Temat: Tańsza opcja dla Armada JJ

Szukałem na forum, ale nie znalazłęm jednoznacznej odp. Jeżdże teraz na k2 kung fujas 179 z 2010/11. narty sprawują się super ale są trochę ciężkie do podchodzenia i wolałbym też już coś szerszego i bardziej free. chciałem kupić armada jj ale mój budżet jest za mały.Proszę o jakieś inne propozycje nart do bc (las i trochę drzew)/freeride i żeby dało się coś na tym wykręcić jak będzie okazja w terenie. szer pod butem >100. zależy mi też na wadze. dzieki za wszelkie info

2

Odp: Tańsza opcja dla Armada JJ

moze majesty superior?

3

Odp: Tańsza opcja dla Armada JJ

Apo Rocko - 104 pod butem, modele z zeszłego sezonu są do wychaczenia w dobrych cenach

4

Odp: Tańsza opcja dla Armada JJ

apo rocko to trochę daleko od jj:]

ja bym powiedział, że bardziej nowy ron, rossi super 1 lub s7, superior, rocker2 122, atomich benchetler

5

Odp: Tańsza opcja dla Armada JJ

A która z nich najlżejsza ???
bo w polsce to żeby zaliczyć jakiś fajny zjazd to trzeba najpierw wyjść i tu waga ma znaczenie...
a poza tym poza trasą jest zazwyczaj wąsto więc "skrętność" też. co radzice??

6

Odp: Tańsza opcja dla Armada JJ

Różnice wagowe w segmencie fatskis jak jj, s7 (sam posiadam i do lekkich na pewno bym ich nie zaliczył), super 7, rocker2 na pewno nie będą duże i niewiele tutaj urwiesz ... Niestety nie otrzymasz 1 kompletu do wszystkiego. Jeśli chcesz podchodzić i to jak napisałeś w Polsce nie ma sensu taszczyć tak szerokich dech bo niewiele jest dni gdy jeździ się po pas czy po szyję w puchu.
Do podchodzenia i zjeżdżania zamiast nart pokroju jj lepiej poszukać czegoś w granicy 100 pod butem - atomic ma parę ciekawych nart z tego segmentu np. Access, Ritual czy tak jak Wojar pisał apo rocko, armada norwalk itp itd na pewno narty z tego segmentu narty będą "mobilniejsze" i "żwawe" w wąskim terenie i na zmiennych warunkach śniegowych.

7

Odp: Tańsza opcja dla Armada JJ

pinkiii napisał/a:

apo rocko to trochę daleko od jj:]

pod jakim względem? pewnością jazdy je przewyższają, jak chłopak szuka nart 100+ to rocko mają idelanie 104. Jeździłem na jednych i drugich i wiem, że obie pary sprawdzą się w większości pozatrasowych warunków, a Rocko są przy tym stabilniejsze.
Ron to już narta na Japonię/Alaskę

8

Odp: Tańsza opcja dla Armada JJ

Jak nie musza to byc TT wez cos w rodzaju K2 Coomback jesli zalezy ci na wadze.

9

Odp: Tańsza opcja dla Armada JJ

wojar napisał/a:
pinkiii napisał/a:

apo rocko to trochę daleko od jj:]

pod jakim względem? pewnością jazdy je przewyższają, jak chłopak szuka nart 100+ to rocko mają idelanie 104. Jeździłem na jednych i drugich i wiem, że obie pary sprawdzą się w większości pozatrasowych warunków, a Rocko są przy tym stabilniejsze.
Ron to już narta na Japonię/Alaskę


pod każdym względem, a szczególnie technologicznym, zaczynając od kształtu, poprzez wysokość rockera etc

to dwie różne narty

a jeśli jest szukana narta koło 100 to rzeczywiście rocko spoko

tylko ja bym wziął coś pomiędzy 110 a 115 bo 100 - 110 to według mnie za mało na "zmienne warunki", trochę więcej śniegu i takie narty toną..

10

Odp: Tańsza opcja dla Armada JJ

nie mają 5krotnego taliowania co wg mnie jest dobre, bo na stromszych nartach krawędź trzyma na całej długości narty a nie tylko pod butem, rocker jest mniejszy i jest sztywniejszy, dzięki czemu przy dużej prędkości narta się nie telepie z przodu, a tył lepiej podtrzymuje przy lądowaniu dropów.

JJ poleciłbym osobom, które chcą katować freestyle backcountry, bo do skakania, robienia butterów, kręcenia, robienia trików i lądowania w puchu switch, rzeczywiście są lepsze, ale jeżeli chodzi o jazdę i dropy to moim zdaniem JJ przegrywa z Rocko na całej linii.

w L2A jeździłem w metrowym puchu, z czego 0,5 spadło noc wcześniej, było -15 więc śnieg totalnie sypki i zdecydowanie nie tonęły ;-)

11 (edytowany przez wloczykij84 2012-10-26 17:54:53)

Odp: Tańsza opcja dla Armada JJ

Padły tutaj propozycje Atomic Access oraz Ritual, czy ktoś ujeżdżał którąś z nart. Bo powiem szczerze, że już sam chce coś na szybko kupić (sezon tuż tuż), a ja nadal bez nart, zaciekawiły mnie te narty. Chciałem kupić JJ lub TST, ale za nowe po tej cenie odpuszczam, a używanych już się raczej nie doczekam. Z tego co przeglądałem to nie do końca wiem czy Access-y posiadają tylko rocker z przodu ?, czy również mały znajduje się z tyłu ? Ritual ma i z przodu i z tyłu, ma też jakąś tytanową wkładkę, jak to się ma do drewnianego rdzenia ? Interesuje mnie najbardziej model Access 2013, on zdaje się ma typowo Powder Rocker, a model 2012 jakiś Powder Rocker 10. Może ktoś zna lepiej temat ? Dodam jeszcze, że chce na to zamontować Barony12. Są to według mnie narty w miarę uniwersalne, chyba takiej narty szukam, trochę foczenia, sporo zjazdów w dzikim terenie oraz przy stokowa jazda. Ktoś coś powie w temacie ? Będę wdzięczy za wszelkie info