1

Temat: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

Witam chciałem się poradzić co do zakupu nart właściwie nie zakupu ale wyboru prezentu :D Mam bardzo bliską rodzinę w Kanadzie i jest możliwość za niewielkie pieniążki kupna tam sprzętu więc myślałem żeby ściągnąć dechy zza wielkiej kałuży. Wybór chyba już padł na ICELANTIC Kepper http://icelanticboards.com/skis/keeper/ i chciałem się dowiedzieć od dobrze znających temat osób czy taka narta ma sens w naszych warunkach wiadomo puch mamy jaki mamy parę razy w roku jak mamy szczęście górki na jakich śmigam to okolice Wisły deptane stoki typu Soszów bo mam w miarę blisko godzina drogi od domu jeździmy często po pracy albo przed większe wypady to Skrzyczne no i Pilsko ew. blisko Czantoria ale trzeba się wstrzelić w warunki. Myślałem o najkrótszej 167cm mój wzrost 172cm. Powiedzcie czy warto ew. jakieś propozycje nart poza trasę, ale żeby można było tez pojechać po udeptanym przez ratrak.

Pozdrawiam

2

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

No napewno ma sens i powinna sie sprawdzic calkiem niezle, dobre dechy. Rocker z tylu i przodu, wiec ja bym celowal raczej w te dluzsze. Nie wiem czy patrzyles, ale byla ostatnio konkretna wyprzedaz nart i sprzetu z Momenta, -60%, np. ghost chanty za 330$.

3

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

Nie wiem czy te dłuższe będą dobrze manewrowalne w lesie, a oto mi najbardziej chodzi bo mamy górki sporo porośnięte drzewami więc narta musi być łatwa w manewrowaniu jestem już duży chłopczyk i raczej rzadko mam pietra, ale czuję się bardziej komfortowo jeśli narta mnie słucha. Co do MOMENT??W patrzałem właśnie też fajne dechy też biorę pod uwagę proszę o stronki gdzie takie fajne przeceny.

Pozdro

4

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

Kwestia techniki, ale nie powinno byc problemu z kreceniem w lesie. Dluzsze przydadza sie przy dropach, ogolnie lepiej sie na dluzszych jezdzi, pewniejsze na wiekszej predkosci. Ta promocja momenta byla na ich stronie momentskis.com ale juz raczej sie skonczyla, do niedzieli chyba byla. Ceny byly swietne, 330$ za takie dechy to prawie darmo ;)

5

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

Właśnie patrzałem ale faktycznie było chyba już po promocji bo dechy o których pisałeś kosztowały ponad 500$. A może oprócz tych dwu marek coś jeszcze takiego mniej egzotycznego pod tytułem np. Rossignol super7 choć myślę że takie egzotyki mało spotykane u nas mogą fajnie wyglądać na naszych szarych stokach :D ale nie oto tu oczywiście chodzi ma być FUN z jazdy na takim sprzęcie więc staram się dowiedzieć co może być dobre do jazdy u nas

Pozdro

6

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

u nas jeszcze zwykłe twin tipy to egzotyki :P fajnie wygladaja na papierze te icelantici. ale bierz 178cm, beda za krotkie

czy mi sie wydaje czy w tej narcie jest podobny patent jak w armadach elfshoe?

7

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

Faktycznie na papierze są extra wiec od razu wzbudziły moje zainteresowanie w Polsce kiedyś widziałem je na Allegro ale cena była zaporowa chyba z 3000pln patrzałem tez u importera na Ukrainie ale oni to tam mają dopiero kosmos nie wiem skąd importer brał przelicznik $ bo wychodziły ponad 5100pln, najtaniej chyba w stanach znalazłem niedawno je kosztowały niewiele ponad 1400pln, a model 10/11 100 mniej +wysyłka ale to nie mój problem :P chyba czas złożyć zamówienie.

I jeszcze z innej beczki córka trochę się zaczyna podpalać na narciarstwo chyba te free ale nie wiem bo jeszcze na dechach nie stała była w tym roku parę razy jako obserwator i się wciągnęła ma 11lat i nie wiem czy najpierw jej dać spróbować na nartach zwykłych czy może posadzić ją od razu na jakieś juniorskie twin tipy, nie chcę żeby się zraziła. Wiadomo że na początek sprzęt musi być  miękki.

Pozdro

8

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

172 cm wzrostu to bież co najmniej 178, na bank nie krótsze, będziesz chciał coś poskakać do puchu, czy jakieś dropy i te krótsze robić nie będą, a Soszów to słaba górka na free, jak już Wisła to lepiej Stożek, a najlepiej Szczyrk i Pilsko

9

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

Soszów i podobne to jak już pisałem rekreacyjnie po pracy z kumplami na deptanej ratrakiem trasie

10

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

<obrazek> <obrazek> <obrazek> <obrazek>

Witam narty już zakupione w sumie są jeszcze w Kanadzie u rodziców, ale czas za rozglądaniem się za doposażeniem co myślicie o tym aby wiązania montować na insertach no i ew wybór wiązań do tych dech jaką szerokość skistopa szukać do nich no i firma które lepsze myślałem o Markerach Griffon Schizo 13 pomóżcie !

Pozdro

11

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

Markery to dobry wybór. 13 powinny w  zupełności wystarczyć bo mając 172 cm nie podejrzewam Cię o 90kg masy :p a jak wiadomo im wyższy din tym cięższe wiązanie więc 13 są ok.

12

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

I tu właśnie jest pies pogrzebany :D moja waga to 85kg. Nie żebym był jakiś otyły tylko należę do tych osób o cięższej budowie która wynika ze specyfiki mojej pracy no jestem górnik więc siłą rzeczy muszę być troszkę bardziej umięśniony. No i mam dosyć twarde kości więc pewnie i ciężkie jak na razie nic  nie miałem złamane "odpukać w niemalowane", a parę kraks było. Wagę raczej staram się utrzymywać na jednakowym poziomie 80 max 85 kg. Na jesień pewnie spadnę po lecie, ale nic więcej po prostu tak dobrze się czuję.

13

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

Wszystko zależy jak jeździsz i co zamierzasz robić, ale przy takich szerokich nartach 13 minimum. Jeżeli masz możliwość to weź mocniejsze.

14

Odp: Nowy sprzęt na nowy sezon ICELANTIC

A może Barony? Mając takie narty dobrze by było gdyby można było trochę podejść