1

Temat: Wiązanie do K2 Pettitor

Hej wszystkim

Jestem na etapie składanie sprzętu freeride i mój wybór jeśli chodzi o narty padł na K2 Pettitor.

Chciałem zrobić coś uniwersalnego do puchu, butterów oraz do małych tourów bo nigdy nie próbowałem więc w tym temacie jestem kompletnie zielony a chciałbym poczynić w tym jakiekolwiek kroki.

Do tej pory mój freeride opierał się na jeździe jak najdalej od stoku.

Mój problem w tym wszystkim tkwi w doborze wiązań... oraz ich ewentualnym ustawieniu ( centralnie czy też bardziej do tyłu )

I teraz pytanie: Które z wiązań byłoby najlepszym kompromisem

- Marker Jester 16

- Marker Jester Schizo ( i tu pytanie czy te wiązania w ogóle nadają się do czegokolwiek czy przesuwane wiązanie to tylko chwyt marketingowy czy rzeczywiście ma to sens )

- Salomon Guardian 16 ( Czy wytrzyma strzały od niewielkich dropów i nie rozsypie się po sezonie ? )

Wszelkie uwagi mile widziane. Oczywiście cena też gra rolę :)

2 (edytowany przez adrian123 2013-09-04 20:40:08)

Odp: Wiązanie do K2 Pettitor

Jak chcesz tourować to bierz salomon guardian 16 ale jeszcze foki będziesz musiał kupić do tourowania. Marker Jester Schizo nie bierz bo one to dobre do wypożyczalni są.  Marker Jester 16 super wiązania ale nie pochodzisz w nich, musiałbyś kupić alpine trekkera. Montuj centralnie jak sam Pettit radzi jeśli będziesz robił jakieś triki w terenie ale jeśli będziesz tourował i upriawiał tradycyjny freeride to z 2 centymetry do tyłu.

3

Odp: Wiązanie do K2 Pettitor

guardian jest ciezki i ma ta wade ze nie ma pozycji  0, lepiej poszukaj dukow

4 (edytowany przez fropel 2013-09-04 21:43:29)

Odp: Wiązanie do K2 Pettitor

Dzięki za wypowiedzi. Chyba bardziej będę się kierować pod Jester 16 + alpine trekker + wiązanie centralnie :) bo jak pisałem jestem początkujący w tourach :)

5

Odp: Wiązanie do K2 Pettitor

Mozesz zalowac bo 95% uzytkownikow trekkera wczesniej czy pozniej kupuje wiazania AT.Na twoim miejscu od razu celowalbym w Guardiany albo Duki.Nie bardzo rozumiem gdzie jest problem  z tym brakiem pozycji 0 w Guardianach.Dolna pozycja umozliiwia komfortowe czlapanie na plaskim.

6

Odp: Wiązanie do K2 Pettitor

skoro masz fundusz na jestery to lepiej zakup Duke'a lub Baron'a, gdyż trekkerem można sie tylko i wyłącznie zrazić do tuowania:)

system Schizo działą i jest elegancką opcją, jeśli ktoś lubi śmigać na trasie, ciosać długie bc w otwartym terenie i jednocześnie bawić się w głebokim puchu, w nieco bardziej ciasnym otoczeniu. sam eric pollard je stosuje, dlatego twierdzenie, że nadają się do wypożyczalni jest bardzo krzywdzące.

co do guardianów to ja odradzam, gdyż według mojej opinii jest to wiązanie niedopracowane. o ile 0 stopnii moze być problemem, ale nie musi, gdyż to zależy od osobistych preferencji to wielkim minusem jest łapanie luzów przez stopkę, a jak wiadomo, kiedy ona jest złożona wiązanie się wpina. kiedy skłąda się samoczynnie podczas podchodzenia, przez złapany luz to już nie jest tak spoko i przyjemnie. jednak trzeba im przyznać, że budowa jest pancerna, ale przez to wiązanie jest mniej eastyczne (aluminiowa szyna). nie rozumiem, dlaczego Salomon tego nie poprawił w tym sezonie, a dodatkow sprzedał licencję marce Look!?

7

Odp: Wiązanie do K2 Pettitor

No to teraz zostaje kwestia czy wiązania tourowe przetrwają kickera od czasu do czasu ? Czy nie porobią się luzy ?

No i oczywiście kwestia wagi ( ważę około 83-85kg ) i czy wiązania z 13din tak jak Baron dadzą radę ?

Chciałem coś do 700-800zł max, ale widzę że to średnio wykonalne :P

8

Odp: Wiązanie do K2 Pettitor

Jesli wazysz wiecej niz 80kg celuj w Duke badz(bede sie upieral) Guardian.Troche w nich poskakalem i zadnych luzow nie zauwazylem,jedyna wada to sa baaardzo ciezkie.Zarowno Duki jak i Guardiany wytrzymaja dropy.Jesli bedziesz rozpatrywal jednak Guardiany poszukaj Atomic Tracker,to samo wiazanie a czesto cena nizsza(ponizej 1000zl).

9

Odp: Wiązanie do K2 Pettitor

To jeszcze a propo Duke i Guardian to czy wysokość stania która różni się 10mm zrobi jakąkolwiek różnice w przełożeniu na zwrotność ? Czy będzie znikoma ?

Duke
odległość narta-but 36mm

Guardian
odległość narta-but - 26 mm

Niby nic ale jednak jakaś różnica jest :D

10

Odp: Wiązanie do K2 Pettitor

Każe urządzenie zbudowane z ruchomych elementó prędzej czy później złapie luzy. Wszystko zależy od tego w jaki sposób i jak intesywnie będziesz je użytkował. Lepiej weź Duk'a na płycie EPF. A do wysokości stania można się przyzwyczaić, tak więc nie jest to duży problem. Wiązaniem wartym uwagi jest jeszcze Tyrolia Adrenaline. Również posiada regulację otwarcia/zakmnięcia poza butem, jest najlżejsza, ma kompozytową szynę (elastyczność) a dodatkowo skistoper wymienia się bez użycia śrub, a regulacja rozstawu bua również działą bez śrubokręta. Dla mnie byłby to faworyt, gdyby nie ich długość i ogólnie długość wiązań AT z zamknięciem za butem.

11

Odp: Wiązanie do K2 Pettitor

Dzięki raz jeszcze wszystkim za odpowiedzi.
Po Waszych opiniach chyba jednak skłonię się do wiązań tourowych :).

Ten atomic tracker mnie zainteresował aczkolwiek chyba byłbym za marker duke albo baron ( bez długiego tyłu ) bo w rzeczywistości te zewnętrzne zamknięcia chyba nie są aż tak potrzebne bo trzeba ściągać foki więc i tak przydałoby się zdjąć nartę przy tym. Jakby ktoś miał coś z Markerów tourowych na sprzedaż to proszę o info.