1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

taki tekst mozna znaleźć na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego, www.tpn.pl

http://www.tpn.pl/index.php?&sP=arty_show&sK=moduls/arty/servis/&iD_arty=186

Wolontariat dla Tatr

 
Tatrzański Park Narodowy zamierza uruchomić wolontariat na rzecz Tatr. Na początek będą to patrole, zapobiegające przenikaniu narciarzy poza obszary udostępniane dla ruchu narciarskiego.
Głównym obowiązkiem wolontariuszy będzie informowanie o warunkach uprawiania narciarstwa w Tatrzańskim Parku Narodowym. Do pozostałych zadań należeć będzie informowanie właściwych jednostek o przypadkach naruszenia prawa, konieczności niesienia pomocy, a także pomoc w pracach związanych z utrzymaniem infrastruktury narciarskiej.
Podstawowa umiejętność, jaką musi posiadać każdy wolontariusz, to jazda na nartach. Wolontariusze powinni być komunikatywni oraz mieć łatwość nawiązywania kontaktów. Muszą także znać zasady udostępniania parku, w szczególności zasady dotyczące uprawiania narciarstwa.
Patrole będą prowadzone podczas weekendów, począwszy od połowy stycznia 2007 r., na trasach narciarskich, nartostradach i szlakach turystycznych. Każdy wolontariusz będzie pracować co najmniej jeden raz w tygodniu przez 5 godzin, bezpłatnie, w sposób określony w umowie. Wolontariusze otrzymają kurtki w kolorze zielonym z napisem „Wolontariusz” oraz z logo TPN. Zostaną też wyposażeni w środki łączności. Mogą również liczyć na bezpłatny nocleg zapewniony przez TPN.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie Wolontariat dla Tatr prosimy o wypełnienie ankiety do której link znajduje sie poniżej. Wszelkie pytania i sugestie dotyczące programu, można zgłaszać pod adresem: wolontariat@tpn.pl

Jaja! Co nie???!!

Osobiście do TPN nic nie mam, bo cel jak najbardziej zbożny (ochrona przyrody).
Ale czy wyobrażacie sobie "wolontariusza" (takiego frirajdowca za trzy grosze) jak proboje Was zatrzymać? Podczas robienia kreski z Pośredniego, człowiek osiąga lekko stówe na godzine... Jak ma wtedy wyglądać interwencja i ew. zatrzymanie?

Może sami freeskierzy powinni zostac wolontariuszami? Mysle ze to byłby najlepszy układ! Nikt nas nie dogoni, nie przegoni, możemy sobie być gdzie się nam podoba.... A jak ktoś obcy nie daj Bóg wjedzie poza trasę, to się haltuje i przegania!

2 (edytowany przez VoDK4 2006-11-04 15:08:46)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

no najlepiej by bylo zeby tymi extra super wolontariuszami byli freeskierzy gasior... co do tego ze nic nei zrobia to masz racje...

a pozatym co jak co ale to wlasnie my znamy najeiecej takich miejsc a nie jakies warszawiaki :d

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

Właśnie sie tego obawiam. Że nagle masa kolesi z kompleksami, które będą leczyć poprzez "działania" na rzecz TPNu.
Mogą pojawić sie akcje typu: Jazda stąd, to teren parku! A potem sie bedzie chwaił - dojebałem tym narciarzykom... Jestem se super kolo bo jestem wolontariuszem przez duże "W" i jestem zajebisty bo mam władze!

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

heheeheee, świat zwariował!

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

ciekawe jak z wyciagami bedzie czy za free czy znizka :lol:

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

spokospoko zajmiemy sie nimi jakby co  ]:->

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

mysle że z wolontariuszami nie bedzie problemu, bo raczej żaden z nich w swoich ślicznych rejsingówkach i w lateksie na dupie nie zapusci sie poza ratrakowana trase :)

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

beka gasior ma racje swiat zwariowal
masa motyla noga zakompleksionych przyjaciol przyrody bedzie gonic z lornetka po gorach i kablowac zamiast wziasc worek na smieci i posprzatac troszke szlaki bo sie syfu wala pelno

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

zglosmy sie wszyscy na wolontariuszy rozbijemy punkty obserwacyjno-kablowe w swinskim i liliowym :] pod hopa i bedziemy pilnowac aby inni poza nami nie jezdzili

10 (edytowany przez VoDK4 2006-11-04 19:21:58)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

wiewiur napisał/a:

zglosmy sie wszyscy na wolontariuszy rozbijemy punkty obserwacyjno-kablowe w swinskim i liliowym :] pod hopa i bedziemy pilnowac aby inni poza nami nie jezdzili

gute idea :D :lol:

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

no dobra rozkmina
masz kurtałe
pewnie jakies znizki na wyciagi
i nocleg za free i mozesz cały bozy dzien społecznie sypac hopy i na nich fikac! z naciskiem na "społecznie" ;)

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

no ale mozna by zebrac ekipe, zglosic sie na wolontariat i samemu hipać w liliowym, pewnie pestke na wyciag daja wiec opcja jest fajna :D tylko gejowa miec kurtke z napisem "wolontariat"...

13 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

..i nocleg za free..jebac ich!

14 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

Heh, pewnie cwaniaki bedą siedzieć na stoku i patrzeć, czy ktoś nie przechodzi poza....
Albo naciągną w żlebach liny na wysokości kolan i będą je podnosić jak jakis FR będzie jechał...
Mozna byloby sie zainteresowac w sumie, jezeli kurteczki sa jakies konkretne. Bedzie lans. Tylko, czemu 5h/tydz, jak nie przyjade to mi kurteczke zabiorą :P?

15 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TPN - zawsze zadziwiało, ale to co teraz wymyslili jest zastanwiające.

heheh ja moge zostac wolontariuszem ale w swojej kurtce, bo wątpię żeby kurtki z TPNu miały takie fajne parametry jak moja :P