Temat: po co kijki ?

witam , na twotip-ach jeżdżę 4 sezon, zawsze z kijkami ale wczoraj jednego złamałem... więc byłem zmuszony do jazdy w parku bez kijków i tu moje pierwsze pytanie czy one tak na prawdę są potrzebne do freeskiingu ? , nigdy się w sumie nad tym nie zastanawiałem ale dobrze mi się skakało bez kijków, i drugie pytanie, czy biorąc udział w zawodach (np. PFO) ,sędziowie jakoś inaczej oceniają brak kijków ? Bo według mnie to jest w końcu freestyle czyli pełna swawola co do stylu ;) ale dla pewności chciałem zapytać co o tym sądzicie ?

2

Odp: po co kijki ?

Ogólnie powiem ci, że mi się bezpieczniej jeździ z kijami. Zawsze możesz się podeprzeć i uchronić przed upadkiem, po drugie zawsze możesz się odepchnąć i szybciej rozpędzić, po trzecie z kijkami + 100 do stylu : ) Takie moje zdanie ....

3

Odp: po co kijki ?

ostatnio coraz wiecej kozakow porzuca kije na zawodach (Harlaut, Cassabon)

4

Odp: po co kijki ?

Dla mnie kijek to jak przedłużenie ręki :D

5

Odp: po co kijki ?

Siema
Ja uważam że w kijkach wyglądasz lepiej jak robisz jakiś triczek niż bez kijków.Wprost jazda bez kijków to pozerka dla mnie.Kijki dodają stylu.Oczywiśćie popieram zdanie klicha98 ;)

6

Odp: po co kijki ?

to jak juz nie chcecie jezdzic z kijkami, to zamiencie narty na snowboard ;)

7

Odp: po co kijki ?

Hahha,dobre.Popieram cie kudłaty ;D

8

Odp: po co kijki ?

Ja też ostatnio jeżdżę bez bo jakoś nie mam okazji kupić, ale czuję się jakoś tak mało komfortowo

Odp: po co kijki ?

Dla mnie kijki mają kilka plusów. Primo, lepsza stylówka, po drugie zawsze można w kolejce do wyciągu jakiemuś kapulochowi strzelić w kask ;-) no i można się nimi pookładać jak jest nudno