naciskam na te "trudne warunki" i nie wydaje mi sie żeby kolega leciał na La Grave w tych pierwszych sezonach .

12

Odp: Wiązania

jak ma nowe narty to na cholere niszczyc sobie narte montowaniem na centralu poniewaz narta w miejscu montowania wiązań jest w tym miejscu usztywniana

13 (edytowany przez Cyprian 2012-02-15 10:38:23)

Odp: Wiązania

Acha, czyli producenci dający mounting points na central niszczą swoje narty?

14

Odp: Wiązania

Cyprian@
też to jest dla mnie bardzo dziwne ale są ludzie i parapety ...

15

Odp: Wiązania

tylko po co te wszystkie rozkminy w przypadku pro pipe, przecież mają 85 pod butem i bez rockera to jakoś fajnie w puchu nie pojedzie,  kręć na środek jak bóg przykazał dla takiej narty :D