16 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Dynastar Legend 8000

ja znam osobiscie!
pozdro Krzysiu!

17 (edytowany przez Tenczys 2006-01-10 13:25:02)

Odp: Dynastar Legend 8000

gąsior napisał/a:

już spiesze odpowiedziec, więc zaczne od początku:

Sama konstrukcja skorupy nie jest nowa, jakieś dwa/trzy lata temu Kneissl (jescze za swoich złotych czasów) wypuścił seriie butów dla freeskierów pt. Flexon, but choć z wyglądu odwoływał sie do lat 60tych okazał sie tak zajebisty , że po chwili całe Free- Chamonix w nim dawało , z tej przyczyny : był dużo lzejszy od innych butów z tej klasy i  nie powodował otarć i odbić golenii i łydek (cholewka sie ugina w wybranych miejscach) przy lądowaniu.
Jednak potem Kneissl porzucił produkcję butów, maszyny , wtryskarki kupiło Dalbello (w tym czasie dla nich jeździł już G.Plake)  który wziął ten model i zaczął wprowadzać do niego swoje zakręcone pomysły. Efektem tego wszystkiego jest właśnie seria Krypton.

Cały myk z tymi butami polega na tym, ze skorupa sama w sobie jest na maxa twarda, ale buta możesz sobie sam scharakteryzować/spersonalizować do swoich potrzeb  przy pomocy srubokręta. Ustawiasz sam wszystko od objętości/szerokości golenii, cantingu (jak wszedzie), i wreszcie flex , który nijak nie przekłada sie na normalne buty, mam prawo  podejrzewać że jego flex na mode freeski jest od 70 do ok.80/90 -. Jak je ustawisz na freeski to się uginają do przodu i lekko do tyłu pod wpływem większego, dynamicznego, obciążenia, do tego dochodzą dwa zestawy "wkładek" pomiedzy butka wew. a skorupe - jeden z tych zestawów nazywa sie "Landing Gear"  i spełnia role takiego rozpraszacza obciązen i uderzeń na stope (przy ladowaniu na twarde i plaskie).
Ufff, bucik jest ogólnie niepozorny , ale zeczywiście daje rade - taki jeden typ Kris  Lizak , który prowadzi cyganskie zycie w Cham., twierdzi że ten bucior jest tam niezwykle popularny..

Model Pro jest przeznaczony bardziej dla zjazdowców tyczkojebów, podczas gdy Cross dla wszystkich tzw. progresywnych skierów ( a może na odwrót??)

Nie wiem , ale gdybym jeżdził z uwiązaną piętą to bym wolał chyba te buty.

Jakbyś Tenczysie chciał takiego buta to daj cynk, bo można załatwić jakąś dobrą cene na niego. (nie zarabiam na tym, robie to wtedy grzecznościowo :-))).

na razie przegladam ofery butów. czekam jeszcze co przedstawi Salomon i Lange. Salomon podono chce wydac buta jednoklamrowego... Na razie szukam odpowiednich info. o okuciach. A co do tego "strojenia buta" to boje sie ze nie cos zle ustawie z twardoscia buta i bedzie lipa...

18 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Dynastar Legend 8000

Coż powiedziec , dzieki za wyrazy uznania za artykuły (płynęły prosto z serca) , a tak bez wazeliny, to oglądając "kielbase" - totalne zdziwko z mojej strony - toz to mega produkcja na vysoky level! Piekny kawał ruchomego obrazu, którego realizacji nie powstydziliby sie twórcy "King Kong`a"!

Krisa osobiscie poznałem nie dawno , myśle ze jest człowiek jakich mało na tym swiecie (ale w tym dobrym znaczeniu) ;-).

a z ustawieniem butów , to spokojnie, skoro te buty potrafia ustawić goście mieszkajacy na stałe w USA ;-) to każdy to potrafi zrobić.
(pytałem o cene tych kryptonow - mozna je wyjac za dopiero za 1200 zł (Pro) i 1130 za Cross , jakby ktoś byl zainteresowany).

19 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Dynastar Legend 8000

70 plnow roznicy miedzy pro a cross to nie duzo wiec od razu lepiej brac Pro chyba :D Pod tym adresem strony znajdziecie prezentacje tych bucików Krypton http://www.dalbello.com.pl/wideo/dalbello.mov

20 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Dynastar Legend 8000

No co ty Kost znasz go ?

21 (edytowany przez Tenczys 2006-01-11 22:13:53)

Odp: Dynastar Legend 8000

<obrazek>
dobry artykuł dla miłośników freeskiigowych historii narciarskich z dawnych lat

ps. lepiej zapisac obrazek na dysku bedzie sie wam lepiej czytalo
ps2. znalazlem to na stronie Krisa Lizaka :P

22 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Dynastar Legend 8000

Ale jaja, to co typ opisuje to nic innego jak pradziadki nart carvingowych :)