1

Temat: Sprzęt dla początkującego

Potrzebuję narty i wiązania do parku, puch, czasami trasa

178 cm
79 kg
Budżet: 2000 zł

Buty mam jakieś TECNICA (modelu nie pamiętam)

Na nartach jeżdżę 6 lat, w sprawach freestylu jestem zielony więc nie umiem dobrać samemu sprzętu.

Pozdrawiam
Jakub

2 (edytowany przez Kakaowy 2012-12-25 22:28:26)

Odp: Sprzęt dla początkującego

Na poczatek wziąć lepiej parkowe narty, późiej jak się pojeździ i sprecyzuje dobierać sobie takie rzeczy jak talia, rocker/brak rockera twardość.
Co do tych nart na początek to talia 83-87, raczej camber i nie za twarde.

Nie ma wiązań dla początkujących. Wiązania mają być jak najbezpieczniejsze. FKS/Pivot 14, jakieś Griffony.

Odp: Sprzęt dla początkującego

Jak masz tyle kasy i planujesz ją wydać na narty + wiązania to bym poszukał jakiś nart w stylu Majesty Dirty Bears, Armaty El'Rey.
Jak chcesz do takiego szerszego zastosowania to ja bym szukał czegoś co ma pod butem około 90-95mm. Wiem, że Miśki mają więcej, ale z tego co kojarzę to gro ludzi zachwala je sobie na początek ;-)

Do tego przy Twojej wadze jakieś wiązania 12-14 DIN. Tyrolia/Head albo tak jak Kakaowy pisał FKS/Pivoty, albo coś z Markera. Mógłbyś się szarpnąć na jakieś mocniejsze wiązanie jakby Ci kasa została
Zaryzykowałbym stwierdzeniem, że nie ma złych wiązań Freeski, ale pewnie ktoś by znalazł jakiś wynalazek, który nie jest miły i przyjemny ;-)

4

Odp: Sprzęt dla początkującego

Szukałem Miśków (spodobały mi się) z 11/12, nie stać mnie na tą chwilę na nówki 12/13,  wszystko 182 cm+, wyczytałem też, że długość narty freestyle powinna być 0-10 centymetrów powyżej wzrostu, to te 182 byłyby ok?

5

Odp: Sprzęt dla początkującego

Na park to 5cm mniej/więcej, tak jest technicznie, Harlaut jeździ na z 15 cm dłuższych :D
Takim forumowym wymiarem nart to bym się nie kierowal, na poczatek, jakbys bral parkową narte brał bym -10, ale jak już musisz te miski to 0 do -5

6

Odp: Sprzęt dla początkującego

a moze k2 kung fujasy?

7

Odp: Sprzęt dla początkującego

Miśki znalazłem 175 z poprzedniego sezonu, testowe po serwisie, z wiązaniami tyrolia peak 15 wyszłoby mnie 1750 złociszy, dobra cena? Czy może brać z wiązaniami 12?

8 (edytowany przez Kakaowy 2012-12-26 22:05:56)

Odp: Sprzęt dla początkującego

Jak muszą być miski to dobry dil, bieraj

9

Odp: Sprzęt dla początkującego

srednia na jeza :) u dystrybutora maja potestowe za 800zł ;) przynajmiej mieli same dechy :)

10

Odp: Sprzęt dla początkującego

same dechy za 1000, montaż wiązań miałbym w gratisie

11

Odp: Sprzęt dla początkującego

wiem widze na latawkach :) możesz wziąć :)

12

Odp: Sprzęt dla początkującego

Bierz je :D

Odp: Sprzęt dla początkującego

a jak nie bierzesz to wrzuć linka to ktoś inny kupi ;-)

14

Odp: Sprzęt dla początkującego

Biorę dzisiaj, tylko się zastanawiam czy wiązania tyrolia peak 12 czy 15, bo jeśli 12 to wezmę sobie jakiś lepszy kask, bo to co mam to jest jakieś takie średnie :P

15 (edytowany przez kttosiek 2012-12-27 14:30:30)

Odp: Sprzęt dla początkującego

W takim razie może i mi podpowiecie. 169 cm 75 kg, buty Lange blaster pro, budżet ze 2 tys. Na nartach jeżdżę z 15 lat - coraz częściej pojawiam się poza trasą, czasami w prawdziwym puchu, hopie nie przepuszczę ale na park to już jestem za stary. Na wyjazdach mam zawsze jakieś szerokie all-mountain, ale w puchu to już tak średnio idą.

Czy Fujasy lub Beary byłyby dla mnie ok. Pierwsze mają podwójny rocker drugie pojedynczy - czy dla takiego laika jak ja ma to znaczenie? Czy marker squire 11 wystarczy czy lepiej coś mocniejszego np griffon?

Pozdrawiam