Temat: rura pcv

Siema mam zamiar kupić rure pcv i mam takie pytanie czy ona jest sama z siebie śliska czy trzeba smarować ją ? i czy narty trzeba smarować woskiem czy cos zeby na niej posmigac (rura taka jak w edicie orła (oreł na pcv) http://www.ski2die.pl/video/wiecej/776/0/orel-na-pcv.html )

pzdr !

2

Odp: rura pcv

nie trzeba smarowac rury ani nart jedyne co to, ostre krawedzie przeszkadaja bardziej niz na metalowych rurach. rurki pcv sa sliskie także kupuj i katuj smialo.

3

Odp: rura pcv

ja w tym roku podpierdzieliłem :D pvc rurke z jakiegoś stosu i była temperatura poniżej zera i jakoś mi upadła, nie wiem z wysokości pasa, i od razu się połamała. trochę mnie to żdziwiło, że naormalnie na nartach się katuje rurę, a jak upadnie z metra to pęka. może jakies cienkie ścianki miała

4

Odp: rura pcv

No bo to nie powinna być pcv do rynny tylko taka z grubszą scianką jak do gazu np.

5

Odp: rura pcv

ja miałem rure gazową i popękała :(

6

Odp: rura pcv

witam. mam pytanie otoz zamierzam kupic podobna rure taka jak na filmiku powyzej u orla i pytanko jak ja zamontowac zeby nie ganiala na prawo i lewo a takze na boki?? jaka srednice rury polecacie zeby nie pekla przy 1 glebie ? mialem taka 4m na dl i 15cm srednice ale dzisiaj przy probie wejscia 27 pekla mi na srodku i jest do wyrzucenia. jeszcze jedno pytanie otoz nie trzeba takiej rury srednicy okolo 30 cm (i wiekszej) niczym wypelniac zeby byla bardziej wytrzymalsza i nie pekla od razu??

Z gory dziekuje i pozdrawiam.!!

7

Odp: rura pcv

Na BK jest taka na oko 25-30 prętem zamontowana do gleby i nic się z nią nie dzieje.

8

Odp: rura pcv

jak ma ci stać przez 365 dni w roku to wpieprz w nią beton i nawet czolg jej nie ruszy

9

Odp: rura pcv

mozliwosc z betonem odpada. ;/ jedynie ten prent pozostaje tylko jakis gruby musialby byc. macie jakies strony na ktorych mozna kupic taka rure? 4 m / i okolo 30 cm srednica? i w jakiej cenie mniej wiecej by to mialo byc?

10

Odp: rura pcv

koło 500-600 pln masz 4 m karbowanke ,bardzo grubą w każdym budowlanym :)

11

Odp: rura pcv

nie chce karbonowki;p normalna taka w cenie gdzies 100 - 200. gora.!

12

Odp: rura pcv

karbowanki a nie karbonówki, czuje ze za karbonówkę o ile taka istnieje zaplaciłbyś z 10k-15k zł:P

13

Odp: rura pcv

karbowane pękają przy -10
najlepsza była by rura gazowa, bo one mają grube ścianki ale ciężko je kupić

14

Odp: rura pcv

Pinkii mowisz o tych niebieskich sliskich? Jesli tak to strasznie ciezkie w porownaniu do tych karbowanych.

15

Odp: rura pcv

nie, akurat chodziło mi o taką pomarańczową..taką - https://vimeo.com/18168401

kupowanie karbowanej albo zwykłej pvc to wywalanie kasy w błoto, daje kilkanaście dni i pojawią się pęknięcia i uszczerbki